Augstskolas filiālē atver bibliotēku un lasītavu

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Alūksnes filiāles studentiem kopš otrdienas ir pieejama bibliotēka, kas iekārtota ēkas trešajā stāvā un izvietota divās gaišās telpās, atsevišķi izveidojot arī lasītavu.

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas (RPIVA) Alūksnes filiāles studentiem kopš otrdienas ir pieejama bibliotēka, kas iekārtota ēkas trešajā stāvā un izvietota divās gaišās telpās, atsevišķi izveidojot arī lasītavu.
Bibliotēkas atklāšanā RPIVA Alūksnes filiāles vadītāja Anita Pētersone atzina, ka filiālei tas ir liels un patīkams notikums, kam mērķtiecīgi gatavojušies jau sešus gadus. "2000.gadā filiālei tika ierādītas pirmās bibliotēkas telpas 3.auditorijā, kurā sākām ar 80 grāmatām. Dzīvojam ekonomiski un taupīgi, tāpēc ar laiku bibliotēka tika savienota ar auditoriju, jo bibliotēku vajadzēja paplašināt. Savukārt 2004.gadā bibliotēka atkal tika iekārtota jaunās telpās, taču tā bija kopā ar biroja telpām. Tas bija mazliet labāk, bet ne tā, kā mēs sapņojām. Savukārt šobrīd mūsu sapnis ir piepildījies un varam atklāt bibliotēku ar lasītavu. Lepojamies, ka nu bibliotēkas grāmatu fonds ir jau gandrīz četri tūkstoši vienību," saka A.Pētersone.
Bibliotēkas atklāšanā RPIVA Alūksnes filiāles darbiniekus sveica RPIVA rektore Dace Markus un citi filiāles sadarbības partneri, dāvājot arī daudz jaunu grāmatu.
"Alūksnes filiālē bibliotēka un lasītava ir izveidota, jo šeit ir daudz studentu, kas to apmeklē. Ir prieks, ka filiāles darbinieki veicina studentos prieku lasīt un vēlmi iepazīt dažādu literatūru," norāda D.Markus.
RPIVA Alūksnes filiāles bibliotēkas vadītāja Agrita Nagle neslēpj prieku par jaunajām, gaišajām darba telpām. "Telpu sienas ir gaiši zaļā krāsā, bet zaļā krāsa taču simbolizē dzīvību, cerību, enerģiju. Tas nozīmē, ka šajās telpās vienmēr būs dzīvība un daudz studentu. Bibliotēkas plauktos grāmatas ir izkārtotas tematiski pa nozarēm. Tas atvieglos darbu gan studentiem, gan man kā bibliotekārei. Līdz šim, kad bibliotēka bija otrajā stāvā, šis sadalījums bija nepārskatāms," norāda A.Nagle.
Viņa atzīst, ka bibliotēku apmeklē daudz studentu un tā ir ļoti vajadzīga. "Ir prieks, ka studentiem varam piedāvāt arī jaunas grāmatas. Pieprasīta ir literatūra par mārketingu, tādēļ bibliotēkā nesen ir jaunas grāmatas par to. Iegādātas jaunas grāmatas arī grāmatvedībā un nedaudz pedagoģijā. Protams, gribētos, lai katra grāmata ir vairākos eksemplāros, bet tās ir divos trīs eksemplāros, tādēļ studentiem jāizlīdzas ar kopēšanu. Bibliotēka studentiem būs atvērta no pirmdienas līdz ceturtdienai. Ja citi interesenti kādu grāmatu nevar atrast Alūksnes pilsētas bibliotēkā, tad laipni aicināti uz mūsu bibliotēku," saka A.Nagle.

Citu datumu laikraksti

  • Naglu ciemā tagad pārsvarā saimnieko ienācēji

    Malienas pagasta apdzīvotajā vietā Naglas dzīve rit tāpat kā jebkurā pagastā. Naglās māju nav daudz, bet to kādreizējie īpašnieki jau aizgājuši...

  • Monētu savienības - jau pirms 600 gadiem

    Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas attīstības likumsakarības, viena - aptvert arvien lielāku teritoriju.Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas...

  • Jauna iespēja skolēniem

    Rudens un jaunā mācību gada sākums skolēniem un skolotājiem rada jaunus pienākumus, bet sniedz arī jaunas iespējas.Rudens un jaunā mācību gada sākums...