Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augstākā tiesa atstāj apcietinājumā bijušo Alūksnes policistu, ko apsūdz kukuļņemšanā

Kukuļņemšanā apsūdzētajam bijušajam Alūksnes policistam Andrejam Poļakovam cietumā tomēr būs jāpavada trīs gadi, jo Augstākās tiesas Senāts otrdien noraidīja viņa kasācijas sūdzību un atstāja nemainītu Vidzemes apgabaltiesas notiesājošo spriedumu.

Kukuļņemšanā apsūdzētajam bijušajam Alūksnes policistam Andrejam Poļakovam cietumā tomēr būs jāpavada trīs gadi, jo Augstākās tiesas Senāts otrdien noraidīja viņa kasācijas sūdzību un atstāja nemainītu Vidzemes apgabaltiesas notiesājošo spriedumu.
Tiesa bijušo policistu sodīja ar triju gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju.
A.Poļakova advokāts Juris Močuļskis pēc tiesas sēdes žurnālistiem norādīja, ka kopā ar klientu lems par iespēju sūdzēties Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Bijušais policists atrodas Matīsa cietumā un apcietinājumā jau pavadījis gadu no tiesas piespriestā triju gadu cietumsoda.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes sevišķi svarīgo lietu inspektoru A.Poļakovu Drošības policija ar 100 latu kukuli kabatā aizturēja pērn 8.februāra rītā ceļā uz darbu.
Naudu A.Poļakovs bija pieprasījis kādam Alūksnes rajona iedzīvotājam kā maksu par krimināllietas izbeigšanu pret viņu. Kukuļa nodošanas brīdis fiksēts diktofona ierakstā, bet advokāts tiesas sēdē norādīja, ka ieraksts veikts, pārkāpjot likumu.
Tāpat viņš norādīja, ka prokuratūras darbinieki, plānojot A.Poļakova aizturēšanu, vairākkārt pārkāpuši Operatīvās darbības likumu.
"Prokuratūras darbiniekiem likums liek novērst noziedzīgu nodarījumu, nevis to plānot," emocionāli sacīja advokāts, lūdzot izbeigt krimināllietu.
Gulbenes rajona tiesa A.Poļakovam papildu cietumsodam noteica arī 300 latu naudas sodu, bet Vidzemes apgabaltiesa sodu mīkstināja, nepiespriežot naudas sodu.
A.Poļakovs sevi par vainīgu viņam inkriminētajos likumpārkāpumos neatzina, taču pauda, ka viņš "kā policijas virsnieks ir izdarījis noziedzīgu nodarījumu, jo ir piedalījies pie parāda atgūšanas". Atrazdamies apcietinājumā, A.Poļakovs ir kļuvis par pensionāru.

Citu datumu laikraksti

 • Jādzied, kad ir priecīgi, skumji vai bailes

  Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta mazpilsētas kultūras centrā Marija joprojām ir moža.Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta...

 • Gudrs kā Podnieka suns

  Alūksnes un Gulbenes fotocentra īpašnieks Jānis Podnieks apgalvo, ka sešdesmito gadu vidū Liepnas pusē šis teiciens bija daudzu mutēs, "pielipa"...

 • Pāreja uz D vitamīnu un... ozonu

  Vasaras laiku, pabīdot pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu, pirmoreiz – Pirmā pasaules kara sākumā – noteica Vācija, Lielbritānija, Īrija un...

 • Atcerēties, atgādināt, pieminēt

  1949.gada 25.marts ir viens no traģiskākajiem datumiem Latvijas valsts un tautas vēsturē, jo tika izpostītas tūkstošiem cilvēku dzīves, sagrautas...

 • 10 iemesli, kāpēc viņš nezvana

  Žurnāla "Sieviete" marta numurā lasiet: Ģirts Ķesteris - atklāti par sevi.Žurnāla "Sieviete" marta numurā lasiet: Ģirts Ķesteris - atklāti par sevi;...

 • Palīdz izvēlēties

  Žurnāls "Deko" martā: stāsta par priekšnamu - kas liecina par saimnieka kārtības un stila izjūtu, kā arī par tā finansiālajām iespējām.Žurnāls "Deko"...