Galdniecība lepojas ar modernu aprīkojumu.
Galdniecība lepojas ar modernu aprīkojumu
Vien nedaudz vairāk par mēnesi koka smarža un čakla rosība valda Rūpniecības ielā, kur izveidota jauna kokapstrādes darbnīca "ALS Divi".
Rekonstruē senlaicīgu māju
"Taisām jebko, ko no koka ir iespējams izgatavot, – sākot no ķeblīšiem līdz pat kumodēm, virtuves mēbelēm, gultām un skapjiem. Izgatavosim arī kāpnes, logus, durvis. Zinām, ka cilvēkiem ir nepieciešamība pēc koka logiem, nevis tikai plastmasas, ko ražo lielajās rūpnīcās," stāsta viens no firmas īpašniekiem Verners Kalējs. Sākumā cilvēkam jānāk ar savu ideju, iespējamo skici, speciālisti ieteiks labāko risinājumu gan kokmateriāla ziņā, gan arī dizainā. Firmā strādās arī dizaineris.
"Nevienam neuzspiežam savu produktu, saražojot to lielos apjomos un tad tirgojot veikalos, līdz izpirkts, bet gan strādājam pēc individuāla pasūtījuma," stāsta V.Kalējs.
Jaunā darbnīca jau saņēmusi pirmos pasūtījumus, tomēr V.Kalējs atklāj, ka pati pirmā saražotā produkcija paliks tepat darbnīcā, jo tie ir krēsli, plaukti, galdi un citas mēbeles, ar ko labiekārtotas pašu telpas. "Ir pasūtījums izgatavot mikrofona kastītes firmas "JZ Microphones" mikrofoniem, esam aicināti arī rekonstruēt trīsdesmitajos gados celtu māju Mežaparkā, Rīgā," stāsta V.Kalējs.
Darbiniekus saista jaunā aparatūra
V.Kalējs kā būtiskāko atšķirību no citām tuvējām galdniecībā min to, ka ir pavisam jauns, moderns aprīkojums. Iekārtas vestas no rūpnīcas Austrijā, kas zināma ar savu labo kvalitāti. Arī V.Kalējs novērojis, ka aprīkojums ir labs un darbiniekiem ar to ir prieks strādāt. "Firmā strādā seši darbinieki, no tiem vienīgi viens ir praktikants, bet pārējie ir ar 15 līdz 20 gadu pieredzi galdniecībā. Negribētu piekrist tam, ka kādam esmu noņēmis labus darbiniekus, jo ikvienam ir vēlme attīstīties, strādāt ar jaunāku tehnoloģiju. Domāju, ka tikai tādēļ šie pieredzējušie galdnieki nāca strādāt uz mūsu firmu," skaidro īpašnieks un nenoliedz iespēju, ka arī tiks iegādāts jauns aprīkojums vēl. Kā pirmo vēlmi viņš min īpašu frēzmašīnu, kas strādā trīs dimensijās un kokā var iegravēt smalkus elementus.
Vēlme veidot galdniecību V.Kalējam bijusi jau sen, tomēr finansiāli tas ir grūti, jo iekārtas ir dārgas. "Savu vēlmi izklāstīju Agrim Rušķim, kas bija gatavs šajā projektā piedalīties, jo arī viņam patīk radošas lietas. Pats ar kokapstrādi nodarbojos jau 15 gadus, tāpēc man šī joma ir saistoša. Tomēr, lai kaut ko gaterī varētu nopelnīt, ir jāpārstrādā mēnesī 1500 līdz 2000 kubikmetri kokmateriāla un jāatrod tam tirgus, jānodarbina apmēram 40 cilvēki. Lai ko nopelnītu no jaunās firmas, man vajag krietni mazāk cilvēku un pietiek jau ar 20 kubikmetriem pārstrādāta kokmateriāla. Tiek ražots produkts ar augstāku vērtību, un rezultāts ir produktīvāks," stāsta V.Kalējs.