Autoskolām izvirzīs stingrākas prasības

Statistikas dati liecina, ka 500 jaunie autovadītāji ar stāžu līdz diviem gadiem jūlijā ir nopelnījuši pārkāpuma uzskaites punktus, tādēļ ir nolemts pievērst lielāku uzmanību viņu apmācībai.

Statistikas dati liecina, ka 500 jaunie autovadītāji ar stāžu līdz diviem gadiem jūlijā ir nopelnījuši pārkāpuma uzskaites punktus, tādēļ ir nolemts pievērst lielāku uzmanību viņu apmācībai.
Ministru kabinets ir sagatavojis noteikumu projektu "Prasības mācību iestādēm un speciālistiem, kā arī transportlīdzekļu vadītāju sagatavošanas programmas". Šis projekts paredz izvirzīt stingrākus kritērijus un prasības autoskolu darbā. Skolām būs jāsagatavo audzēkņi ne tikai eksāmeniem, bet arī ikdienas dalībai satiksmē.
Alūksnes SIA "Auto apmācība" vadītāja Ilga Pasa uzskata, ka jauno autovadītāju braukšanas manierēs autoskolas nav vainojamas.
"Mēs ar saviem audzēkņiem strādājam cītīgi un mēģinām viņus pēc iespējas labāk sagatavot gan eksāmeniem, gan dalībai satiksmē," saka Ilga Pasa.
"Man ir sāpīgi dzirdēt, ka jauno autobraucēju pārkāpumos vaino autoskolas. Es nezinu, kāds ir iemesls, kāpēc jaunie autobraucēji uz ceļiem uzvedas tā, it kā neinātu noteikumus. Esmu pati bijusi lieciniece tam, ka audzēknis perfekti nokārto eksāmenus, bet tiklīdz iegūst autovadītāja apliecību, brauc, neievērojot noteikumus. Sevišķi daudz šādi rīkojas gados jauni puiši. Iespējams, viņi šādi grib izrādīt savu bravūru," spriež I.Pasa.
Autoskolas vadītāja stāsta, ka viņas vadītajā autoskolā audzēkņi kursos mācās apmēram astoņas nedēļas. Lai arī līdz šim līgumu slēgšana ar audzēkņiem nebija obligāta, šajā autoskolā tos slēdz jau ilgāku laiku. I.Pasa uzskata, ka jaunajiem autobraucējiem der zināt gan autovadītāju ētikas un kultūras principus, gan arī apgūt rīcību saspringtās situācijās. Tomēr viņa nevēlas prognozēt, vai tas mainīs situāciju uz ceļiem.
Lai uzlabotu autoskolu darbību, paredzētas vairākas organizatoriskas izmaiņas autoskolu darbā un autovadītāju apmācībā. Turpmāk autoskolu audzēkņi apgūs arī autovadītāju ētikas un kultūras principus, rīcību saspringtās situācijās. Topošajiem autovadītājiem būs jāmācās, kā medikamenti, alkohols, stress un nogurums ietekmē spējas vadīt automašīnu. Kursos vairāk uzmanības pievērsīs satiksmes drošības jautājumiem, būs jāanalizē dažādas situācijas uz ceļa un jāskaidro, kā rīkoties, lai izvairītos no negadījumu izraisīšanas vai iekļūšanas tajos.
Stingrākas prasības būs arī autoskolu licencēšanai. Ja sešu mēnešu laikā teorētisko eksāmenu nokārtos mazāk kā 75 procenti skolas kursantu, braukšanas eksāmenu - mazāk kā 55 procenti kursantu, kuri to kārtos pirmo reizi, autoskola varēs zaudēt licenci. To varēs zaudēt arī tad, ja, salīdzinot ar citām autoskolām, proporcionāli liels apmācīto skaits pēc apliecības iegūšanas izraisīs satiksmes negadījumus.
Licenci atņems arī tad, ja autoskola neievēros apmācības kārtību un nepildīs ar audzēkņiem noslēgtos līgumus, jo jaunie noteikumi paredzēs slēgt līgumu ar katru audzēkni. Līgumā vajadzēs noteikt teorētisko nodarbību biežumu, braukšanas apmācības un autoskolas eksāmenu kārtošanas kārtību, kā ari finansiālos aspektus.

Citu datumu laikraksti

 • Atbalsta Bībeles muzeja bukleta izdošanu

  Alūksnes pilsētas dome parakstījusi līgumu ar Vācijas vēstniecību par Bībeles muzeja bukleta atjaunošanu. Paredzams, ka to iespiedīs līdz Bānīša...

 • Tiksies ar veselības ministru

  Rīt Smiltenē Ziemeļaustrumu slimokases dibinātāji tiksies ar veselības ministru Rinaldu Muciņu, lai runātu par slimokases pārveidi par SIA.Rīt...

 • Labiekārto Ezeriņu kapličas apkārtni

  Šonedēļ pie Ezeriņu kapsētas kapličas paredzēts vest melnzemi un sēt zālāju. Tas būs pēdējais darbs, ko šovasar veiks kapličas teritorijas...

 • Daiļā dzimuma uzvaras gājiens

  Par sieviešu tiesībām sabiedrībā ir runāts daudz. Šādai diskusijai ir vieta arī Latvijā. Vērojot no politikas procesu skatpunkta, viss liekas...

 • Izsniedz licenci

  Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē nolēma uz vienu gadu izsniegt licenci Romanam Savinam pasažieru komercpārvadājumu veikšanai.Alūksnes rajona...

 • Iedzīvotājus aicina gatavoties forumam

  Projekts “Iedzīvotāju līdzdalības un vietējās filantropijas veicināšana Alūksnes rajonā” saņēmis daļēju programmas “Baltijas - Amerikas...