Augstskolas studenti praktizēsies pamatskolā

Veclaicenes pamatskola ir atradusi jaunu sadarbības partneri - Starptautisko praktiskās psiholoģijas augstskolu.

Veclaicenes pamatskola ir atradusi jaunu sadarbības partneri - Starptautisko praktiskās psiholoģijas augstskolu (SPPA). Tās studenti Veclaicenē būs studiju praksē, dodot savu ieguldījumu pašvaldības attīstībā.
"Novembra beigās ar Starptautisko praktiskās psiholoģijas augstskolu noslēdzām sadarbības līgumu uz pieciem gadiem. Līgums paredz, ka studenti, kas apgūst psiholoģiju un datordizainu, pamatskolā varēs gūt praksi, dodot labumu mūsu skolai, piemēram, atjaunojot skolas interjeru un vizuālo noformējumu. Arī vasarā viņi Veclaiceni izvēlēsies par prakses vietu, radoši strādājot visā pagastā. Šajā procesā viņi iesaistīs ikvienu pagasta iedzīvotāju, kas to vēlēsies," stāsta Veclaicenes pamatskolas direktore Anda Plauma.
Viņa norāda, ka augstskola Veclaicenē veido mācību bāzes vietu, līdz ar to ir ieinteresēti sadarboties ar vietējiem iedzīvotājiem un iestādēm. "Februārī pamatskolā paredzētas psiholoģijas lekcijas skolēniem, viņu vecākiem un pedagogiem. Tās vadīs Starptautiskās praktiskās psiholoģijas augstskolas studenti," saka A.Plauma.
SPPA vicerektors Guntis Tomsons apstiprina, ka Veclaicenē augstskolas studenti būs praksē. "Meklējot sadarbības partnerus, izsūtījām vēstules daudzām Latvijas skolām. Diemžēl no Rīgas apkaimes skolām neguvām atsaucību, toties aicinājumam atsaucās Veclaicenes pagasts un Gulbenes rajona Kalniena. Ir svarīgi, lai studenti redzētu ne tikai Rīgas asfaltētās ielas, bet arī rajonu pagastus, dzīvi tajos, to iedzīvotāju priekus, bēdas, problēmas, tādēļ viņiem Veclaicenes pamatskola būs ļoti piemērota prakses vieta," klāsta G.Tomsons.
Augstskola Veclaicenē ir iegādājusies zemes gabalu, uz kura atrodas pamesta māja. To atjaunojot, viņi ir iecerējuši iekārtot nelielu studentu kempingu.
"Mūsu augstskolas studenti, kas apgūst datordizainera profesiju, veclaiceniešiem palīdzētu izveidot dažādus tūrisma prospektus. Psiholoģijas studenti savukārt lasīs lekcijas skolēniem, pedagogiem un vecākiem. Vasarā Veclaicenes pamatskolas skolēni kopā ar studentiem varētu rīkot radošus plenērus," stāsta G.Tomsons.

Citu datumu laikraksti

  • Rīkos filozofisku diskusiju

    Bejas interešu klubiņa “Pīlādzis” dalībnieces 22.janvārī pulksten 12.00 filozofiskā diskusijā dalīsies pārdomās par tēmu “Logs”.Bejas interešu...

  • Rosinās pārcelt darbdienas

    Lai efektīvāk izmantotu darba laiku, šodien valdība lems par vairāku 2004.gada darbdienu pārcelšanu.Lai efektīvāk izmantotu darba laiku, šodien...

  • Vēlas zināt iedzīvotāju viedokli

    Ministru kabineta komitejas sēdē apstiprināts Ekonomikas ministrijas projekts “Latvijas rūpniecības attīstības pamatnostādnes”.Ministru kabineta...