Automazgātava pilsētas centrā paliks

Alūksnes pilsētas domes novembra sēdē deputāti nolēma atļaut arī turpmāk uzņēmumam SIA “Ziemeļvid­zeme” nomāt telpas no pašvaldības automazgātavai pilsētas centrā – iepretim Alūksnes poliklīnikai.

Maira Arāja uzņēmums SIA “Ziemeļvidzeme” 19.novembrī vērsies pilsētas domē ar iesniegumu, kurā lūdz pagarināt nedzīvojamo telpu nomas līguma (par telpu daļu Pils ielā 58, Alūksnē) termiņu par 10 gadiem. Pēc plašām debatēm deputāti ar nelielu balsu vairākumu nolēma termiņu pagarināt līdz 2019.gada 1.decembrim un nomas maksu atstāt līdzšinējo – lats par kvadrātmetru mēnesī, kopējā telpu platība ir aptuveni 240 kvadrātmetru.

Nomas maksu nepaaugstina
Pilsētas domes priekšsēdētāja Vija Puzule uzskata - šis ir gadījums, kad pašvaldībai jāatbalsta uzņēmējdarbība. Viņa paredz, ka pašvaldībai nākamā gada budžetā nebūs līdzekļu šo telpu apgūšanai, tādēļ var ļaut strādāt uzņēmējam.  
Deputāts Edvīns Fricis Svars uzskata, ka nomas maksa varētu būt lielāka. Daļa deputātu atzina, ka 240 lati plus pievienotās vērtības nodoklis mēnesī ir adekvāta cena, tādēļ vienojās, ka nomas maksa pagaidām paliks līdzšinējā. Deputāts Ainars Melders uzskata – ja paaugstinās nomas maksu, tas atspēlēsies iedzīvotājiem, jo uzņēmējs var paaugstināt pakalpojuma cenu. “Cik zināms, pieprasījums pēc automazgāšanas ir mazinājies,” sacīja A.Melders.

Norāda uz lobēšanu    
Deputāts Armands Musts neatbalstīja šo ieceri, jo uzskata, ka dome pašvaldības telpas neizmanto racionāli. „Objektīvi būtu prasīt 1,50 latus par kvadrātmetru. Katram savs pakalpojums jāveido tā, lai tas būtu rentabls. Nevajag aizmirst, ka SIA „Ziemeļvidzeme” nav reģistrēta Alūksnē, bet Rīgā,” sacīja A.Musts.
Deputāts Jānis Liepiņš norādīja – ja automazgātavu atstās esošajā vietā, pašvaldības uzmanības lokā paliks savas aģentūras „Spodra” tehnikas izvietošana.
Arī deputāts Valdis Vīksna neatbalstīja šo ieceri, jo savulaik pilsēta no īpašnieka atpirkusi zemi zem šīs ēkas un īpašums tika nodots pašvaldības funkciju veikšanai. „SIA „Ziemeļvidzeme” visu laiku ir darbojies lobismā – kā vispār varēja sniegt pakalpojumu daudzus gadus, nenododot telpas ekspluatācijā? Domāju, tas ir unikāls gadījums ne tikai rajonā, bet valstī. Ja pašvaldība domā ilgtermiņā par pilsētu un gaidāmo novadu, šis ir tuvredzīgs lēmums,” secināja V.Vīksna.

Uzņēmēji bēg no Alūksnes
Deputāts Jānis Cīmiņš iebilda, ka pašvaldībai vienīgais veids, kā pārņemt īpašumu no valsts, ir uzsvērt tā nepieciešamību pašvaldības funkciju veikšanai. „Šīs telpas domei fiziski nevajag. Versija par gazikiem, ziliem un pārējo hlomu pilsētas centrā nav atbalstāma,” sacīja J.Cīmiņš.
A.Melders pauda, ka ir jāmaina pašvaldības attieksme pret uzņēmējiem. „Atbildīgās institūcijas nav sekojušas tam, cik pamatoti automazgātava darbojusies. Ir bail no precedenta, ko teiks pārējie uzņēmēji, ja atņemsim telpas. To, ka SIA „Ziemeļvidzeme” ir reģistrēta Rīgā, nevis Alūksnē, ir ietekmējusi Valsts ieņēmumu dienesta Alūk­snes nodaļas attieksme. Arī citi Alūksnes uzņēmumi ir pārreģistrējušies uz Rīgu – tā ir viela pārdomām Rušķes kundzei,” sacīja A.Melders.
Deputāts Aigars Aizups atzina, ka pašvaldībai nav daļas gar to, vai uzņēmums nodevis telpas ekspluatācijā. „Pašvaldību interesē, lai uzņēmums sakārto pašvaldības īpašuma fasādi un jumtu,” uzsvēra A.Aizups.

Citu datumu laikraksti

 • Skatāma novadnieka gleznu izstāde

  Ilzene Pagasta padomes telpās un bibliotēkā ir skatāma novadnieka Māra Salmiņa gleznu izstāde. “M.Salmiņš ir dzimis ilzenietis. Izstādes atklāšanas...

 • Aicina uz koncertu baznīcā

  Alūksne Svētā Bonifācija katoļu baznīcā sestdien, 6.decembrī, ikviens tiek aicināts uz klasiskās mūzikas koncertu. Koncertu sniegs “Kremerata...

 • Sacenšas zolītē

  Gulbenes pilsētas individuālajā zolītes čempionātā, kurā piedalījās vairāk nekā pussimts spēlētāju no 18 Latvijas pilsētām, labus rezultātus uzrādīja...

 • Krievi mazāk dzer

  Krievija Globālā finanšu krīze pieņēmusi tādus apmērus, ka krievi sākuši mazāk dzert šņabi. Nacionālā alkohola asociācija secinājusi, ka saražotās...

 • Trūkst Ziemassvētku vecīšu

  Vācija Meklē dzīvespriecīgus, apaļīgus, agrāk nesodītus vīriešus ar pūkainām bārdām, gatavus mēnesi no vietas smagi strādāt – šādi sludinājumi...

 • Policists arestē 48 radiniekus

  Ķīna Policijas iecirkņa priekšnieks no valsts dienvidrietumiem par dažādiem nodarījumiem desmit darba gadu laikā arestējis 48 savus...