Atvēl līdzekļus lauksaimniecības konsultantu darbībai

Ar 1. februāri pašvaldībās darbu tomēr sāks lauksaimniecības konsultanti, jo otrdien Ministru kabinets pieņēma Zemkopības ministrijas izstrādātos noteikumus par valsts atbalstu lauksaimniecībai.

Ar 1. februāri pašvaldībās darbu tomēr sāks lauksaimniecības konsultanti, jo otrdien Ministru kabinets pieņēma Zemkopības ministrijas izstrādātos noteikumus par valsts atbalstu lauksaimniecībai.
"Konsultantu algošanai paredzētie 700 000 latu tika apstiprināti, tāpēc tagad ministrija slēgs līgumu ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, kas maksās viņiem algu," laikrakstam stāsta Alūksnes rajona Lauksaimniecības konsultāciju biroja vadītāja Viola Kaparšmite.
Viņa apgalvo, ka pagaidām ir grūti prognozēt, cik liels katrai pašvaldībai būs piešķirtais finansējums. Zināms, ka tas katrā pagastā nebūs mazāks par 68 latiem, ko mēnesī paredzēts maksāt algā konsultantam. "Konsultantu algošanai paredzētā naudas summa ir par
200 000 latu lielāka, jo sākotnēji tika piešķirti 500 000 latu, tāpēc, iespējams, finansējums būs lielāks par 68 latiem," apgalvo biroja vadītāja.
V.Kaparšmite stāsta, ka rajonā ir pašvaldības, kurā ir notikuši konkursi un konsultanti jau strādā. Liepnas pagastā par lauksaimniecības konsultantu strādās Laima Kaņepe, Alsviķu, Zeltiņu, Kalncempju un Ilzenes pagastā būs viena konsultante - Vaira Vērse, Virešu pagastā strādās Ārija Ceļmillere, bet Gaujienas pagastā - Inese Eglīte.
"Citām pašvaldībām nebija pārliecības, ka valdība līdzekļus piešķirs, tāpēc tās gaidīja un konkursu pretendentiem uz konsultanta amatu rīkos tagad,"" norāda V.Kaparšmite.

Citu datumu laikraksti

  • Par studentu zinātnisko darbu konkursu

    Latvijas Banka izsludina ikgadējo Latvijas augstskolu studentu zinātnisko darbu konkursu.Latvijas Banka izsludina ikgadējo Latvijas augstskolu...

  • Specializēs zemessardzes bataljonu

    Uz Zemessardzes 31. bataljona bāzes veidos Zemessardzes 31. bataljonu aizsardzībai pret masu iznīcināšanas ieročiem.Uz Zemessardzes 31. (Balvu)...

  • Lems par divu miljonu latu kompensāciju

    Šodien, 25.janvārī, valdība lems par divu miljonu latu piešķiršanu pašvaldībām, lai kompensētu vētras radīto postījumu novēršanā iztērētos...