Atvadās no dzīves pēc pārrunām īpašās pašnāvnieku lapās internetā

Japānas policija ir atradusi deviņu cilvēku mirstīgās atliekas, kuri, acīmredzot, izdarījuši pašnāvību pēc pārrunām īpašās pašnāvnieku interneta lapās.

Japānas policija ir atradusi deviņu cilvēku mirstīgās atliekas, kuri, acīmredzot, izdarījuši pašnāvību pēc pārrunām īpašās pašnāvnieku interneta lapās.
Septiņi no bojā gājušajiem atrasti kādā mikroautobusā Tokijas rietumos, bet pēc dažām minūtēm Tokijas dienvidos savā mašīnā tika atrastas vēl divas sievietes. Pēdējā laikā Japānu ir pārņēmis ar internetu saistītu pašnāvību vilnis, un ir izpētīts, ka cilvēki ar interneta starpniecību meklē kādu, ar ko kopā aiziet no šīs dzīves.
2003.gadā paši sev dzīvību atņēma vairāk nekā 34 000 Japānas iedzīvotāju, kas, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, ir par septiņi procentiem vairāk. Tiek runāts, ka šo pieaugumu ir izraisījušas ekonomiskās grūtības un pieaugošā izolētības sajūta. Analītiķi uzskata, ka grupveida pašnāvības palielinās nāves gadījumu skaitu, jo cilvēki bieži vien nolemj nespert šo izšķirošo soli, jo negrib to darīt vieni.
Pēdējo gadu laikā ir parādījies liels skaits pašnāvnieku interneta lapu, kurās tiek sniegti padomi pašnāvības plānotājiem. Mikroautobusā atrastie jaunieši bija vecumā līdz 20 gadiem. Līdz šim tā bija lielākā masu pašnāvība.
Amatpersonas lems par šādu interneta lapu slēgšanu vai ierobežošanu. Savukārt šo lapu veidotāji apgalvo, ka viņi ar savu iejūtīgo attieksmi palīdz dzīves nomāktajiem cilvēkiem.

Citu datumu laikraksti