Autosportu palīdz iemīļot ģimenē

Apeniešiem - tēvam un dēlam Guntim un Kārlim Meisteriem - ir vīrišķīga aizraušanās - autosports.

Apeniešiem - tēvam un dēlam Guntim un Kārlim Meisteriem - ir vīrišķīga aizraušanās - autosports.
Šovasar viņi piedalījās kluba "Mazozoli 4x4" sacensībās "Trapenes purvi 2004", startēja TR3 vai tā saucamajā monstru (mašīnas, kas speciāli sagatavotas sacensībām) klasē, taču otrajā dienā pievīla tehnika. Astoņpadsmitgadīgais Kārlis gatavojas startiem sacensībās "Vaidavas kauss" Apē jūlijā.
Viņu sportošanai ir sena vēsture, tā aizsākās, kad 4x4 sacensības Apes pusē rīkoja Viesturs Trokša. Tad Kārlis bija pusaudža vecumā un izbaudīja, ko nozīmē ātrums un azarts.
Guntis jau skolas laikā aizrāvies ar sportu, nodarbojies ar vieglatlētiku, startējis "Vaidavas kausa" motosporta sacensībās un skijoringā uz Alūksnes ezera. Par azartisku cilvēku sevi nesauc, taču pratis ar sportiskām aktivitātēm aizraut arī dēlu Kārli.
Šobrīd Kārlis mācās Rīgas Valsts tehnikumā 3.kursā par automehāniķi un autolietu gudrībās apsteidzis tēvu. Tēvs Kārlim ir stingrāks nekā mamma, taču abus tuvina arī kopīgas intereses brīvajā laikā.
Tēvs mainās ar dēlu
No 1998.līdz 2001.gadam abi ar tēvu sacensībās startējuši regulāri apmēram četras reizes gadā, tad arī iegādāta automašīna UAZ, kas joprojām kalpo šim mērķim. Tēvs un dēls no sacensībām pārveduši dažādas medaļas, bet Kārlis guvis sportisku rūdījumu.
Sākotnēji Kārlis bijis stūrmanis, bet tēvs - pilots, tagad abi mainījušies lomām. Guntis joko, ka tagad viņa galvenās funkcijas - būt sponsoram, jo autosports ir dārgs vaļasprieks.
Baiļu nekad nav
"Sacensībās jābūt mierīgam, nedrīkst nervozēt. Cenšos tāds būt, bet gadās visādi," atklāj Kārlis. Atceroties dažādus atgadījumus sacensībās, Guntis atminas, ka reiz mašīna apmetusi kūleni uz jumta. Tolaik, pa dubļiem braucot, bijuši arī līdzbraucēji, kas palīdzējuši mašīnu stumt. Pēc nelaimīgā kritiena vienam no palīgiem bijusi lauzta roka.
"Kopīgi ar tēvu braucot, piedzīvotas neveiksmes un kritieni, taču par laimi neviens nopietni nav cietis," atceras Kārlis. Viņš bilst, ka, pašam sēžot pie stūres, nekad nemācot baiļu sajūta. Bailes esot tad, ja esi stūrmanis, nevis pilots.
"Sevi nevaru iedomāties, ja nevarētu braukt ar auto, remontēt un piedalīties sacensībās," atzīst Kārlis.
Palaidnības izpaliek
Ģimenes vīriešu aizraušanos ar autosacensībām pozitīvi vērtē arī Kārļa mamma Edīte.
"Uztraukuma nav. Esmu pieradusi kopš tā laika, kad Guntis sāka piedalīties sacensībās. Patiesībā Guntis brauca, bet Kārlis bija melnstrādnieks - remontēja mašīnu. Ja tēvs nebūtu dēlu apmācījis, tad Kārlim nebūtu tādu zināšanu kā tagad, arī tehnikumā bija vieglāk sākt mācības. Tas, ko būs iemācījies, dzīvē noderēs," secina Edīte.
Remontdar-bos neesot trūcis arī citu palīgu. Iepriekšējās divās naktīs pirms sacensībām mašīna tika savesta kārtībā.
"Kārlis nekad neatsaka, ja vajag mājas darbus paveikt. Pretī nerunā, ir nopietns. Labāk lai aizraujas ar tehniku, nevis ar palaidnībām," spriež Edīte. Viņa atminas, ka dēls agri sēdies pie stūres un iemācījies vadīt auto. Izmēģinājis, ko nozīmē vadīt traktoru un kombainu.
Braucis ar jebko
Tagad, kad ir sākušās brīvdienas, Kārlis ikdienā ir sastopams Apē.
"Negribētu visu vasaru pavadīt Apē, bet strādāt Rīgā kādā autoservisā. Tā būtu iespēja nopelnīt naudu, kā arī iegūt praktiskās zināšanas. Man patīk remontēt. Ja agri ar to sāk nodarboties, tad nekas nešķiet grūti," uzsver Kārlis.
Jautāts par sekmēm tehnikumā, Kārlis teic, ka tās neesot sliktas. Lielākas grūtības sagādājot matemātika. Tad, kad no mācībām brīvajā laikā Kārlis atbrauc uz Api, protams, sēžas pie auto stūres.
Nesen Kārlis iegādājies divdesmit gadus vecu motociklu, bet par sapņu auto izvēlējies "Subaru". Mamma smejas: kad dēls tiek mājās, brauc ar jebkuru transporta līdzekli, kas tobrīd šķiet piemērotākais un ir pieejams.

Citu datumu laikraksti

 • Grūtais priekšvēlēšanu laiks

  Priekšvēlēšanu laiks Latvijā izraisa politisko jūkli Saeimā. Politiskās cīņas baltkvēlē partijas izceļas ar nekonsekventu rīcību ne tikai...

 • Būs Jauniešu dienas Kuldīgā

  Katru gadu pēc pāvesta Jāņa Pāvila II aicinājuma pasaulē notiek Jauniešu dienas.Katru gadu pēc pāvesta Jāņa Pāvila II aicinājuma pasaulē notiek...

 • Skolēnus nodarbinās sakopšanas darbos

  Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotais pilotprojekts par skolēnu nodarbināšanu vasarā vai praksi vasaras brīvlaikā paredz, ka Alūksnes rajonā būs...

 • Dziesma ir kā putna lidojums no baznīcas torņa

  Haralda Sīmaņa dziesma klausītāju ierauj kā ievu ziedu atvarā. Esi tās varā ka bite, kas apmaldījusies rudzupuķēs. Bet par ko īsti bija...

 • Skolēnu un jauniešu kori pieskandina Api

  Vakar Apes estrādē beidzās trīs dienu ilga rajona skolu 5. līdz 9.klašu un jauniešu koru sadziedāšanās lielo skolēnu dziesmu un deju svētku...

 • Cenšas ielauzties klubā

  Ceturtdien Alūksnē policija slimnīcā nogādājusi kādu 21 gadu vecu jaunieti, lai veiktu analīzes aizdomās par narkotisku vielu lietošanu.Ceturtdien...