Baltās sveces ir nevainības, tīrības un spēka simbols

Klāt Ziemassvētki, drīz arī Jaungads. Šis ir laiks, kad pārdomājam dzīvi, kavējamies atmiņās, apceram nākotni.

Klāt Ziemassvētki, drīz arī Jaungads. Šis ir laiks, kad pārdomājam dzīvi, kavējamies atmiņās, apceram nākotni. Laiks, kad dvēsele tiecas pēc mīļuma un gaišuma.
Kāpēc gan nepalīdzēt uzlabot sev omu, radīt jauku gaisotni, attīrīt telpas un domas ar sveces liesmiņas palīdzību? Jau izsenis zināms, ka svece, tās liesma, arī krāsa palīdz cilvēkam koncentrēt enerģiju, attīrīties, relaksēties. Svece ienes istabā siltumu, gaismu, īpašu smaržu, sniedz spēku.
Sveces gatavo no vaska un parafīna. Spēcīgākas ir pirmās, jo to pamatā ir tā sauktais "saules" materiāls, bet parafīna sveces veido no "zemes" materiāla. Vaska sveces spēj cilvēku pasargāt no ļaunas acs, tāpēc tās ieteicams degt blakus maza bērna gultiņai vai darba vietā. Šādas sveces spēj ne tikai cilvēku garīgi attīrīt, bet arī attīrīt no negatīvām enerģijām vidi, kurā tas dzīvo un strādā. Degoša vaska svece var pasargāt no vampīriem, raganām, melnās maģijas iedarbības un astrālām būtnēm.
Ar iedegtu sveci apstaigā māju
Vai telpa ir tīra no negatīvām enerģijām, varam pārliecināties pavisam vienkārši -, ja svece degot kūp, tās liesma ir melna, tad telpa nav pietiekami attīrīta. Vēlams ar degošu sveci rokās pārstaigāt māju sākot no ārdurvīm pretēji Saules kustības virzienam, visas istabas, katru kaktiņu. Katrā stūrī vajag uzvilkt ar liesmu it kā trīs krustus. Beidzot attīrīšanu, svece jānopūš virzienā uz ārdurvīm, lai savāktā negatīvā enerģija nesaglabātos dzīvoklī. Attīrīšanu ieteicams veikt reizi mēnesī vai pēc liela strīda, slimības. Var arī salikt iedegtas sveces četros istabas stūros katrā telpā.
Ja svece pil, aizdedzot notek, tas nozīmē, ka kāds apskauž. Šeit, protams, palīdzēs talismana akmens nēsāšana, bet tas jau ir cits stāsts.
Sveces krāsai ir nozīme
Lai kaut ko panāktu, ne tikai dedzina sveci. Liela nozīme ir sveces krāsai. Reizēm svarīga arī sveces smarža. Piemēram, svece ar citrona, ciedra vai greipfrūta aromātu palīdzēs atgūt dzīvesprieku, mazinās skumjas, depresiju.
Vēl labāk, ja svece būs dzeltenā krāsā. Dzeltenās, arī zelta krāsas sveces piešķir cilvēkam dzīvesprieku, enerģiju, spēku mērķu sasniegšanai, dod vēlmju piepildījumu, palīdz attiecību veidošanā ar apkārtējiem, novērš spriedzi kolektīvā, mājās. Mazina depresiju. Sveci, kas domāta dzīvesprieka atgūšanai, telpā vajadzētu novietot ziemeļu virzienā (ziemā) un austrumu virzienā (vasarā) no sevis.
Baltās sveces ir nevainības, tīrības, arī spēka simbols. Lieto lielās svētku reizēs, iesaka izmantot arī Ziemassvētku vainagā. Balta svece labi sadzīvo ar citu krāsu svecēm, kā arī piešķir tām papildu enerģiju. Sevišķu iedarbību baltā svece rada savienojumā ar melno.
Balto un melno sveci kopā vairāk lieto dažādos rituālos, upurēšanas laikā. Tās izmanto magi, zīlnieki, kas vēlas ielūkoties cilvēka dvēseles dziļākajos nostūros, atklāt otra noslēpumus. Mājās šāds sveču savienojums nav ieteicams.
Melnās sveces vienas pašas lieto aizsardzībai, meditācijai, tomēr nav vēlams to darīt bieži. Sveci aizsardzībai vislabāk dedzināt laikā no pulksten 1.00 līdz 13.00 un laikā no 24.00 līdz 3.00.
Zilās sveces saasina emocijas, jūtīgumu, intuīciju, uztveri. Tās lieto, lai veicinātu sapratni. Uz bērniem zilās sveces iedarbojas ārstnieciski.
Arī zaļajām svecēm piedēvē dziednieciskas īpašības. Tās nomierina, attīra negatīvās enerģijas gan telpā, gan cilvēkā. Aizgaiņā ļaunas, sliktas domas, rosina iztēli, attīstību, rada gaišu noskaņu. Iesaka lietot rudenī, drūmā laikā, slimnieku, bērnu istabās, telpās, kur noris dziednieciski procesi.
Sarkanās sveces ir apzīmogotas ar kaisles zīmogu, tās lieto, lai uzkurinātu seksuālo enerģiju un stiprinātu veselību. Tās ir mērķtiecīguma un dzīvības simbols.
Rozā sveces palīdzēs, ja gribat piesaistīt klientu vai citu cilvēku uzmanību, tās rada prieku, rosina iztēli, radošas idejas. Toties, ja vēlamies no kāda cilvēka vai pagātnes ietekmes atbrīvoties, ar sveci rokās pilnmēness naktī vēlams pārstaigāt dzīvokli Saules kustības virzienā.
Violetās un purpura krāsas sveces palīdzēs sasniegt mērķi karjerā. Iesaka intelektuāla, radoša darba veicējiem.
Pelēkās un sudraba krāsas sveces rosina iztēli, piešķir spēju pielāgoties apstākļiem. Dedzinot šīs sveces, pār cilvēku var nākt kāda atklāsme.
Brūnās sveces ir neitrālas. Iesaka lietot ģimenes cilvēkiem uzticības stiprināšanai. Ja ilgi koncentrējoties skatās brūnas sveces liesmā, var nākt kāda atklāsme, piemēram, varat kaut ko atcerēties vai atrast kādu pazudušu lietu.
Protams, katrs var lietot tādas krāsas sveces, kādas vēlas, tomēr ir lieti zināt arī to nozīmi, lai kādu rakstura īpašību un izpausmi izceltu, stimulētu vairāk, vai tieši otrādi, pārāk neakcentētu.
Svarīgs ir arī aizdegšanas rituāls
Ja vēlamies, lai sveces iedarbība būtu jūtama, jāievēro vairāki priekšnosacījumi. Piemēram, svarīgs ir arī to aizdegšanas rituāls, vieta, kur svece tiks novietota, sveces nodzēšana. Jāmāk koncentrēties uz sveces liesmu, ja vēlamies, lai tā mums palīdz.
Vispirms izvēlamies attiecīgas krāsas sveci. Pirms aizdegšanas sveci jāattīra no svešām enerģijām, to noslaukot no apakšas uz augšu ar eļļu. Domās svecei jāizsaka savs lūgums, tad tā jānovieto attiecīgā vietā un jāaizdedzina.
Sveci nevajadzētu nopūst, jo tad zūd tās enerģētiskā, dziednieciskā ietekme. Sveci vajadzētu nodzēst ar noteiktu rokas kustību, virzienā pret sevi, it kā mēs vēlētos enerģiju novadīt uz savu ķermeni.
Materiāls tapis sadarbībā ar "Horoskopu pasauli"

