Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvaļinājumu pavada realitātes šovā

Februārī telekompānija TV 3 sāks raidīt jaunu triju Baltijas valstu veidotu kopprojektu - realitātes šovu "Ferma", kura montāža pabeigta pagājušā gada nogalē.

Februārī telekompānija TV 3 sāks raidīt jaunu triju Baltijas valstu veidotu kopprojektu - realitātes šovu "Ferma", kura montāža pabeigta pagājušā gada nogalē. Realitātes spēlē viens no triju Baltijas valstu 15 dalībniekiem ir 28 gadus vecais alūksnietis Goiko Gorskis, kurš cīnījās par titulu "Gada fermeris" un balvu - 10 000 eiro.
"Sākumā biju iecerējis piedalīties šovā "Robinsoni", taču šo pasākumu nokavēju. Tad, kad uzzināju par TV 3 piedāvājumu, nolēmu mēģināt," laikrakstam stāsta Goiko Gorskis.
Viņam esot grūti pateikt, kāpēc esot kļuvis par vienu no pieciem Latvijas komandas dalībniekiem. "Pretendentu bija ļoti daudz - 500, bet lietuviešiem - pat uz pusi vairāk. Domāju, ka atlasē svarīgākais bija tas, lai spēles dalībnieki raksturā būtu atšķirīgi, lai veidotos intrigas un rastos strīdi. Kā nekā dalībniekiem taču svarīgs arī laimests - nauda, kuras dēļ ir vērts cīnīties, un katrs domā par savu izdzīvošanu. Arī es nevaru noliegt, ka nolēmu piedalīties naudas dēļ. Daudz ko par šo šovu nevaru atklāt, tāda ir vienošanās ar TV 3. Ir noslēpumi, kas man jāsaglabā," bilst G.Gorskis.
Vilina krievu šovi
Izdzīvošanas spēles "Ferma" darbība šovasar risinājās Igaunijā, Hījumā salā. "Uz turieni devāmies vasaras vidū, kad bija lielākais karstums, ceļojām ar kuģi. Pirmajā mirklī bija sajūta, ka esmu atbraucis uz pionieru nometni. Daba bija fantastiska," spriež G. Gorskis.
Viņš nenoliedz, ka tādā šovā kā "Robinsoni", iespējams, būtu bijis vēl aizraujošāk, taču noteikti grūtāk. Lielāku interesi alūksnietim izraisot realitātes šovi, ko veido telekompānijas Krievijā.
"Mans sapnis būtu piedalīties populārajā krievu šovā "Posļedņij geroj" ("Pēdējais varonis" - krievu valodā), kas arī veidots līdzīgi kā "Robinsoni", izteiktāk amerikānisks un, protams, balvas lielākas," atzīst G.Gorskis. To noteikti viņš kādreiz mēģināšot īstenot.
Strādāja kā mūsu senči
Šajā realitātes spēlē dalībnieki iejutās lauku cilvēku ikdienā tālā pagātnē - pirms 100 gadiem. Viņi dzīvoja lauku mājās priežu silā, apstrādāja zemi, zvejoja zivis un nodarbojās ar lopkopību, tāpat kā to bija darījuši senči.
"Bijām tērpti seno latviešu apģērbā, gulējām uz salmu maisiem. Saimniekojām apmēram tik plašā teritorijā kā Alūksnes rajona Ates dzirnavas. Pašiem bija jādomā, kā sevi nodrošināt ar iztiku, taču nebija tik traki. Varējām ēst meža ogas - mellenes," saka viņš. Iepriekš jau noteikti vajadzējis trenēties - mājās pamēģināt dzīvot pie tukša ledusskapja, jo šovā nenoliedzami nācies zaudēt svaru.
"Saimnieks mums uzdeva dažādus darbus. Nedēļu veicām tādus lauku darbus, ko varēja izdarīt vienā dienā. Patiesībā jau finālā iznāca tāda kā "gumijas stiepšana", taču tas bija šovs," spriež alūksnietis.
Pazīst zemnieka ikdienu
Viņš senos lauku darbus jau pirms filmēšanas esot labi iepazinis, jo pašam pieder zemnieku saimniecība. Viņam patīkot zirgi. "Mani interesēja, kāds būs darbu piedāvājums šovā. Man varbūt bija vieglāk nekā citiem, jo labi zināju, kāda ir zemnieka ikdiena. Šovā jau lauku sūrais darbs nebija tik smags kā realitātē. Tā vairāk bija kā izklaide, lai pilsētnieki neaizmirst, kāda izskatās govs," joko G.Gorskis.
Tad, kad masu medijos reklamēja šī šova tapšanu un bija atbraukuši reportieri, tad ilgu laiku tā dalībnieki jau bija pavadījuši uz salas. "Tikai tajā dienā, kad atbraucu mājās, šī informācija parādījās presē," atklāj G.Gorskis.
Par ārpasauli nezināja
Psiholoģiski spēles dalībniekiem dzīvot noslēgtiem no ārpasaules esot bijis grūti. G.Gorskis, protams, piekrīt, ka cilvēks spējot pielāgoties un samierināties ar daudz ko.
