Atturība mani nebremzē!

Latvijas Universitātes Atturības un veselības izglītības veicināšanas fonds aicina nākamos studentus iesaistīties fonda darbībā, lai dzīvotu aktīvu studentu dzīvi bez narkotikām un popularizētu veselīgu dzīvesveidu sabiedrībā.

Latvijas Universitātes Atturības un veselības izglītības veicināšanas (LU AVIV) fonds aicina nākamos studentus iesaistīties fonda darbībā, lai dzīvotu aktīvu studentu dzīvi bez narkotikām un popularizētu veselīgu dzīvesveidu sabiedrībā.
Kas mēs esam?
Esam 46 aktīvi jaunieši un seši dzīves gudri entuziasti, kuri darbojamies ar mērķi veicināt studējošo un skolu jauniešu dzīvesveidu, kurā nebūtu alkohola, cigarešu un citu narkotisko vielu. Mūsu moto ir: "Atturība mani nebremzē!"
Ko mēs darām?
Mēs nelietojam apreibinošas vielas un aicinām to darīt arī citus - gan organizējot lekcijas un mācību stundas skolās, gatavojot un izdodot pētnieciskos darbus un grāmatas, gan rīkojot dažādus pasākumus.
Ko piedāvājam tev?
Tu varēsi atrasts jaunus draugus, uzzināt interesantus faktus lekcijās un semināros, izklaidēties bez atkarību izraisošām vielām un aicināt to darīt arī citus. Tev būs iespēja dzīvot kopā ar domubiedriem, turklāt aktīvākajiem daļēji tiek segta kopmītņu maksa.
Kāpēc jānāk jau tagad?
Tu jau zināsi, kur mūs meklēt, ko mēs darām un kādi esam. Uzsākot studijas, tev jau būs draugi, kas palīdzēs iejusties jaunajos apstākļos un pastāstīs, kur var vislabāk atpūsties. Mēs savukārt zināsim, ka varam rēķināties ar tavām idejām un vēlmi darboties kopā.
Kur mūs atrast?
Šobrīd organizācijai nav pastāvīgu telpu, bet lielākā daļa fonda biedru dzīvo Sociālo Zinātņu fakultātes kopmītnēs, tāpēc tur esam sastopami visbiežāk. Informāciju par fondu vari iegūt, apmeklējot mājas lapu internetā (www.luaviv.lv). Vasarā, sagatavošanas kursu laikā, kā arī pēdējā augusta nedēļā mūs varēsi atrast arī Latvijas Universitātes galvenajā ēkā. Precīzāku informāciju ievietosim fonda mājas lapā.
Kā kļūt par biedru?
Lai kļūtu par LU AVIV fonda biedra kandidātu, jāaizpilda anketa. To var izdarīt, sazinoties pa e-pastu ([email protected]) vai personīgi ar LU AVIV fonda valdes priekšsēdētāju Gati Bārdiņu (mobilais telefons 6511634).
Lielākais LU AVIV fonda biedru skaits - 16 biedri, nāk no Balvu rajona. LU AVIV fondā pašlaik nedarbojas neviens Aizkraukles, Alūksnes, Daugavpils, Dobeles, Gulbenes, Ludzas, Ogres, Rēzeknes un Tukuma rajona absolvents.
Kas mūs vada?
LU AVIV fonda valdes priekšsēdētājs G.Bārdiņš absolvējis Draudzīgā aicinājuma Cēsu valsts ģimnāziju un pašlaik studē LU Juridiskajā fakultātē 3. kursā. Viņš atzīst, ka darbošanās fondā viņam ir gan izklaide, gan nopietns darbs, kur var iemēģināt roku izvēlētajā profesijā. Gatis atzīst, ka interesanti ir iejusties skolotāja lomā, skolā vadot stundas 7.klašu skolēniem. Par fondu viņš saka: "Ja pirmajā gadā mēs bijām kā nevarīgs zīdainis, tad tagad jau sākam stāties uz kājām. Lai patstāvīgi sāktu skriet, nepieciešams lielāks biedru pulks. Tāpēc mēs aicinām vidusskolēnus apsvērt iespēju pievienoties mūsu pulciņam!"
Andris Urtāns 2001.gadā absolvējis Lubānas vidusskolu un pašlaik studē Informācijas un sistēmu menedžmenta augstskolā 3.kursā. Studijas un darbošanos LU AVIV fondā Andris veiksmīgi apvieno ar darbu. Viņš ir LR Tieslietu ministrijas Uzņēmumu reģistra pārvaldes referents.
"Fondā vienmēr var gūt enerģiju, apzinoties, ka neesmu viens, ka arī citi domā līdzīgi, ir ar līdzīgām interesēm. Kopmītnēs var iepazīties ar jauniem draugiem. Jā, darbojoties fondā un dzīvojot kopmītnēs, var iegūt daudzus paziņas, ceru, ka tas noderēs nākotnē.
Atmiņā vislabāk palikuši Bērnu svētki, kurus organizējām sadarbībā ar bezalkohola biedrību "Ziemeļblāzma". Pašam prieks darboties, ja bērniem sejā smaids par dažādajiem uzdevumiem, ko esam sagatavojuši. Arī skolās ir interesanti vadīt stundas bērniem. Vidusskolēni? Lai nepārtrauc attīstīties un turpina mācības augstskolā!"
Sergejs Andrejevs, Balvu pilsētas ģimnāzijas absolvents, pašlaik studē LU Bioloģijas fakultātē 2.kursā. Fondā darbojas jau otro gadu, šā mācību gada sākumā tika ievēlēts LU AVIV fonda valdē. Par ieguvumiem, iestājoties LU AVIV fondā, viņš saka: "Fondā es ieguvu daudz draugu, atrodos vidē, kurā nelieto atkarību izraisošas vielas." Sergejs saka, ka fonds ir vieta, kur katrs var realizēt dažādas idejas. Piemēram, realizēja Sergeja ideju par to, ka fonda biedri var izmantot zināšanas, lai vadītu veselīgu dzīvesveidu veicinošas stundas skolās. Tā ir guvusi atbalstu arī Rīgas narkomānijas profilakses centrā un no LU rektora.
LU AVIV biedri

