Bānīša biļešu cenas būs atšķirīgas

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes sēdē izskatīja SIA “Gulbenes - Alūksnes bānītis” braukšanas maksas palielinājuma pamatojumu šaursliežu dzelzceļa maršrutā Alūksne - Gulbene.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes sēdē izskatīja SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" braukšanas maksas palielinājuma pamatojumu šaursliežu dzelzceļa maršrutā Alūksne - Gulbene. Paredzams, ka dienas vilcienos biļetes cena būs 1,28 lati, bet rīta un vakara vilcienos paliks līdzšinējā cena - 0,64 lati no vienas pilsētas līdz otrai.
"Bija paredzēts, ka jauno biļešu cenu tarifu varēs lietot ar 1.jūniju, bet tas vēl nav apstiprināts. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome neiebilst pret biļešu cenas palielināšanu, jo neapšaubāmi lielākas ir kļuvušas pasažieru pārvadājumu izmaksas, bet nepieciešams iesniegt pamatojumu ar aprēķiniem rakstiski. Diskusijas bija par to, kā labāk izstrādāt metodiku un ieviest piecu un desmit braucienu biļetes. Iegādājoties tās, pastāvīgajiem pasažieriem par vienu braucienu nebūs jāmaksā vairāk," skaidro SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" valdes loceklis Osvalds Lucāns.
Viņš uzsver, ka piecu un desmit braucienu biļetes varēs izmantot ilgākā laika periodā, vienu vai vairākus mēnešus. Tiesa, jāmaksā būs uzreiz par visiem braucieniem. Tas nozīmē, ka vietējie iedzīvotāji nejutīs biļešu sadārdzināšanos. Par tām divtik būs jāmaksā tūristiem, kas vēlēsies vizināties pa vienīgo šaursliežu dzelzceļu Baltijā.
Šovasar Kalnienas stacijā tūristi varēs ne tikai izmantot bānīša sliežu pārmijas, lai nebūtu jābrauc viss maršruts. Stacijas ēkā iecerēts veidot bānīša sadzīves brīvdabas muzeju. Gulbenes lokomotīvju depo turpinās no Balviem atvesto guļbūvju restaurācija, lai pēc tam tās "uzceltu" pie Kalnienas stacijas. Tajās izvietos sadzīves priekšmetus, ko lietojuši dzelzceļnieki: traukus, telefonu, pirmās brīvvalsts smēdēs kaltos stiprinājumus pārmijām un tvaika lokomotīves detaļas. Lai labāk varētu iztēloties dzelzceļnieku dzīvi, dārzā pie muzeja augs dārzeņi un ziedēs puķes.
O.Lucāns atzīst, ka stacijas ēka ir vēsturiska vieta. Tajā vēl saglabājušies pagrabi un vairāk nekā pirms 100 gadiem celta dzīvojamā ēka. Tajā varēs ierīkot nelielu viesnīcu ar senlaicīgā stilā iekārtotām istabām. Netālu no tās paredzēts izveidot mākslīgu kalnu un ierīkot tiltiņus, lai apkārtni padarītu ainaviski pievilcīgāku. O.Lucāns šaubās, vai izdosies realizēt visas ieceres. "Galvenais, lai laika apstākļi nekavē darbus. Paredzēts labiekārtot abas sliežu puses," uzsver viņš.
Muzeja veidošanai Kultūrkapitāla fonds pagājušajā gadā piešķīra 1000 latus. Tie izmantoti guļbūvju iegādei un daļējai montāžai. Pārējos līdzekļus piesaista projektu izstrādei.

Citu datumu laikraksti

  • Pirmsskolas izglītības iestāde svinēs 40. dzimšanas dienu

    Alsviķu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Saulīte” gatavojas 40 gadu jubilejai, to svinēs 3.jūnijā. “Dzimšanas dienas gaidīšana sākās jau...

  • Jūnijs būs silts un saulains

    Jūnijā Latvijā lielākoties gaidāms saulains un sauss laiks, kopumā mēneša vidējā gaisa temperatūra gaidāma līdz vienam grādam virs normas.Jūnijā...

  • Kļūdu labojums

    Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 21.maija numurā rakstā “Gatavojas Keggi Velo” pasākumam ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 21.maija numurā...