Bānīša tvaika lokomotīvei uzzīmēta seja

Bānīša “Gulbene -Alūksne” tvaika lokomotīvei ir piešķirts Marisas vārds par godu Gulbenē savulaik valdījušā barona Volfa mīļotajai sievai.

Bānīša "Gulbene -Alūksne" tvaika lokomotīvei ir piešķirts Marisas vārds par godu Gulbenē savulaik valdījušā barona Volfa mīļotajai sievai.
Tagad "Marisai" ir uzzīmēta arī seja - smaidīgs un apaļš sievietes ģīmītis.
Uzņēmumā "Gulbenes-Alūksnes bānītis" laikraksts uzzināja, ka pēc firmas lūguma lokomotīves protretu uzgleznojis profesors, angļu valodas pasniedzējs un kādas Lielbritānijas dzelzceļa kompānijas direktors Maiks Pīzs, kas šonedēļ viesojas Gulbenē.
Lokomotīves sejiņa uzzīmēta kā glezna, kas veidota apļa formā. Tvaika lokomotīves atklāšanas dienā tai "pieliks" seju.
M.Pīzs atklāj, ka "Marisas" sejai kā prototipu ir izvēlējies studentipraktikanti Lāsmu Lāci, kas šovasar ir praksē uzņēmumā "Gulbenes-Alūksnes bānītis". L.Lāce mācās biznesa vadību Vidzemes augstskolā.
M.Pīzs saka, ka lokomotīvei zīmēto seju nav paredzēts rādīt pasaulei ikdienā.
"Tā ir gleznota ar ūdens neizturīgām krāsām. Tāpēc pēc tvaika lokomotīves atklāšanas gleznojums nonāks SIA "Gulbenes-Alūksnes bānītis" arhīvā kā relikvija no šiem svētkiem," saka mākslinieksamatieris.
M.Pīzs atklāj, ka gleznošana ir viņa hobijs, tāpat kā muzicēšana. Viņš apsvēršot arī iespēju sacerēt "Marisai" veltītu dziesmu.
Kopā ar vēl vairākiem vēsturisku dzelzceļa objektu cienītājiem no Lielbritānijas M.Pīzs šonedēļ viesojas Gulbenē un palīdz vietējiem dzelzceļniekiem sapost tvaika lokomotīvi "Marisa" atklāšanas ceremonijai, kas plānota 17.jūnijā.
Lokomotīves atklāšanas dienā tā dosies vairākos braucienos, velkot pasažieru vagonus. Interesentiem būs iespēja gan dzirdēt un redzēt, kā darbojas lokomotīve, gan vizināties tās vilktajos vagonos.

Citu datumu laikraksti

  • Ieceļošana Krievijas Federācijā

    Daudzi ir ieplānojuši doties uz Latvijas un Krievijas izlases futbola spēli, kas notiks 4.jūnijā Sanktpēterburgā. Atgādinām, ka Latvijas pilsoņiem un...

  • Spriedīs par sadarbību

    Pleskavas apgabalā (Krievijas Federācija) jūnija sākumā notiks divi pārrobežu sadarbībai un biznesa attīstībai veltīti pasākumi, kuros dalību ņems...

  • Pagaidām lopi nav cietuši no knišļu kodumiem

    Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes epizootoloģe Ausma Kamerāde informē, ka Alūksnes rajonā neviens mājlops no knišļu uzbrukumiem nav...