“Auditē” vokālos ansambļus

“No manas puses milzīgs paldies par to, ka jūs dziedat!” svētdien starpnovadu vokālo ansambļu skates noslēgumā dziedātājiem un kolektīvu vadītājiem Alūksnes Kultūras centrā sacīja Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte. Patiesi – tas bija vienlaikus saviļņojošs, emocijām piepildīts un mūzikas mīlestību apliecinošs notikums, kas vienaldzīgu neatstāja nevienu, kurš klausījās Alūksnes un Apes novadu 21 vokālā ansambļa sniegumu.

Process, kas jāturpina
“Kā sacīja žūrijas pārstāvji, tas patiešām ir vokālo ansambļu “audits”. Uzskatu, ka vērtējums vienmēr bijis objektīvs. Žūrija dara savu darbu, un man ir svarīgi dzirdēt konstruktīvu kritiku. Mums vienmēr bijis svarīgi piedalīties skatēs. Citādi kaut kā pietrūkst, jo neesi “izvētīts”,” saka Liepnas pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Noskaņa” vadītāja Lilita Spirka. Kolektīvs šopavasar maijā svinēs 25 gadu jubileju, un tad arī ansambļa vadītāja pateiksies savām dziedātājām par uzticību dziesmai.
Vokālo ansambļu sniegumu šogad vērtēja eksperti - Alūksnes, Gulbenes un Balvu koru apriņķa virsdiriģents Uldis Kokars, Siguldas koru apriņķa virsdiriģents Jānis Baltiņš un Madonas novada koru diriģente Ija Voiniča - Grīna. “Bija baudījums jūs klausīties šajā zālē, jo te ir laba akustika. Man šķiet - bija viegli dziedāt. Visiem ansambļiem - ļoti patīkams tonis. Bija savi favorīti, kas ļoti aizkustināja. Kopumā dzirdētais bija patīkams pārsteigums,” teica I. Voiniča – Grīna. Savukārt J. Baltiņš akcentēja, ka dziedāšana ansamblī ir ilglaicīgs process, kas jāpārmanto un jāturpina jaunākajai paaudzei. “Jūs kā mazie muzikālie kolektīvi esat ļoti svarīgi savās pašvaldībās, darāt svētīgu darbu, dziedat pasākumos, nevis dzīvojat tikai no skates uz skati,” sacīja J. Baltiņš. “Mani visvairāk uzrunā, ka cilvēki “dzied ar acīm”. Galvenais, ka vokālo ansambļu kustība turpinās. Ļoti gribētos starp dziedātājiem redzēt vairāk jauniešu, es aicinātu veidot pēctecību,” teica U. Kokars.

Repertuārs, kuru var “pacelt”
Tradicionāli starpnovadu vokālo ansambļu skatēs klausītāja ir Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece. “Šajā skatē dzirdēju tikai sieviešu vokālos ansambļus. Visspilgtāko iespaidu atstāja Sandras Oto vadīto kolektīvu - Apes tautas nama sieviešu vokālā ansambļa un Virešu Saieta nama sieviešu vokālā ansambļa “Koķetes” - sniegums. Ar katru gadu aug ansambļu meistarība un izvēlas repertuāru, kuru var “pacelt”. Domā arī par kopējo vizuālo tēlu. Viss ir atkarīgs no vadītāja un viņa spējas veidot ansambļa tēlu un skanējumu,” uzskata Dz. Zvejniece.


Rezultāti
Augstāko vērtējumu – Augstāko pakāpi un 45, 5 punktus skatē guva Apes tautas nama sieviešu vokālais ansamblis (vadītāja Sandra Oto).
I pakāpe un 42, 25 punkti – Virešu Saieta nama sieviešu vokālajam ansamblim (vadītāja S. Oto) un  Gaujienas pagasta sieviešu vokālajam ansamblim “Koķetes”  (vadītāja Dagnija Pakalne) ar 40,16 punktiem.
Vīru vokālo ansambļu grupā I pakāpi ieguva Gaujienas pagasta vīru vokālais ansamblis (vadītāja Ilze Dāve) ar 41,25 punktiem un Veclaicenes vīru vokālais ansamblis (vadītāja Ilze Briediņa) ar 40,16 punktiem.
Jaukto vokālo ansambļu grupā I pakāpi ar 40,66 punktiem ieguva Pededzes folkloras kopa “Labā oma” (vadītāja Tamāra Jakobsone).
Pārējie kolektīvi ieguva II pakāpi.
Senioru vokālo ansambļu grupā I pakāpe un 43,83 punkti Veclaicenes senioru vokālajam ansamblim (vadītāja I. Briediņa) un Apes tautas nama senioru jauktajam vokālajam ansamblim “Dziesmas mūžs” (vadītāja S. Oto, 42 punkti). Abi kolektīvi saņēma žūrijas ieteikumu piedalīties Latvijas senioru vokālo ansambļu konkursā.
Plašāk skates rezultāti lasāmi portālā “Alūksniešiem.lv”.

Citu datumu laikraksti

 • Pašvaldība mežu cirtīs vairāk

  Alūksnes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izteikt viedokli par izstrādāto pašvaldībai piederošo mežu apsaimniekošanas plānu 2020. - 2024....

 • Lai top veloceliņi!

  Pagājušā gada nogalē devos izklaides braucienā uz kaimiņvalsti. Ceļš bija garš, un, tā kā sen nebiju bijusi Igaunijā, sēžot automašīnā blakussēdētāja...

 • Situācija – strauji mainīga

  Koronavīruss jeb “COVID - 19” šobrīd ir galvenā ziņa. Otrdien Ministru prezidenta, Krīzes vadības padomes (KVP) priekšsēdētāja Krišjāņa Kariņa...

 • Tiešmaksājumi jāpārdala

  Tiešmaksājumi jāpārdala

  “Pašlaik patiešām visi esam vienā grozā,” runājot par Eiropas Savienības tiešmaksājumiem lauksaimniekiem, saka SIA “J. A. Lejas” īpašnieks Jānis...