Balvā saņem baseina apmeklējumu

Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.

Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.
Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes sākumskolu vakar uz atpūtas centra "Jolanta" baseinu bija aicinājusi bērnus, kam bija vislabākie rezultāti konkursā par rakstnieku Hansu Kristianu Andersenu.
Šī ir pirmā reize, kad bibliotēka uzvarētājus sumina neierastā gaisotnē un dāvā praktiski izmantojamu balvu - peldes baseinā.
"Visvairāk atbilžu uz konkursa jautājumiem par H.K.Andersenu, viņa biogrāfiju un daiļradi izdevies atrast sākumskolas 5.d klases audzēknim Osvaldam Neideram. Viņam bija izdevies sameklēt tādu grāmatu, kādu nebija atradis neviens cits konkursants - "H.K.Andersena pasakas par ziediem".
2.vietu konkursā ieguva Kristers Kovgers, bet 3.vietu - Leonards Raiļans, arī no 5.d klases.
Veicināšanas balvas izcīnīja Dace Marķitāne no 5.a klases, Kristiāns Dambis no 5.a klases, Liene Šneidere no 5.b klases. Visiem bērniem, kas piedalījās konkursā, bija labas zināšanas, tādēļ sarūpējām neierastu balvu - peldi baseinā," stāsta Alūksnes sākumskolas skolotāja Māra Vimba. Veiksmīgākie konkursanti dāvanā saņēma arī H.K.Andersena pasaku grāmatas un ielūgumu uz rakstnieces Astrīdas Lindgrēnas izstādi Rīgā.
Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Dzidra Bauere ir gandarīta, redzot bērnus laimīgus un priecīgus par balvu - baseina apmeklējumu.
"Idejas autore ir Māra Vimba un viņas kolēģes, jo viņas uzsvēra, ka vajag izdomāt kaut ko savdabīgu, Eiropas līmenī. Manuprāt, tas bērnus stimulēs piedalīties arī citos konkursos. Arī turpmāk vēlamies rīkoties līdzīgi, lai nebūtu vienveidība, jo jāatzīst, ka lasītāju skaits bibliotēkā samazinās. Tas ir arī citās pasaules valstīs, tādēļ ir jādomā kaut kas interesants, lai saistītu uzmanību. Priecājamies, ka bibliotēkai un sākumskolai izveidojusies tik laba sadarbība," uzsver Dz.Bauere.
Alūksnes atpūtas centra "Jolanta" īpašniece Jolanta Arāja vērtē, ka šāda neierasta balva bērniem ir liels stimuls lasīt grāmatas un iesaistīties izglītojošos konkursos.
"To varēja redzēt bērnu spožajās acīs un smaidā, kad viņi ieraudzīja baseinu. Manuprāt, bibliotekārēm un skolotājām šī ir laba ideja. Esmu dzirdējusi, ka arī vecāki bērniem sola baseina apmeklējumu, piemēram, par labām sekmēm. Gandarī, ka daudzi baseinu apmeklē regulāri," saka J.Arāja.

Citu datumu laikraksti

  • Dzīve bez ilūzijām

    “Varbūt tiksimies siltākā laikā? Pie manis ir auksts kā ledusskapī,” pirms sarunas saka ārste Daina Stīpniece."Varbūt tiksimies siltākā laikā? Pie...

  • Ievēl jaunu rajona padomes priekšsēdētāju

    Padomē: varu pārņem sievietes. Par Alūksnes rajona padomes jauno priekšsēdētāju vakar ievēlēja Laimoni Sīpolu, kas ir arī Liepnas pagasta padomes...

  • Alūksnei būs savs karogs

    Jau nākamajā nedēļā ikviens interesents varēs iepazīties ar Alūksnes pilsētas karoga izstrādāto projektu, izteikt vērtējumu par to un iesniegt savas...