Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bagātās Lieldienas Ilzenē

Zaļajā ceturtdienā Ilzenes pamatskolā notika projektu prezentācija, katra darba grupa stāstīja par paveikto Projektu nedēļā.

Zaļajā ceturtdienā Ilzenes pamatskolā notika projektu prezentācija, katra darba grupa stāstīja par paveikto Projektu nedēļā.
Pasākums notika skaisti izrotātā skolas zālē. Par to bija parūpējušās Silva, Santa, Dana, Aira un Annija - meitenes, kuras izstrādāja skolas pasākumu noformēšanas projektu. Sagatavoti ne tikai greznojumi visiem plašākajiem skolas pasākumiem, bet arī apraksti par visiem latviešu svinamajiem svētkiem.
Izveido planētu maketus
1. klases skolēni pastāstīja, kā viņi iepazina pagastu, apmeklēja visas pašvaldības iestādes, uzzīmēja tās un veidoja aprakstu par redzēto. Katrs uzzīmēja savu māju un iemācījās pareizi uzrakstīt dzīvesvietas adresi.
2.klases audzēkņi prezentācijā parādījās kā citplanētieši, jo viņu projekta tēma bija "Planētas". Par katru planētu skolēni uzzināja daudz ko jaunu. Izveidoti arī planētu maketi.
Trešklasnieki pastāstīja, cik daudz uzzinājuši par it kā visiem zināmu lietu - ūdeni: tā ķīmisko formulu, kāda ir atšķirība starp auksto un karsto ūdeni, kuras vielas ūdenī šķīst un kuras ne.
4.klases skolēni prezentācijā attēloja jaukāko fragmentu no grāmatas par Vinniju Pūku - kā Pūks ar balonu gāja pēc medus, jo projektu nedēļā viņi vāca materiālus, tautasdziesmas, sakāmvārdus un mīklas, paši sacerēja pasakas un dzejoļus par bitēm, tikās ar bitenieci Daci Brūniņu, kā arī veidoja sienas dekoru, kuru uzdāvināja skolai.
Apkopo materiālus grāmatai par pagasta skolām
Vecāko klašu skolēni projektu nedēļā strādāja pa grupām. Elīna un Baiba, kas veidoja bukletu par rajona skolām, dialoga veidā pastāstīja, cik daudz uzzinājušas un cik atsaucīgas bija lielākā daļa rajona skolu, atsūtot savas mācību iestādes foto. Šo projektu papildinās, jo vēl nav fotomateriālu no visām skolām.
Sabīne, Karmena, Laura V., Evija un Laura M. apkopoja materiālus grāmatai par Ilzenes pagasta skolām. Viņas teatrāla uzveduma veidā parādīja, kā gāja pie pagasta iedzīvotājiem un uzklausīja viņu atmiņu stāstus.
Prezentācijā redzējām arī projektus par skolas apkārtnes labiekārtošanu (Vladimirs, Ričards, Emīls, Juris un Mārtiņš), hokeja laukuma atjaunošanu pie tautas nama (Kristaps, Uģis), velo un mototrasi (Kristaps, Uģis, Lauris un Arturs) un sporta pasākuma scenāriju (Reinis, Arnis, Gundars).
Vairāki skolēni izstrādāja individuālus projektus. Inese prezentēja materiālus par mušām, Vita - par vistu vanagu, Ieva - izveidoto koku grāmatu. Juris visiem klātesošajiem parādīja putnu barotavu, kuru viņam palīdzēja gatavot arī vecāko klašu zēni. Tatjana bija izstrādājusi projektu "Jaunas rotaļlietas pirmsskolas grupas bērniem", bet Dana, Elita un Ieva pastāstīja par veselīga dzīvesveida projektu. Šis projekts kā pasākums jaunāko klašu skolēniem jau ir realizēts.
Pie skolas ierīko šūpoles
Emocionālo noskaņojumu radīja skolēnu priekšnesumi. Teātra grupa rādīja Puķu balli, dziedāja Madara un meiteņu kvintets - Sabīne, Karmena, Laura, Madara un Annija.
Lieldienās ar pirmsskolas grupas vecāku - Gundara un Raimonda - palīdzību realizēja vēl vienu brīnišķīgu projektu - skolas teritorijā uzcēla lielas šūpoles. Interesantākais, ka šīs šūpoles izskatās tieši tādas, kā zēnu projekta rasējumā.
Projektu nedēļā vecāko klašu zēnu gatavotie putnu būri pielikti parkā pie kokiem. Tā vien liekas, ka spārnotie draugi to gaidīja. Nepagāja pat diena, kad vairumā mājokļu jau uzradās iemītnieki.
Ir paredzēts, ka šajā pavasarī realizēs vairākus skolas apkārtnes labiekārtošanas projektus - izveidos ugunskura vietu un atpūtas stūrīti, kā arī izgatavos norādes. Mācību gada noslēgumā varēsim mēroties spēkiem Sporta pēcpusdienā.
Savukārt Klusā sestdiena mūsu pagastā atnāca ar Uģa Puzuļa keramikas izstādi tautas namā, bet svētdien uz jauku saspēlēšanos un rotaļāšanos visus kopā aicināja Lieldienu zaķis (Līga Stebere). Šis pasākums patika gan lieliem un maziem bērniem, gan arī viņu vecākiem.
Projektu prezentācijas dienā varēja iepazīties arī ar mūsu skolas audzēkņu sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs. Izveidotās diagrammas skaidri parādīja mūsu un visu rajona skolu rezultātus. Par šo mācību gadu var teikt - tas bija veiksmīgs mūsu skolas olimpiāžu dalībniekiem.

