Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Augstskolas Alūksnes filiālē svin pirmo izlaidumu

Šodien Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Alūksnes filiāles 35 studentiem būs izlaidums.

Šodien Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas (RPIVA) Alūksnes filiāles 35 studentiem būs izlaidums. Augtskolas filiāle Alūksnē ir četrus gadus. Tās vadītāja Anita Pētersone ir gandarīta par labajiem darba rezultātiem.
"Uzskatu, ka pirmie absolventi augstskolai ir pirmie darba rādītāji. Prieks, ka tie ir tik labi. Augstskolas ekonomikas katedra ir veikusi analīzi, kā RPIVA filiālēs studenti ir aizstāvējuši diplomdarbus. Alūksnes filiāles vidējā atzīme ceturtā kursa komercdarbības studentiem ir augsta - 8,41 balle. Četras studentes šogad beidz biroja vadītāja specialitāti un trīs no viņām diplomdarbu aizstāvēja uz 9 ballēm. Arī pedagoģijas studenti eksāmenus kārtoja ļoti veiksmīgi," lepojas A. Pētersone.
Šodien augstākās izglītības dokumentus saņems komercdarbības un uzņēmumvadības studenti, biroja vadītāji - referenti, sākumskolas skolotāji ar tiesībām mācīt divus priekšmetus pamatskolā, psiholoģijas skolotāji un viena studente, kas apguva izglītības iestādes vadītāja specialitāti.
"Arī paši studenti ir gandarīti par paveikto. Viņi atzīst, ka četros gados ir guvuši daudz zināšanu, jaunas prasmes, iemaņas un citādāku attieksmi pret darbu, audzēkņiem un kolēģiem. Nepilna laika studentiem ir daudz jāstrādā patstāvīgi. Daudzi no viņiem ir privātuzņēmumu vadītāji, kas veiksmīgi atlicinājuši laiku mācībām. Par to man ir patiess prieks," saka A. Pētersone.
Starp absolventiem šodien būs arī SIA "Silvis" īpašnieks Aivars Platnieks un izpilddirektors Māris Švūksts. Viņi četrus gadus apguva komercdarbības un uzņēmumvadības programmu.
"Piecus gadus vadu savu uzņēmumu un iegūtās zināšanas tajā lieti noderēs. Agrāk biju tūristu autobusa šoferis, bet Māris - agronoms. Līdz ar Latvijas neatkarības iegūšanu bijām spiesti domāt par uzņēmējdarbību. Augstskolā pilnveidojām zināšanas saskarsmē ar citiem cilvēkiem, vadībā, grāmatvedībā un datorprasmē. Bija grūti, jo esam jau pusmūža cilvēki, daudz kas bija aizmirsies, bet rezultāts ir veiksmīgs. Pozitīvi, ka bija iespēja mācīties uz vietas Alūksnē, jo izbraukāt uz mācībām Rīgā būtu sarežģīti," stāsta A. Platnieks.
Viņš vērtē, ka 50 procenti augstskolā gūto zināšanu noderēs praksē. "Bija jāapgūst daudz vēsturisku faktu. Varēja būt vairāk nodarbību mārketingā, komercdarbībā un likumdošanā. Šķita, ka mums māca daudz nevajadzīga, bet tajā pašā laikā bija interesanti priekšmeti, piemēram, tēla veidošana un ētika. Četru gadu laikā guvām daudz jaunu draugu. Tagad viņiem varam zvanīt jebkurā diennakts laikā, lai lūgtu palīdzību vai padomu," akcentē A. Platnieks. Viņš ir pārliecināts, ka jaunās zināšanas un augstākās izglītības dokuments palīdzēs konkurēt darba tirgū, ja Latvija iestāsies Eiropas Savienībā.
Izlaiduma svinības šodien, 12.jūlijā, pulksten 18.00 notiks Valsts akciju sabiedrības "Vidzemes ceļi" Alūksnes filiāles zālē. A. Pētersone absolventiem vēl turpināt izglītoties. "Iegūt augstāko izglītību šodienas tirgus ekonomikas apstākļos labam profesionālim ir pirmā nozīmīgākā pakāpe. Ja grib pilnveidot un attīstīt sevi, ar to nepietiek. Cilvēks, kas nemitīgi mācās, visu laiku ir sirdī jauns, atrodas sabiedrībā, saprot apkārtējos, ir interesants kolēģiem. Katrs, kas vēlas mācīties, var to darīt, jo mūsu filiālē mācās skolotājas ar divdesmit gadu darba stāžu," saka A. Pētersone.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  Kāds, kura balsi viņa labi atmin! Ansis! Dārtai pār augumu pārskrien vieglas tirpas, viņa nespēj spert vairs ne soli, nejusts reibonis apņem viņas...

 • Būs pieejami līdzekļi no Eiropas Sociālā fonda

  Eiropas Sociālais fonds ir Eiropas Savienības finanšu instruments cilvēkresursu attīstībai un darba tirgus apstākļu uzlabošanai, kas ilgtermiņā...

 • Kāpēc nenotika "t.A.T.u." koncerts

  Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Laimas Vaikules uzdzīve Maskavā.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Laimas Vaikules uzdzīve...

 • Starp mums, sievietēm, runājot

  Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!".Kādu dienu Paradīzes dārzā Ieva sauca: "Dievs, man ir problēma!" "Kas noticis,...

 • Ziedu ballē būs vērojama augu dažādība

  Rīgas Latviešu biedrības namā no 10. līdz 13. jūlijam notiks Otrā apvienotā puķu un krāšņumaugu izstāde Ziedu balle.Rīgas Latviešu biedrības namā no...

 • Piedāvā pasākumus dažādām gaumēm

  Dziesmu svētki. 23. Vispārējo latviešu dziesmu svētku programma: 5. jūlijā Doma laukumā pulksten 12.00 - pūtēju orķestru diena (ieeja brīva).Dziesmu...