Citu datumu laikraksti

 • Varēs vizināties zirga pajūgā

  Jātnieku sporta klubs Jaunannas pagasta zemnieku saimniecībā “Arāji” rīko jautras izdarības, atrakcijas un vizināšanos kamanās.Jātnieku sporta klubs...

 • Uz pasākumu aicina bērnus

  Alūksnes atpūtas un izklaides vietā “Klondaika” 21.decembrī notiks Ziemassvētku sarīkojums, uz to aicina 50 bērnus no maznodrošinātām...

 • Konkursā izcīna godalgotu vietu

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 10.klases skolniece Ilze Dandena ir ieguvusi 2.vietu zīmējumu un domrakstu konkursā “Sports manā skolā...

 • Ministrija piedāvā sadarbību

  Alūksnes rajona padome saņēmusi Vides ministrijas piedāvājumu sadarboties Eiropas Savienības strukturālo fondu līdzekļu piesaistē ar kopējiem...

 • Skandālists policistam draud ar gāzes pistoli

  Alūksnē, Dārza ielā, kāds vīrietis likumsargam draudējis ar gāzes pistoli, kad pašvaldības policists pēc izsaukuma bija ieradies novērst ģimenes...

 • Tradicionāli rīko džudo turnīru

  Alūksnē 20. un 21.decembrī notiks starptautisks turnīrs džudo, kurā piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.Alūksnē 20....