Autoskolas ceļ nepamatotu paniku

Izplatot informāciju par izmaiņām Satiksmes ministrijas noteikumos par braukšanas eksāmena pieņemšanas kārtību, presē izskanējusi autoskolu darbinieku un instruktoru asa, bet vienpusēja un nepamatota pretreakcija.

Izplatot informāciju par izmaiņām Satiksmes ministrijas noteikumos par braukšanas eksāmena pieņemšanas kārtību, presē izskanējusi autoskolu darbinieku un instruktoru asa, bet vienpusēja un nepamatota pretreakcija.
Viens no skaļākajiem argumentiem, ka Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) eksaminācijas laukums Rīgā, Bauskas ielā, neesot piemērots estakādes braukšanas eksāmena kārtošanai. Tomēr šāds apgalvojums rada neizpratni - ja reiz kursants, pēc autoskolas domām, ir pietiekami sagatavots autovadītāja apliecības saņemšanai, tad kā ir pamatojams, ka viņš nav spējīgs izbraukt figūras laukumā, automobilī atrodoties viens?
Cilvēks pēc autovadītāja apliecības saņemšanas dodas ar auto uz ielas, kur viņam ir jābūt gatavam vadīt transportlīdzekli un reaģēt daudz ātrāk nekā slēgtā laukumā, kur nav nevienas citas mašīnas. Ja vadītājs neprot braukt, tad viņa atrašanās uz ielas apdraud jebkuru satiksmes dalībnieku - gan citus braucējus, gan gājējus.
"Meklējot vainu eksaminācijas laukumā, autoskolas vienkārši cenšas izvairīties no atbildības. Bet viņu vienīgais uzdevums un pienākums ir sagatavot ceļu satiksmē piedalīties spējīgus autovadītājus," atzīmē Juris Teteris, CSDD Kvalifikācijas daļas vadītājs.
Grozījumus noteikumos ieviesa, lai novērstu situāciju, kad braukšanas valsts eksāmenā līdzās sēdošais autoskolas instruktors dažādi palīdz topošajam vadītājam izbraukt laukumā figūras. Izbraukšana starp tām parāda iemaņas, kuras nepieciešamas autovadītājam ikdienā uz ielas, tādēļ nav pieļaujams, ka cilvēks, kurš eksāmenā to nespēj veikt patstāvīgi, saņem vadītāja apliecību.
Autoskolu pārstāvji arī izvirza apgalvojumu, ka apdrošināšanas kompānijas atsakoties veikt automašīnu apdrošināšanu autoskolu mašīnām, ja tajās kursants eksāmenu kārtos viens - bez instruktora. Sazinoties ar apdrošināšanas kompāniju "Balta", kas ir viena no tām, kas piedāvā autoskolām transportlīdzekļu apdrošināšanu, CSDD noskaidroja, ka "Balta" izstrādājusi īpašu piedāvājumu autoskolām. Kompānijas pārstāvji paskaidroja, ka apdrošināšanas summa katrai autoskolai būs atkarīga no studentu skaita. Par katru kursantu autoskolai, kas vēlēsies apdrošināt transportlīdzekli, gadā būs jāiemaksā apdrošināšanas summa 0,20 lati. Minimālā apdrošināšanas maksa - 50 lati gadā.
"CSDD rīcībā nav informācijas par situācijām, kad, kārtojot autoskolas eksāmenu laukumā ar figūrām, rastos bīstamas avārijas situācijas, kursantam izbraucot šķēršļus. Tādēļ maz ticams, ka tādas radīsies pieņemot jauno kārtību," prognozē J.Teteris.
Grozījumi paredz, ka braukšanas eksāmena figūras laukumā pretendentam būs jāizbrauc, automobilī atrodoties vienam, kā arī būs aizliegts braukšanas eksāmenā izmantot transportlīdzekli ar tonētiem stikliem. Satiksmes ministrijas grozījumi Mehānisko transportlīdzekļu vadītāju kvalifikācijas noteikumos stāsies spēkā jūlijā.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  Tirgus diena ataust saulaina, tās gaisma pamazām izdzenā Dārtas bēdas. Viņa gurdiem soļiem iet uz pilsētu, lai nolūkotu un pirktu zirgu.9. Tirgus...

 • Pededzes pagastā nav ārsta un aptiekas

  Pededzes pagasta iedzīvotājiem jau pāris gadus nav sava ģimenes ārsta.Pededzes pagasta iedzīvotājiem jau pāris gadus nav sava ģimenes ārsta. "Kādreiz...

 • Par spīti neveiksmēm turpina audzēt vēžus

  Mārkalnes pagasta "Robežnieki" ir viena no nedaudzām zemnieku saimniecībām Latvijā, kas audzē vēžu mazuļus.Mārkalnes pagasta "Robežnieki" ir viena no...

 • Upe

  Tad ieliek tīrā māla bļodiņā vēl krietni karsto biezputru, iespiezdama tajā kārtīgu sviesta pikuci.7. Tad ieliek tīrā māla bļodiņā vēl krietni karsto...

 • Par ebreju var ne tikai piedzimt, bet arī kļūt

  Ebreju pastāvīgā apmešanās Latvijā sākās 16.gadsimtā Kurzemes hercogistē. Tie bija izglītoti cilvēki - tirgotāji, finansisti, ārsti, advokāti.Ebreju...

 • Nākamgad kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus

  No nākamā gada kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus, kuru īpašnieki varēs svinēt vārdadienas.No nākamā gada kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus, kuru...