Citu datumu laikraksti

 • Nolemj par reorganizāciju

  24.aprīlī notika paju sabiedrības “Trapene” pilnsapulce, kurā apsprieda un apstiprināja 2003.gada pārskatu. “Sapulces dalībnieki vienojās par paju...

 • Palielinās nelikumīgi izcirstās koksnes apjoms

  Alūksnes rajonā 2003.gadā jaunaudzes izkoptas 1442,2 hektāru platībā, tajā skaitā valsts mežos 1270,6, bet privātajos mežos - 171,6 hektāru...

 • Būs skolu Teātra svētki

  Rīt Ziemeru pamatskolā risināsies Alūksnes rajona skolu Teātra svētki “Pasaka par...”, tiem pieteikušies 16 kolektīvi - apmēram 170 bērnu.Rīt Ziemeru...

 • Mūža noslēpums meklējams Dieva atziņā

  Emma Krūmiņa, 96 gadus veca, kristiete, Alūksnes evaņģēliski luteriskās draudzes locekle. 30 gadus bijusi šīs baznīcas apkopēja. Ilgus gadus pati...

 • Hokejs svarīgāks par balsojumu Saeimā

  Droši var apgalvot, ka hokeja pavasaris ir sasniedzis kulmināciju. Tuvākajās dienās Latvija turpinās dzīvot hokeja pārdzīvojumu jūklī. Hokeja laukums...

 • Konkursa kārtu uzvarētāji

  1.kārtas uzvarētāja - Dana Kūma.1.kārtas uzvarētāja - Dana Kūma. - 2.kārtas uzvarētāji - Dana Kūma un O.Vācieša Gaujienas vidusskolas 11.klases...