Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bānīša sakārtošanai projekts paredz divus miljons latu

Gulbenes - Alūksnes bānīša kā tūrisma objekta sakārtošanai izstrādātais projekts paredz ieguldīt divus miljonus latu.

Gulbenes - Alūksnes bānīša kā tūrisma objekta sakārtošanai izstrādātais projekts paredz ieguldīt divus miljonus latu. Par to ceturtdien, tiekoties Gulbenē, runāja ieinteresēto pašvaldību pārstāvji.
Projektu "Bānītis - tūrisma attīstības mugurkauls Ziemeļaustrumu Latvijā" izstrādājušas Gulbenes un Alūksnes rajona padome sadarbībā ar Vidzemes attīstības aģentūru.
"Projekts aptver vairākas jomas. Tas paredz atjaunot bānīša infrastruktūru, kultūras pieminekļus un informēšanu. Šo projektu vēlamies gatavot pieteikumam uz valsts investīcijām. Taču sapratām, ka ieceres ir pārāk plašas. Tāpēc vēlamies lielo projektu sadalīt vairākos atsevišķos, meklējot dažādus finansējuma avotus," informē Gulbenes rajona padomes pašvaldību reģionālās attīstības nodaļas teritorijas plānotāja Marta Mikolaja.
Viņa uzsver, ka pagaidām bānītis ikdienā nodrošina pasažieru pārvadājumus. Lai vilciens varētu doties ar tūrismu saistītos speciālos reisos, atsevišķos šaursliežu posmos vajadzīgi paralēlie sliežu ceļi, lai vilcieni varētu pabraukt cits citam garām. Iecerēts šādas dzelzceļa pārmijas veidot Kalnienas un Papardes stacijā, kā arī atjaunot Alūksnē. Šis jautājumos jārisina saziņā ar Valsts akciju sabiedrību "Latvijas dzelzceļš", kas pagaidām ir sliežu ceļa īpašniece.
Nākamā darba grupas sanāksme par bānīša kā tūrisma objekta perspektīvām Gulbenē notiks 15.janvārī.
Jau rakstījām, ka bānītis vairākkārt kļuvis par tūrisma vilcienu. Tā tas ik gadu septembrī ir tradicionālajos Bānīša svētkos. Divus gadus pēc kārtas speciāli tūristu izklaides reisi rīkoti Lieldienās, kā arī aizvadītajos Ziemassvētkos.
Šogad 6.septembrī notiks bānīša simtgades svinības. Paredzēti divi svētku reisi. Ja viss izdosies, kā iecerēts, tad bānīša simtgadē vilcienam būs tvaika lokomotīve.

Citu datumu laikraksti