Balvas iegūst azartiskākie makšķernieki

“Tādā laikā pat vilks neiet medībās,” teica alūksnieši pagājušajā sestdienā. Gaisa temperatūra bija mīnus 10 grādi, ziemeļu vējš brāzmās sasniedza 16 metrus sekundē.

"Tādā laikā pat vilks neiet medībās," teica alūksnieši pagājušajā sestdienā. Gaisa temperatūra bija mīnus 10 grādi, ziemeļu vējš brāzmās sasniedza 16 metrus sekundē. Tomēr īstus apmēram 40 zemledus makšķerniekus tas nekavēja doties uz sacensību vietu Alūksnes ezera Melnumā.
"Dalībnieku skaits nav tik liels kā pagājušajā gadā. Neieradās spicākie zemledus makšķernieki no Cēsīm, Rēzeknes, Allažiem, kas pērn ieguva 1.vietu, un no Madonas. Iespējams, tas tāpēc, ka sacensības notika ātrāk nekā pagājušajā gadā - 27.martā. Nevarējām tās atlikt uz 9.aprīli, jo grūti prognozēt, vai vēl būs pietiekami drošs ledus. Pirmās zemledus makšķerēšanas sacensības jau atcēlām laika apstākļu dēļ," komentē sacensību organizators un galvenais tiesnesis Igors Zvejnieks. Viņš pieļauj, ka daudzus no sacensībām atturēja nelabvēlīgie laika apstākļi.
Alūksnietis Viktors Semjonovs uzskata, ka tik azartiskus vaļasprieka cienītājus nekas nespēj kavēt. Brīžiem vējš sagrieza tādas sniega vērpetes, ka nevarēja saskatīt gandrīz nevienu uz ezera sēdošo. Zemi un debesis ietina balti virpuļi, sviežot sejā asas pārslas un dedzinot vaigus. Daži zemledus makšķernieki aizsardzībai no vēja bija izveidojuši tādu kā telti, ielienot lielā plastmasas maisā. Lai gan ap pusdienas laiku diezgan spoži spīdēja saule, siltāks nekļuva. "Karsts bija!" pēc sacensībām apgalvoja Jānis Lučāns. Spriežot pēc viņa apģērba - atpogātas virsjakas un vaļējas kakla apkakles, tā patiesi varētu domāt. Makšķernieks atceras, ka aizpagājušā gada sacensībās laiks bija vēl aukstāks un vējš vēl spēcīgāks.
"Ne jau loms un balva ir galvenais, bet azarts. Turklāt kopā ir interesantāk makšķerēt nekā katram atsevišķi. Interese, kurš uzvarēs, uzkurina," spriež vīri.
J.Lučāns individuālajā vērtējumā ieguva pirmo vietu, loms - 2,200 kilogrami zivju.
"Pirms sacensību beigām man sāka ņemt jeb copēt, tāpēc lūdzu, kaut varētu laiku vēl pagarināt," atzīst J.Lučāns. Jā, viņš bija izvilcis tikai par 40 gramiem jeb viena asara tiesu vairāk nekā otrās vietas ieguvējs Guntars Briedis. Arī trešās vietas ieguvējs mina gandrīz uz papēžiem ar lomu 1,820 kilogrami. Tāds bija Gunāra Rozenberga rezultāts.
"Ja izdevās atrast īsto vietu, tad ņēma visu laiku, tas ir no pulksten 8.00 līdz 13.00. Tiesa, galvenokārt bija asari. Lielāku raudu ir maz," apgalvo G.Rozenbergs. Puskilogramu smagu breksi izvilka komandas "Rankas piens" dalībnieks Andris Kalniņš. Lielākais loms - 2,440 kilogrami - bija valmierietim Kasparam Liepiņam.
Stundu agrāk beidzās sacensības jauniešiem līdz 16 gadu vecumam. Tajās ar 860 gramu lomu uzvarēja Raitis Semjonovs. Viņš ir Viktora Semjonova mazdēls, protams, vectēva padomi sacensībās noderēja. Otrās vietas ieguvēja Jevgēņija Sankina loms bija 760 grami. Trešajā vietā - Edgars Šneiders, kas izvilka 220 gramus zivju. Lomi bija arī nedaudz vairāk par 100 gramiem, bet puiši bija saluši un centušies.
Komandu sacensībā uzvarēja ciemiņi no Valmieras (5,580 kilogrami zivju trim makšķerniekiem), no Balvu rajona (3,040 kilogrami) un no Gulbenes rajona (2,180 kilogrami).
"Jūtama jauniešu aktivitāte, tāpēc visus apbalvojām par izturību. Pieaugušo individuālajā vērtējumā uzvarētāji ir alūksnieši, bet komandu vērtējumā - viesi. Viņi vietējo komandu atstāja ceturtajā vietā. Tas ir kuriozs, jo alūksnieši zina labākās vietas, tomēr sacensībās izvilka mazāk zivju," secina I.Zvejnieks. Veiksmīgākie zemledus makšķernieki saņēma vērtīgas balvas.

Citu datumu laikraksti

 • Iesaistās Lieldienu gaidīšanas svētkos

  Vakar Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā notika Lieldienu konkurss.Vakar Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā notika Lieldienu konkurss. Tā bija pēdējā...

 • Domes priekšsēdētāju ievēl vienprātīgi

  Apes pilsētas domes priekšsēdētāja vēlēšanām bija izvirzīta viena kandidatūra no vēlētāju apvienības “Ape”.Apes pilsētas domes priekšsēdētāja...

 • Pieņem tikai vienu darbinieku

  Alūksnes pilsētas domē 1.martā sāka strādāt jauna darbiniece - pašvaldības iepirkuma speciāliste Ilona Šķipsna, kas pirms tam strādāja akciju...

 • Probācijas dienesta funkcijas

  Izvērtēšanas ziņojumu sniegšana par probācijas klientu.Izvērtēšanas ziņojumu sniegšana par probācijas klientu. Tā nepieciešama, kad lemj jautājumu...

 • Invalīdu biedrība svinēs Lieldienas

  Alūksnes rajona Invalīdu biedrība jau gatavojas Lieldienu pasākumam, kas 19.martā risināsies Alūksnes tautas namā.Alūksnes rajona Invalīdu biedrība...

 • Pieņem projektus mežaudžu atjaunošanai

  Vakar Lauku atbalsta dienests sāka pieņemt projektu pieteikumus jaunajā Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju fondā mežsaimniecības...