Citu datumu laikraksti

 • Salāti “Rīts” un bumbieri alus mīklā

  Ir pavasaris, dabas atmodas laiks, kad visi gribam izskatīties skaisti un slaidi. Lai ēdienkartē samazinātu kaloriju daudzumu, piedāvāju gatavot...

 • Bumbieris karameles mērcē

  Bumbieris.Bumbieris 1 bumbieris 200 g ūdens 100 g cukura 2 anīsi Karamele 200 g cukura 50 g glukozes 75 g ūdens Cepums "Kokosriekstu...

 • Katrai puķei savs niķis

  Dīfenbahija. Dīfenbahiju dzimtene ir Vidusamerikas un Dienvidamerikas tropi. Dīfenbahijas ir izplatīts košumaugs, taču nozīmīgas ir tikai dažas no 30...

 • Annijas bode

  Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī.Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī. Vienu pēc otra viņa noliktavas kaktā iemeta trīs...

 • Krāsim savai nākotnei

  No 2001.gada 1.jūlija Latvijā ieviesa pensiju sistēmas otro līmeni. Piedalīšanās tajā ir obligāta tiem, kuri ir jaunāki par 30 gadiem.No 2001.gada...

 • Augu aizsardzības līdzekļu lietotāju zināšanai

  Visus kultūraugus to augšanas laikā apdraud kaitēkļi, slimības un nezāles. Tādēļ, lai pasargātu kultūraugus, ir jāveic augu smidzināšana.Visus...

 • Aunam jādodas ārpus mājas

  AUNS. Būsiet garīgi un fiziski iztukšots. Nevēlēsieties pat dzirdēt par darba jautājumiem. Ieteicams šo dienu pavadīt ārpus mājas un iesaistīt...

 • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

  Lieldienu pasākumi. 19.aprīlī pulksten 22.30 Alūksnē, atpūtas klubā "Jolanta" – Lieldienu dejas un konkursi "Ar un par olām" kopā ar DJ Uruli un...

 • Līķauts ir liecība par augšāmcelšanos

  Daudzi cilvēki vēl joprojām ar neticību vēro līķautu, kas glabājas Turīnā. Ja pasaule spēj pieņemt cilvēka mokas - šaustīšanu un krustā sišanu, tad...