Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autosports ģimenē ir gluži kā narkotikas

Latvijas rallija čempionāta pirmajā posmā standarta automobiļiem, kas sestdien notika Gulbenē, savā klasē alūksnieši Zigurds Kalniņš un Ģirts Dombrovskis ar "VAZ 2108" ierindojās 2.vietā.

Latvijas rallija čempionāta pirmajā posmā standarta automobiļiem, kas sestdien notika Gulbenē, savā klasē alūksnieši Zigurds Kalniņš un Ģirts Dombrovskis ar "VAZ 2108" ierindojās 2.vietā. Zigurds pie auto stūres tēvam klēpī sēdējis jau piecu gadu vecumā. Pirmās ugunskristības amatieru autosacensībās viņš izbaudīja septiņu gadu vecumā, pamazām turpinot tēva Ivara veiksmīgās gaitas autosportā.
Retums ir bijušas tādas sacensības, kad to dalībnieki un skatītāji ar ovācijām daudzus gadus nebūtu apbrīnojuši mazā Zigurda autovadīšanas iemaņas, sacenšoties ar lietpratējiem. "Šis rallijs dēlam ir pirmās nopietnās amatieru sacensības. Man ir prieks, ka Zigurdam ir nopietna aizraušanās, zinot to, kā daļa jauniešu šodien pavada brīvo laiku," laikrakstam stāsta Ivars Kalniņš.
Pirms diviem gadiem Zigurds kā stūrmani kopā ar tēvu startējuši Latvijas čempionātā amatieru sacensībās "Sarma". "Tā kā dēls tolaik vēl nebija sasniedzis pilngadību, tad, protams, pēc sacensību nolikuma nevarējām pretendēt uz godalgotām vietām, lai gan starts bija veiksmīgs," atceras Ivars Kalniņš.
Aizvadītās divas vasaras tēvs ar dēlu kopīgi izmēģinājuši spēkus autokrosā. Nenoliedzami tēvs un Zigurda paša pamazām krātā pieredze ir labākie skolotāji jaunā autobraucēja izaugsmē. 22. janvārī Zigurds atzīmēja 18 gadu jubileju un šajā dienā ieguva arī autovadītāja apliecību.
Stāžs ir 13 gadi
Ivars Kalniņš ar autosportu sācis nodarboties 1986. gadā, kad arī piedalījies amatieru rallijā "Sarma 86". "Ar autosportu aizrāvās Aivars Kronbergs, kas mani ieinteresēja un kuram bija pieredze smago automobiļu klasē.
Arī man pašam bija "Moskvičs", lai piedalītos rallijā kā pilots," atminas Ivars Kalniņš. Pirmais bijis komandu rallijs - trīs mašīnas startēja reizē un arī finišs bija jāveic reizē, lai ātrumposms būtu veikts.
"Kuriozs bijis tas, ka toreiz nevarēja rallijā braukt ar restaurētajām riepām. Tehniskā komisija pirms rallija mūs izsvilpa, jo mums tās neatbilda prasībām, taču kaut kādas riepas aizņēmāmies. Līdz finišam tikām un ne reizi pat neiebraucām grāvī. Apmēram 60 ekipāžu konkurencē bijām 21," atceras Ivars Kalniņš.
Pēc tam intensīvi Ivars Kalniņš piedalījies veiklības sacensībās ziemā. Vēlāk sporta rallijā braucis kopā ar Andri Ūbeli, ar ko kļuvuši Latvijas čempionu godā, tad vienā ekipāžā startējis ar Vitāliju Dombrovski. Tagad tēva tradīcijas turpina arī Vitālija dēls Ģirts. Kopējais Ivara Kalniņa autorallista stāžs esot 13 gadu.
Vairs vaļā netiek
1997. gadā Zigurds, sacenšoties autosacensībās ne tikai ar tēvu, bet arī ar Andri Umuru, jau dalījuši pirmās godalgotās vietas. "Kopš 1998. gada tētis sacensībās uz ledus mani vairs nevar apdzīt. Nopirkām 4x4 "Golfu" un tā arī pamazām sākās mans ceļš pretī uzvarām," lepojas Zigurds. Viņš uzskata, ka ar autosportu esot saslimis un no tā vairs vaļā netikšot. Arī tēvs ir pārliecināts, ka dēls velti neizšķiež enerģiju un iegūtās zināšanas autosportā nākotnē došot rezultātus.
Zigurds mācās Gaujienas ģimnāzijas 12. klasē, bet pagaidām vēl nav izlēmis, kur studēs. "Manas narkotikas ir autosports. Mani aizrauj ātrums. Apzinos, ka tas ir arī zināms risks, bet reizē - prieks. Brīvdienās autosports ir laba atpūta," ir pārliecināts Zigurds.
Uztaisa salto
Zigurds apzinās, ka meistarība autosportā vēl jāpilnveido. "Tēvs reizēm ir kritisks un dusmojas, taču tas ir vajadzīgs. Ja nebūtu viņa, tad man nebūtu šādu panākumu. Viņš ir labs tētis," komentē Zigurds. Tēvs piebilst, ka nezinātājiem aplams esot izveidojies uzskats, ka autosportā risks esot lielāks, nekā braucot ikdienā.
"Autosportistiem ir trenēta reakcija un viņi neapjūk riskantās situācijās. Tagad jaunās mašīnas ir ātras un labi vadāmas, bet grūtāk ar tām apstāties. Tas sacensībās uz ledus jāņem vērā," skaidro Ivars. Zigurds ikdienā esot apdomīgs braucējs un necenšoties pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus. "Dažādās sacensībās gan man ir gadījies vairākas reizes apmest kūleni. Pirmie kūleņi bija ar zaporožecu, tad ar astoto žiguli uztaisīju salto, kas patiesībā bija bīstami," stāsta Zigurds.
Sapņo par ralliju
Viņš uzskata, ka vislabāk autosportista iemaņas varot gūt, braucot pa ledu. "Tad var izjust, ko mašīna spēj, un pēc tam pieredzi likt lietā, braucot pa ceļu. Ja arī reizēm esmu pārgalvīgs, tad tomēr līdz zināmai robežai.
Bailes mani nekad nemāc, jo ar tām pie stūres nemaz nevar sēsties," saka Zigurds. Viņš kļūst dusmīgs uz tiem jaunajiem autobraucējiem, kam nav iemaņu , bet vēlas tās demonstrēt citiem. "Sirdij tuvāks jau ir rallijs. Ceru, ka nākamgad varēšu pamēģināt. Tas ir mans sapnis. Man patīk braukt ar astoto žiguli pat labāk nekā ārzemju auto," atzīst puisis.
Auto remontē paši
Ivars un Zigurds Kalniņi atzīst, ka nodarbošanās ar autosportu aizņem daudz brīvā laika. "Tik ļoti dārgs šis vaļasprieks mums neiznāk, jo paši daudz ko darām saviem spēkiem,"atzīst Ivars Kalniņš. Savukārt mamma Sarmīte domā, ka rallijs šodien esot aristokrātu sporta veids, jo prasa daudz līdzekļu un labas mašīnas.
Auto tēvs un dēls remontējot kopīgi. "Jāmācās arī šādas lietas, ne tikai braukt ar auto. Ko es nevaru izdarīt, to veic tēvs," atzīst Zigurds Kalniņš. Bērnībā tēvam, kad salūzusi mašīna, trīsgadīgais Zigurds palīdzējis ar āmuru to salabot. Sacensībās vislielākais sarūgtinājums rodas, ja pieviļ tehnika, it īpaši, ja uz tām mērots tāls ceļš un varētu iegūt labus rezultātus.
Ir rallijbērni
Kalniņu ģimenē, kas dzīvo Vidagā, ar autosportu draudzējas arī mamma Sarmīte un 13 gadus vecā meita Zita, kuras vienmēr aktīvi seko līdzi vīriešu gaitām sacensībās. "Braucu no sešu gadu vecuma un arī meita prot braukt.
Savulaik pati piedalījos sacensībās, kad bērni vēl bija mazi. Tad, ka dēls paaugās un sāka braukt un mani apsteidza, tad bija kauns braukt. Tagad braucu līdzi uz dēla sacensībām tāpat kā agrāk biju līdzjutēja vīram. Mums jau ģimenē ir rallijbērni,"saka sieviete. Galvenais esot sacensībās neuztraukties par mīļajiem cilvēkiem un domāt, ka viss būs labi.

