Augu aizsardzības līdzekļu lietotāju zināšanai

Visus kultūraugus to augšanas laikā apdraud kaitēkļi, slimības un nezāles. Tādēļ, lai pasargātu kultūraugus, ir jāveic augu smidzināšana.

Visus kultūraugus to augšanas laikā apdraud kaitēkļi, slimības un nezāles. Tādēļ, lai pasargātu kultūraugus, ir jāveic augu smidzināšana.
Pirms augu aizsardzības līdzekļu lietošanas ir jāzina, ka Augu aizsardzības likums nosaka, ka drīkst iegādāties un lietot tikai Latvijā reģistrētos, Augu aizsardzības līdzekļu sarakstā iekļautos augu aizsardzības līdzekļus. Šobrīd ir iznācis jauns - papildināts augu aizsardzības līdzekļu lietošanas reglaments ("Latvijas Republikā reģistrēto augu aizsardzības saraksts 2003").
Lauksaimniekiem regulāri jāseko izmaiņām reģistrā, lai spētu izvēlēties vajadzīgos pesticīdus. Neskaidrību gadījumos jākonsultējas ar Valsts Augu aizsardzības dienesta (VAAD) inspektoriem.
Jāatceras, ka I un II reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļus iegādāties un lietot var tikai tās personas, kuras ir apmeklējušas VAAD rīkotos kursus un ieguvušas apliecību par augu aizsardzības zināšanu minimuma apgūšanu.
Jāzina, ka ikreiz smidzinot kultūraugus ar pesticīdiem, ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus dabā ievadām apzināti un tieši, bet visi tie ir toksiskas vielas, un mums jāuzņemas atbildība par sekām. Lietojot pesticīdus, svarīgi ir noteikt to brīdi, kad kaitīgo organismu apkarošana ir ekonomiski visizdevīgākā, un to robežu, kad kaitīgais organisms tieši augam nekaitē.
Atzīmēšu to, ka bieži augu aizsardzības līdzekļu lietotāji smidzina laukus ar nenoregulētiem un smidzināšanai neatbilstošiem smidzinātājiem. Šogad VAAD inspektori izlases kārtībā veiks augu aizsardzības līdzekļu smidzinātāju darba kvalitātes pārbaudes. Pirms šīs pārbaudes inspektors informēs smidzinātāja īpašnieku par smidzinātāja darba kvalitātes kontroli divas nedēļas pirms kontroles veikšanas nosūtot paziņojumu, kurā būs norādīts datums, kad veiks pārbaudi.
Neskaidrību gadījumos lūdzu kontaktēties ar tuvākajiem VAAD inspektoriem.

Citu datumu laikraksti

  • Aunam jādodas ārpus mājas

    AUNS. Būsiet garīgi un fiziski iztukšots. Nevēlēsieties pat dzirdēt par darba jautājumiem. Ieteicams šo dienu pavadīt ārpus mājas un iesaistīt...

  • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

    Lieldienu pasākumi. 19.aprīlī pulksten 22.30 Alūksnē, atpūtas klubā "Jolanta" – Lieldienu dejas un konkursi "Ar un par olām" kopā ar DJ Uruli un...

  • Līķauts ir liecība par augšāmcelšanos

    Daudzi cilvēki vēl joprojām ar neticību vēro līķautu, kas glabājas Turīnā. Ja pasaule spēj pieņemt cilvēka mokas - šaustīšanu un krustā sišanu, tad...