"Neko nezinājām, kas notiek pasaulē. Ja cilvēks pirms tam ir pieradis lasīt avīzes, braukt ar mašīnu, tikties ar draugiem, tad šādas pārmaiņas, kas ilgst nedēļu, ir laba atpūta, bet, ja ilgāk, tad nav tik vienkārši. Gribējās peldēties, taču iespēju praktiski nebija. Tā kā mana stihija ir braukt ar ūdensmotociklu un slēpēm, kā arī mans bizness, tad tā trūka. Bija jānervozē, kā ar to veicas ģimenei. Gribējās ātrāk mājās pie mazā dēlēna," apgalvo G.Gorskis.
Šova tapšanas gaitā viņam esot bijis laiks pārdomām par dzīvi, apsvērt to, kāda tā varētu veidoties pēc atgriešanās ikdienišķajā realitātē. Viņš esot apjautis, kādas vērtības dzīvē esot svarīgas. Arī to, kāda nozīme ir maizei.
"Ikdienā ir nācies redzēt, ka maizi nomet zemē. Mēs uz salas cepām maizi bez rauga, bez cukura. Grūti bija tiem dalībniekiem, kas smēķē, jo to uz salas nevarēja darīt. To visu varēs redzēt televīzijā," stāsta "Fermas" dalībnieks.
Kad atgriezies mājās, uzreiz bijis grūti adaptēties. "No sākuma bija pat nedaudz jocīgi, ka pa ielām brauc mašīnas un visapkārt ir troksnis. Uz salas taču bija miers, klusums un svaigs gaiss," stāsta G.Gorskis.
Vadītājs ir superīgs džeks
Televīzijas skatītāji varēs vērot ne tikai šova dalībnieku ikdienas gaitas, bet arī savstarpējās attiecības, ko cits par citu domā, dažādās emocijas, kas parasti interesentiem rada vislielāko aizrautību un ziņkāri. Un, protams, uzzināt, kurš kļūs par uzvarētāju. Katra televīzijas pārraide par šo šovu līdzināsies vienai "Fermā" nodzīvotai dienai. Ik nedēļu skatītāji varēs redzēt, kā fermeri izbalsos vienu kolēģi, kurš spēli pametīs. Par spēles vadītāju un fermeru izrīkotāju izvēlēts aktieris Artūrs Skrastiņš. "Superīgs džeks. Arī ārpus kadra mēs ar viņu sadraudzējāmies," apgalvo G.Gorskis.
Rodas īpaša baltiešu valoda
Šova tapšanas gaitā, lai savstarpēji sazinātos dažādu tautību pārstāvji, radusies pat īpaša baltiešu valoda. "Populārākie vārdi mums šādos apstākļos bija paņika, histerija un depresija (krievu valodā)," saka G.Gorskis.
Ar igauņiem esot bijis grūtāk saprasties, viņiem esot ziemeļnieciska daba, bet lietuvieši bijuši jautrāki. Sākumā bijuši kompleksi, ka visur uzstādītas kameras, taču ar laiku pie tā pierasts.
Fermeris G.Gorskis uzskata, ka šovs bijis labi noorganizēts un projekts esot izdevies. To veidojusi 50 cilvēku grupa. "Šovā ar viņiem nesarunājāmies. Mēs to nedrīkstējām darīt, lai gan gribējās. Taču tādi bija noteikumi," saka alūksnietis.
Ar pārējiem Latvijas komandas biedriem viņam izveidojušās labas attiecības. "Laikam jau mana rakstura dēļ," domā G.Gorskis. Arī tagad sazvanoties ar pārējiem dalībniekiem, lai uzzinātu, kā viņiem klājas pēc pavadītā laika fermā.
Izvēli viņš nenožēlo
G. Gorskis neslēpj, ka 10 000 eiro dēļ tomēr neesot vērts cīnīties šādā šovā. "Vasara jau tā ir pārāk īsa. Man desmit gadus nebija bijis atvaļinājums. Iznāca interesants atvaļinājums - šovs. Taču es nenožēloju savu izvēli tajā piedalīties," apstiprina vīrietis. Viņam patīkot spēlēt.
Viņš piekrīt, ka arī viņa dzīve reizumis līdzinoties šovam, kad iet kā pa kalniem un lejām, taču viņš nesūdzoties. "Esmu optimists. Citiem varbūt liekas, ka esmu vieglprātīgs, taču tā nav," saka G. Gorskis.
***
Fakti
No Latvijas realitātes šovā "Ferma" piedalījās 28 gadus vecais Goiko Gorskis, privātuzņēmējs no Alūksnes, 43 gadus vecais noliktavas pārzinis Māris Eņģelis no Mārupes, rīdziniece, veikala "Rimi" pārdevēja, divdesmitgadīgā Una Jēkabsone, skolotāja no Jelgavas, 47 gadus vecā Liene Šadrovska un 31 gadu vecā floriste Ilona Salma no Kandavas.
Spēli "Ferma" veido producentu grupa "Strix AB" sadarbībā ar Vides filmu studiju.
Realitātes šovs "Ferma" demonstrēts Zviedrijas un Norvēģijas televīzijā un guvis lielu skatītāju atsaucību. Atļauju uzņemt šovu savā valstī iegādājušās Vācijas, Francijas un ASV telekompānijas.

