Augstskolas studentiem pirmo reizi izlaidums notiek ziemā

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Alūksnes filiāles studentiem bija izlaidums.

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Alūksnes filiāles studentiem bija izlaidums.
Tas bija studentiem, kuri apguvuši studiju programmas "Komercdarbības organizācija", "Sākumskolas skolotājs ar tiesībām mācīt vienu priekšmetu pamatskolā", "Komercdarbības un uzņēmuma vadība", "Pamatizglītības skolotājs (1.līdz 4.klase), kā arī profesionālās skolvadības maģistriem.
Decembris ir izlaidumam neierasts laiks, tomēr šoreiz tas noritēja ziemā. Tas ir tādēļ, ka nepilna laika studiju process turpmāk beigsies ziemā, jo šīs studijas ir kļuvušas nedaudz ilgākas.
Alūksnes filiāles vadītāja Anita Pētersone uzsver, ka 2005.gads filiālē būs vēsturisks, jo šajā gadā augstskolas filiālē būs bijuši divi izlaidumi. Šod jūnijā filiāli absolvēja 31 students, bet aizvadītās nedēļas piektdienā – 56 studenti.
"Alūksnes, Valkas, Gulbenes un Balvu rajons 9.decembrī ieguva ļoti daudzus jaunos speciālistus pedagoģijā, komercdarbībā, kā arī skolvadības maģistrus. Turklāt šis ir pirmais gads, kad Alūksnes filiāles 24 absolventi saņēma diplomu par augstākās izglītības pirmo profesionālo līmeni komercdarbības organizācijā," saka A.Pētersone.
Studiju prorektore, pedagoģijas doktore, profesore Zenta Anspoka uzsver, ka katram studentam uzsākt studijas augstskolā ir liela uzdrīkstēšanās, pēc kuras ir nepieciešama arī izturība un pacietība.
"Esmu pārliecināta, ka ne vienam vien studentam reizēm šķita – vai tas ir tā vērts? Pieļauju, ka tagad visi studenti atzīst, ka bija gan tā vērts. Kādam tas ir pirmais augstākās izglītības dokuments, kādam - kārtējais, tādēļ sveicu visus studentus par uzdrīkstēšanos un grūtību pārvarēšanu. Nenoliedzami, lielu atbalstu studentiem sniedza tuvinieki, kas studiju laikā bija saprotoši un iejūtīgi. Tas ir pozitīvi, ka studentiem nav jādodas uz Rīgu, bet var izglītoties netālu no savas dzīvesvietas. Pozitīvi ir arī tas, ka lekcijas lasa gan pasniedzēji no Rīgas, gan ir piesaistīti vietējie docētāji," stāsta Z.Anspoka.

Citu datumu laikraksti

  • Kopā ar prieku

    Es šorīt jūtos kā balta lapa bez steigas un maldiem, jo esmu kopā ar prieku. Ja man kāds pajautātu, kāpēc es priecājos, nevarētu atbildēt. Vienkārši...

  • Cilvēki mirst, lai dzīvotu

    Laikā, kad visi runā par Ziemassvētku brīnumu, par dāvanu iegādi un gaidāmo svētku svinību norisi, ir cilvēki, kam šajos svētkos citādāk garšos...

  • Lēģerniekos katrs dzīvo, kā māk

    Ej, kur iedams, brauc, kur braukdams, Latvijā it visur līdzās skaistām un lepnām mājām varēs atrast pamestas un pussabrukušas būdiņas, līdzās...