Avārija liek domāt par siltumtrases atjaunošanu

Naktī no ceturtdienas uz piektdienu “Simones” vīri ielika jaunas caurules plīsušo vietā Alūksnes centrālajā siltumtrasē Pils ielas un Baložu bulvāra krustojumā.

Naktī no ceturtdienas uz piektdienu "Simones" vīri ielika jaunas caurules plīsušo vietā Alūksnes centrālajā siltumtrasē Pils ielas un Baložu bulvāra krustojumā.
Pēc trīs diennakšu pārtraukuma varēja no jauna pildīt ūdeni sistēmā. Tas ir ilgstošs process, bet cerams, ka apkure no Parka ielas katlu mājas 45 pilsētas ēkās ir atjaunota.
"Tik liela avārija Alūksnē nav bijusi. Tā kā plīsums bija uz galvenās stiltumtrases, lielākā daļa māju pilsētā palika bez apkures. Starp tām ir arī ģimnāzija un bērnudārzi. Darbu apjoms trases atjaunošanā ir liels, tāpēc pat ar operatīvu visu dienestu rīcību apkuri nevarēja atjaunot ātrāk. Bija jāsauc "Lattelekom" un "Latvenergo" speciālisti, lai nepārraktu kādu kabeli. Viņiem ir aparatūra, ar ko nosaka to atrašanās vietu. Mums tādas nav, līdz ar to atrast bojājuma vietu siltumtrasē ir grūti. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta komanda palīdzēja izskalot ar smiltīm pieblīvēto kanālu un varēja atrast bojājumu zem ielas asfaltbetona seguma," skaidro akciju sabiedrības "Simone" valdes priekšsēdētājs Guntis Zālītis.
Kad ar Zviedrijas atbalstu rekonstruēja Parka ielas katlumāju, bija piedāvājums atjaunot visu siltumtrasi. Līdzekļu trūkuma dēļ no tā atteicās.
Tikai no Baložu bulvāra sadales akas līdz pareizticīgo baznīcai Helēnas ielā apmēram puskilometru garā posmā ielika jaunas caurules, bet pārējā trasē tās ir apmēram 30 gadus vecas. Kad vairākas avārijas notika Helēnas ielas krustojumā, tad arī tur mainīja caurules. Bet no Parka ielas katlumājas apsildāmās trases kopējais garums ir vairāk nekā četri kilometri. "Tas nozīmē, ka līdzīga avārijas situācija var rasties jebkurā brīdī. Labi, ka ārā nebija liels sals un temperatūra telpās bija apmēram 14 grādi," atzīst G.Zālītis.
Pils ielas un Baložu bulvāra krustojumā cauruļu bojāšanos veicinājusi ar ķīmiskām vielām piesārņotu notekūdeņu iedarbība. Vecās caurules ir no metāla, tās krāsotas un notītas ar stikla audumu. Jaunās ir hermētiski izolētas un pasargātas no mitruma iekļūšanas. Tās ielika ne tikai bojājuma vietā, bet arī tālāk no apakšzemes komunikācijām - 36 metru garumā, lai pēc tam ērtāk būtu turpināt trases rekonstrukciju.
SIA "4 plus" automašīna atveda caurules no Ozolniekiem. Alūksnes 15.ceļu pārvalde ļāva izmantot ekskavatoru, kas piemērots tranšejas rakšanai. Atsevišķi iedzīvotāji izteica neapmierinātību ar to, ka dzīvokļos jāsalst. Tomēr daudzi bija gatavi palīdzēt un pacietīgi gaidīja.
Alūksnes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Ozols atzīst, ka pietrūkst līdzekļu, lai uzreiz mainītu caurules visā trasē, bet situācija liecina, ka vismaz vajag paātrināt šo procesu.

Citu datumu laikraksti

 • Samazinās individuālā darba veicēju skaits

  Alūksnes rajonā pašlaik ir 304 individuālā darba veicēji, no kuriem gandrīz puse savu darbību veic Alūksnē.Alūksnes rajonā pašlaik ir 304 individuālā...

 • Apstiprina pagasta padomes budžetu

  Jaunalūksnes pagasta padomes budžets 2004.gadā būs 287 023 lati, kas ir nedaudz vairāk nekā pērn.Jaunalūksnes pagasta padomes budžets 2004.gadā būs...

 • Palīdz maznodrošinātām ģimenēm

  Šajā gadā pirmā ģimene saņēmusi vienreizēju finansiālu palīdzību no Zviedrijas sabiedriskās organizācijas “Bridge Builder Latvia - Sundsvall”.Šajā...

 • Ugunsgrēkā sadegusi sieviete

  Liepnas pagastā 28.janvārī bija šajā gadā pirmais ugunsgrēks ar traģiskām sekām - gājusi bojā 74 gadus veca sieviete.Liepnas pagastā 28.janvārī bija...

 • Vairumam skolēnu slēpot patīk

  Laikraksta redakcijā šonedēļ saņēmām kādas uztrauktas bērna māmiņas zvanu, kas bija sašutusi par to, ka visiem bērniem Alūksnes skolās liek...

 • Zvērēs uzticību valstij Valentīna dienā

  Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā karavīra zvērestu no jauniesauktajiem pieņems Svētā Valentīna dienā - 14.februārī.Alūksnes Mobilo strēlnieku...