Atstarotājus pārdod pasta nodaļās

Sešām Alūksnes rajona pasta nodaļām pārdošanai nodoti atstarotāji. Ja pēc tiem būs pieprasījums, tad tos mazumtirdzniecībā tirgos visās nodaļās.

Sešām Alūksnes rajona pasta nodaļām pārdošanai nodoti atstarotāji. Ja pēc tiem būs pieprasījums, tad tos mazumtirdzniecībā tirgos visās nodaļās.
Ceļu satiksmes drošības direkcijas reģionālā informācijas speciāliste Ilze Nogobode skaidro, ka pagaidām tas ir eksperiments. Pircēji var izvēlēties kādu no divu veidu atstarotājiem. Bērniem un jaunākā skolas vecuma audzēkņiem tie ir ar krāsainiem attēliem, bet tīņu vecumam - stilīgi.
Ziemeru pamatskolas direktore Līga Mičule atzīst, ka atstarotājus vajadzētu iegādāties ne tikai skolēniem, bet arī pieaugušajiem. Viņus arī ir grūti pamanīt uz lauku ceļiem diennakts tumšajās stundās. Igaunijā tā ir jau ierasta lieta - tur vairums iedzīvotāju pie apģērba ir piešuvuši atstarotājus. Mācību gada sākumā CSDD darbinieki tos dāvina Alūksnes rajona skolu pirmo klašu audzēkņiem. Bet tikai no katra paša ir atkarīgs, cik ilgi tas saglabājas pie somas vai apģērba. Līdz šim iegādāties jaunu atstarotāju nozaudētā vietā nebija iespējams. Daži lika lietā izdomu, pērkot atstarojošas lentītes vai izmantojot ceļa zīmju atgriezumus. L.Mičule atzīst, ka līdz ar pavasara atnākšanu un dienas pagarināšanos šis jautājums vairs nav tik aktuāls. Tomēr atzinīgi vērtē iespēju katram pašam rūpēties par savu drošību uz ceļa vai ielas.
"Īpaši svarīgi, lai atstarotājus lietotu lauku iedzīvotāji. Diemžēl vēl arvien tiem, kas paši nav vadījuši automašīnu, ir grūti saprast, ka tumsā neapgaismotā ceļa posmā ir grūti ieraudzīt gājējus un velosipēdistus, kam nav atstarotāju. Tiesa, bīstami var būt arī pilsētā, it sevišķi uz gājēju pārejām," skaidro I.Nogobode. Viņa informē, ka ceļu policija iecerējusi rīkot reidus, lai brīdinātu vai sodītu gājējus un velosipēdistus, kas nelieto gaismas atstarotājus.

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...