Atver klaiņojošu mājdzīvnieku izolatoru

Izolācijas dienestā: dzīvniekus turēs 14 dienas. Vakar Alūksnē atvēra klaiņojošo suņu un kaķu izolācijas dienestu. Jau atvēršanas dienā tajā atradās pirmie iemītnieki - viens suns un vairāki kaķi.

Izolācijas dienestā: dzīvniekus turēs 14 dienas
Vakar Alūksnē atvēra klaiņojošo suņu un kaķu izolācijas dienestu. Jau atvēršanas dienā tajā atradās pirmie iemītnieki - viens suns un vairāki kaķi.
Iecere par dienesta izveidošanu Alūksnes pilsētas domei radās pirms trim gadiem. Domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe uzsver, ka tā ir pašvaldības funkcija - rūpēties par klaiņojošiem dzīvniekiem. "Esam gādājuši, lai dzīvnieki izolatorā justos labi, būtu pienācīgi aprūpēti, lai viņi atrastu esošos vai jaunus saimniekus. Vēlētos, lai ar laiku izolators kļūtu par suņu un kaķu viesnīcu, nevis vietu klaiņojošiem dzīvniekiem," saka A.Grūbe.
Izolācijas dienests atrodas Alūksnē, Malienas ielā 13 - ēkā, kas pieder Pārtikas un veterinārajam dienestam. Tā uzturēšanā ir iesaistījusies lielākā daļa rajona pašvaldību, ar laiku to darīs arī pārējās. Izolators ir SIA "Alūksnes nami" pārziņā, tam jāgādā par apsaimniekošanu. Telpas ir izremontētas, iegādāti dzīvnieku sprosti un cits aprīkojums. Tajā ir atsevišķi sprosti astoņiem suņiem un 16 kaķiem. Ir iegādāts transports, ar ko dzīvniekus pārvadāt. Izolatorā strādā veterinārārste Sarma Ločmele, dzīvnieku kopēja un barotāja Olga Medne, kā arī šoferis. Darba apvienošanas kārtībā viņi strādā SIA "Alūksnes nami". Pēc atvešanas uz izolatoru dzīvniekiem veiks medicīnisko apskati un vajadzības gadījumā sniegs medicīnisko palīdzību. Dzīvniekus izolatorā turēs 14 dienas. Ja pilsētā būs izsludināta karantīna - tikai piecas dienas, un ja šajā laikā neatradīs saimniekus, dzīvniekus iemidzinās.
Kad saimnieks nāk pakaļ mīlulim uz izolatoru, viņam ir jāsedz dzīvnieka uzturēšanās izdevumi - apmēram četri lati par vienu dienu.
"Jau pagājušajā nedēļā izbraucām uz Veclaiceni, Jaunlaiceni un Ziemeriem. Izbraukumos dosimies agri no rīta vai vēlu vakarā. Cilvēki klaiņojošos dzīvniekus uz izolatoru varēs nogādāt paši vai paziņot pa tālruni 9115430. Pie mums varēs nest arī mājdzīvniekus, kurus dzīvnieka slimības vai citu iemeslu dēļ vēlēsies iemidzināt," stāsta S.Ločmele.
Viņa uzsver, ka izolācijas dienesta darbinieki būs tiesīgi no pilsētas ielām paņemt ikvienu dzīvnieku, kas tur atradīsies bez saimnieka. Arī tad, ja tam ap kaklu būs siksna un žetons.
A.Grūbe uzsver, ka pilsētas domē ir bijušas asas debates par klaiņojošo dzīvnieku likteni. "Daži uzskata, ka šeit iztērētos līdzekļus labāk vajadzētu izlietot bērnu uzturēšanai. Manuprāt, ir svarīgi, lai šāds izolācijas dienests būtu. Dome ir pateicīga Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes vadītājam Marģeram Kamerādam par ierosmi to izveidot par samērā lētām izmaksām, kā arī Alūksnes rajona pašvaldībām par iesaistīšanos, jo pilsētas dome viena to nebūtu paveikusi," atzīst A.Grūbe.
M.Kamerāds apgalvo, ka izolācijas dienesta darbinieki bieži brauks uz rajona pašvaldībām, jo klaiņojošo mājdzīvnieku problēma rajonā ir aktuāla. "Izolatora strādnieku darbs nebūs viegls, jo cilvēku attieksme pret šāda darba veicējiem ir nievājoša. Ne visi saprot tā nozīmīgumu, bet mums vissvarīgākais ir cilvēku drošība un veselība. Viens no profilakses pasākumiem trakumsērgas izplatības ierobežošanai ir klaiņojošo mājdzīvnieku izķeršana. Mēs vēlamies, lai ikviens izolatorā ievietotais dzīvnieks ar laiku atrastu sev mājas un nevajadzētu dzīvo radību iemidzināt," klāsta M.Kamerāds.
A.Grūbe pieļauj, ka pilsētā izliks informatīvus plakātus, lai brīdinātu mājdzīvnieku īpašniekus uzmanīt mīluļus.

Citu datumu laikraksti

  • Dejotāji sadanco Apes arodvidusskolā

    28. aprīlī Apes arodvidusskolā uz kopīgu draudzības vakaru sanāca ne tikai pašu skolas dejotāji, bet arī viesi no citām arodvidusskolām.28. aprīlī...

  • Robežpārejas punktā darbs nav mainījies

    Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks Vladislavs Skromāns apgalvo, ka Pededzes robežpārejas punktā darbs rit ierastajā ritmā, lai gan...

  • Virešu pagastā ir trakumsērgas karantīna

    Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas karantīna.Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas...