“Baltā puķe” pulcē ilzenietes

Ilzenes pagasta dāmu kluba “Baltā puķe” dalībnieces nākamajā nedēļā dosies uz Valmieras Drāmas teātri vērot izrādi “Sādžu dakteris”.

Ilzenes pagasta dāmu kluba "Baltā puķe" dalībnieces nākamajā nedēļā dosies uz Valmieras Drāmas teātri vērot izrādi "Sādžu dakteris".
Dāmu klubs Ilzenē ir dibināts 2002.gada 9.oktobrī. Uz pirmo tikšanos ieradās septiņas pagasta aktīvākās dāmas, bet nu to skaits ir 18. "Zinājām, ka vārds "Ilzene" ir cēlies no igauņu valodas un tulkojumā nozīmē "skaista vieta". Savukārt konversācijas vārdnīcā atradām, ka skaistā vieta Ilzene kādreiz ir saukta par "balto puķi". Mums iepatikās šis apzīmējums, tādēļ arī dāmu klubiņam devām šādu nosaukumu," stāsta Ilzenes pagasta dāmu kluba "Baltā puķe" vadītāja Rudīte Pehlaka.
Kluba dalībnieces tiekas divas reizes mēnesī pirmdienās. Pirms gada "Balto puķi" reģistrēja kā sabiedrisku organizāciju. Tās galvenie darbības virzieni ir aktīva un veselīga dzīvesveida popularizēšana, pagasta vispārējas attīstības veicināšana un labdarības pasākumu rīkošana. Organizācija raksta arī projektus, lai piesaistītu finansējumu ieceru īstenošanai. Pērn izstrādāja piecus projektus, no tiem viens - "Lauku sieviete: tā nav profesija" - guva Latvijas Lauku sieviešu apvienības un Alūksnes Lauksaimniecības konsultāciju biroja atbalstu. Ilzenietes devās ekskursijā, lai iepazītu Latvijas dabu un gūtu zināšanas, kā attīstīt tūrismu pašvaldībā un savā lauku sētā.
"Domāju, ka šādas ekskursijas saliedē kluba dalībnieces. "Baltajā puķē" ir dažāda vecuma un profesiju sievietes, tāpēc tas ir svarīgi.
Plānojot kluba aktivitātes, to ņemam vērā, lai visām būtu interesanti. Visām lauku sievietēm ir līdzīgas problēmas, tikšanos laikā savstarpēji gūstam atbalstu," uzsver Rudīte Pehlaka.
Gada laikā pie Ilzenes dāmām ir viesojušies dažādi cilvēki, lai stāstītu par savu darbu un vaļaspriekiem. "Par balto puķi mēdz dēvēt pīpeni un ezerrozi, kas ir tuberkulozes apkarošanas simboli visā pasaulē, tādēļ uz pirmo tikšanos aicinājām mediķi Ināru Dukuli. Esam tikušās arī ar mācītāju Andžeju Keziku, kādreizējo dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Ilgu Stradiņu, stilisti Ingu Svarupu, relaksējušās Ilzenes pirtnieces Ārijas Vērses pirtī, kā arī devušās ekskursijās. Šīs tikšanās "Baltajā puķē" dod netveramu kopības izjūtu. Kundzes labākajos gados atzīst, ka ikdienā tās pietrūkst," saka R.Pehlaka.
Organizācijas "Baltā puķe" dalībnieces ir rīkojušas trīs labdarības akcijas "No sirds uz sirdi". To laikā pašvaldības iedzīvotājus mudināja ziedot apģērbu, rotaļlietas, apavus un grāmatas tiem pagasta cilvēkiem, kam tie būtu vairāk nepieciešami. "Esam secinājušas, ka šādas akcijas ir labākais veids, kā saņemt citu cilvēku draudzīgu palīdzību. Parasti tām atsaucas ļoti daudz ziedotāju ne tikai no Ilzenes, bet arī citām vietām Alūksnes rajonā," priecājas R.Pehlaka. Viņa vērtē, ka Alūksnes rajona sieviešu klubiem un interešu grupām vajadzētu apvienoties un biežāk dalīties pieredzē.

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...