Citu datumu laikraksti

 • Par advokātu vēlas Jēzu

  ASV Misūri štata tiesa nolēmusi, ka apsūdzētais var izmantot kā savu aizstāvi Jēzu Kristu, taču tikai tad, ja viņam ir licence darboties Misūri štata...

 • Sudraba un zelta datorpeles

  Ekskluzīvu lietu cienītājiem kompānija "Wallace Silversmiths" radījusi aksesuārus datoriem – peles no sudraba un zelta, kas tiek piegādātas zila...

 • Pasažieriem dāvina zeķes

  Kāda reģionālā ASV lidosta sākusi dāvināt bezmaksas zeķes lidmašīnu pasažieriem, kuru kurpes tiek ņemtas drošības pārbaudēm.Kāda reģionālā ASV...

 • Zog un uzvedas huligāniski

  Vīrietis no Alūksnes informēja Alūksnes rajona Policijas pārvaldi, ka naktī no 14. uz 15.februāri caur logu ir iekļūts SIA "Dions" telpās, kur...

 • Autovadītāji brauc pārdroši

  Alūksnes rajona policijas pārvaldes ceļu policisti brīdina automašīnu vadītājus nepārsniegt ātrumu.Alūksnes rajona policijas pārvaldes ceļu policisti...

 • Vairāk avāriju – ielu krustojumos

  No 1.līdz 18.februārim Alūksnes rajonā bijuši 20 ceļu satiksmes negadījumi. 12 avārijas izraisītas Alūksnes pilsētā, un puse no tām – ielu...

 • Aicina pretendēt uz subsīdijām

  Turpinājums. 3) veic 1. un 2.punktā minētās produkcijas pirmās pakāpes apstrādi.Sākums 11.februāra laikrakstā 3) veic 1. un 2.punktā minētās...

 • Cik maksās malka?

  - Cik pēc iestāšanās Eiropas Savienībā maksās kubikmetrs malkas? Latvijas iestāšanās ES tiešā veidā neietekmēs malkas cenas tirgū.- Cik pēc...

 • Ūdeni no krāna varēs dzert droši

  - Cik ilgā laikā lauku rajonos būs ES standartiem atbilstoša dzeramā ūdens kvalitāte?- Cik ilgā laikā lauku rajonos būs ES standartiem atbilstoša...