Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Audzēkņi piedalās dažādos pasākumos

Tikko nosvinēti Latvijas valsts svētki. Arī Arodapmācības un rehabilitācijas centrā “Alsviķi” šie svētki tika godam atzīmēti. 13.novembrī centrā notika svinīgs pasākums.

Tikko nosvinēti Latvijas valsts svētki. Arī Arodapmācības un rehabilitācijas centrā "Alsviķi" šie svētki tika godam atzīmēti. 13.novembrī centrā notika svinīgs pasākums.
Tajā ar dziesmām un dzejoļiem uzstājās centra teātra studijas un ansambļa dalībnieki. Ar stāstījumu par Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona (MSB) dzīvi un personīgo pieredzi dienestā uzstājās viesi no bataljona. Lielu audzēkņu interesi izraisīja iespēja iepazīties ar ekipējumu, ieročiem un fotoalbumu par bataljonu. Kā katru gadu svinīgajā pasākumā apbalvoja audzēkņus, kuri uzrādījuši labas un teicamas sekmes mācībās.
Izsakām pateicību MSB viesiem - dižkareivim Kļaviņam, dižkareivim Dāboliņam, seržantam I.Žižijam un MSB bibliotekārei A.Ievedniecei. Liels paldies arī teātra studijas vadītājai Dz.Bāliņai un ansambļa vadītājai S.Laicenai, kā arī pašiem audzēkņiem par jauko priekšnesumu.
Arī 11.novembrī - Lāčplēša dienā - centra audzēkņi piedalījās piemiņas brīdī Karvas Brāļu kapos, kur tika godināti Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri.
Novembris nozīmīgs arī ar to, ka dzejniekam Ojāram Vācietim - 70! 7.novembrī Alsviķu kultūras namā notika tematiskā pēcpusdiena ar Strautiņu pamatskolas un ARC "Alsviķi" audzēkņu piedalīšanos, tā bija veltīta dzejnieka daiļradei. Mūsu audzēkņi piedalījās arī O.Vācieša atcerei veltītā vizuālās mākslas konkursā "Dzejolis krāsās un līnijās".
Rīgā 7.novembrī notika konference "Jaunatne pilsoniskā sabiedrībā". Galvenās tēmas - jaunatnes līdzdalība lēmumu pieņemšanas procesos; pilsoniskās audzināšanas pasākumi jaunatnei. Konferences mērķis bija apzināt jaunatnes iespējas un problēmas pilsoniskajā sabiedrībā un aktualizēt tās. No ARC "Alsviķi" konferencē piedalījās audzēkņu pašpārvaldes vadītāja Liene Bomika.
Alūksnē 8.novembrī notika izstāde - konference "Viss veselīgam dzīvesveidam". Uzstājās pārstāvji no Rīgas Narkomānijas profilakses centra, no Latvijas Veselības veicināšanas skolas, bija iespēja iepazīties ar Zviedrijas pieredzi atkarības profilaksē. Izstādē piedāvāja uzskates materiālus un brošūras par atkarību un cilvēka veselību. Konferenci apmeklēja vairāki centra audzēkņi un darbinieki, iegūta jauna informācija.
Šogad mācības centrā uzsāka liels audzēkņu skaits - pavāru, pavāru palīgu, mājsaimnieču, teksta redaktoru operatoru, apavu remontētāju un šuvēju grupās. Lai ātrāk un veiksmīgāk visus iesaistītu centra dzīvē un palīdzētu adaptēties, centra projektu menedžere Tamāra Kaupuža izstrādāja projektu "Katrs ir pats savas laimes kalējs". Projektā ir trīs kārtas. Pirmā kārta, kas norisinājās septembrī, bija iepazīšanās. Tajā audzēkņus sadalīja darba grupās, notika nodarbības. Tika spēlētas sociālās spēles, kas veicina audzēkņu savstarpējo iepazīšanos, sadarbības un klausīšanās iemaņas. Otrajā kārtā audzēkņus iepazīstināja ar LR Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumu, ARC "Alsviķi" iekšējās kārtības noteikumiem un centra iekšējo dzīvi - pulciņiem, sporta aktivitātēm. Trešā kārta - projektu nedēļa "Mans novads". Katrs audzēknis veidoja darbu par to novadu, no kura pats nāk. Iesniegtie darbi bija izsmeļoši, ar lielu ilustratīvo materiālu un skaisti noformēti. Paldies dienesta viesnīcas skolotājām D.Ķimelei, I.Kokorēvičai, centra bibliotekārei E.Tomsonei un mākslinieciskajai noformētājai D.Rudzītei. Projektu realizēja projektu menedžere T.Kaupuža, sociālā darbiniece I.Pura un es.
Paldies audzēkņiem par aktivitāti, novēlam arī turpmāk būt tik atsaucīgiem!

Citu datumu laikraksti

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Var iepazīties ar Tibetas mākslu

  Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada 18.janvārim var aplūkot izstādi "Tibetas māksla Ķīnā".Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada...

 • Latvijas rasols ir Ginesa rekordu grāmatā!

  "Lielāko rasolu, kura svars bija 3277 kg, savā 10 gadu jubilejā pagatavoja uzņēmums Spilva (Latvija) 2002. gada 1. septembrī starptautiskajā izstāžu...

 • Laurencenes iela nav privātīpašuma teritorija

  Laikraksta "Alūksnes Ziņas" birojā vērsās mūsu lasītājs ar jautājumu, vai starp divām daudzdzīvokļu mājām Alūksnē, Laurencenes ielā, ir iespējams...

 • Ikviens dzīvnieks prasa gan mīlestību, gan rūpes

  Katrs kārtīgs suņu un kaķu īpašnieks regulāri gādā par mīluļu labklājību. Ikdienas gādība par mazajiem draugiem izpaužas rūpēs par tiem.Katrs kārtīgs...

 • Uzzini, kas ir granžs

  Šonedēļ žurnālā "Ieva": saruna ar "Rīgas Laika" redaktoru Uldi Tīroni, kurš apgalvo, ka šī ir pēdējā intervija sieviešu žurnālam.Šonedēļ žurnālā...