Citu datumu laikraksti

 • Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas cenas?

  Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas produktu cenas? - šādus jautājumus saņem Saeimas ESIC.Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas produktu...

 • Atbild jurists

  Darba likuma 10.panta otrā daļa paredz, ka "darbinieku pilnvarotos pārstāvjus var ievēlēt".Darba likuma 10.panta otrā daļa paredz, ka "darbinieku...

 • Atbild jurists

  Esmu piekritis paziņam aizdot lielāku naudas summu uz vienu gadu. Principā šim cilvēkam uzticos, tādēļ ķīlu izlēmu neprasīt. Tomēr gribētu aizdevumu...

 • Horoskopi šodien

  Mežāzim nav jātiecas pēc taisnības.Mežāzim nav jātiecas pēc taisnības AUNS. Pieņemiet drauga piedāvājumu palīdzēt atrisināt kādu darba problēmu....

 • Palīdz kareivjiem būt soli tuvāk Dievam

  Augustā būs četri gadi, kopš Ilmārs Marhels ir Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona kapelāns.Augustā būs četri gadi, kopš Ilmārs Marhels ir Alūksnes...

 • Tavas saules un pērkonu krustīti, arī tālumā tevi paturam tuvu

  Cilvēka mūžu nevar ielikt gadu rāmjos. Tas mērāms atmiņu siekos. Tik ilgi, cik mēs kādu cilvēku atceramies, viņš dzīvo.Cilvēka mūžu nevar ielikt gadu...