Bargāk sodīs par zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem

Alūksnes un Gulbenes rajona ūdenskrātuvēs pērn Madonas reģionālās vides pārvaldes ūdeņu bioloģisko resursu aizsardzības daļas inspektori bijuši 166 reidos.

Alūksnes un Gulbenes rajona ūdenskrātuvēs pērn Madonas reģionālās vides pārvaldes ūdeņu bioloģisko resursu aizsardzības daļas inspektori bijuši 166 reidos. No tiem vairāk nekā divas trešdaļas – Alūksnes rajonā, kur ir vairāk ūdenskrātuvju un Alūksnes ezers. Reidos ir izņemti 886 dažādi zvejas rīki, tas ir vairāk nekā 2001.gadā.
"Pārkāpumus rūpnieciskajā zvejā un makšķerēšanā atklāj visu gadu, bet visvairāk to ir pavasarī. Tagad daži zemledus makšķernieki izmanto ūdas, kas nav atļauts. Alūksnes ezerā ar to nodarbojas trīs, četri maluzvejnieki. Tiesa, šo pārkāpumu ir grūti pierādīt. Lai gan āliņģī ir ūda, makšķernieks apgalvo, ka zivis noķēris ar zemledus makšķeri, bet ūda nepiederot viņam. Tad var tikai izņemt bezsaimnieka zvejasrīkus, lai saglabātu ūdens bioloģiskos resursus," stāsta Madonas reģionālās vides pārvaldes ūdeņu bioloģisko resursu aizsardzības daļas Alūksnes nodaļas vecākais inspektors Viktors Semjonovs.
Alūksnes rajonā ir izņemti 109 tīkli, 21 murds un 467 citu veidu zvejas rīki. Konstatēti 74 rūpnieciskās zvejas un 62 makšķerēšanas noteikumu pārkāpumi. Vairāk pārkāpumu izdara Alūksnes, Indzera un Lukumieša ezerā. "Alūksnes rajonā izņēma 13 kopā sasietus tīklus, bet Gulbenes rajonā Kaļņu ezerā sākumā skaitījām tīklus, tad metrus un beigās kilometrus - tīklu garums bija 1800 metru. Pārsteidzoši, bet zivju tīklā bija maz," komentē V.Semjonovs. Soda saskaņā ar administratīvo pārkāpumu kodeksu. Var uzlikt naudas sodu līdz 100 latiem. "Tiesa, maksimālā summa līdz šim nav piemērota," viņš norāda. Alūksnē esot diezgan raksturīgi, ka ir maluzvejnieki, kas ieliek ezerā tīklu, noķer zivis, uzreiz pārdod, nopērk alkoholiskos dzērienus un atkal izmet tīklu.
Vides ministrijā gatavojas izstrādāt jaunu likumprojektu, kas noteiks stingrākus sodus maluzvejniekiem. "Sadarbība ar pašvaldību aģentūru "ALJA" un citām iestādēm ļaus uzlabot kontroli. Ir pārkāpēji, kas vēl nav samaksājuši sodu par 2002.gadu. Panāksim, ka tas būs jāizdara. Ja pārkāpumu konstatē divas reizes gadā, tad ir paredzēta kriminālatbildība," skaidro V.Semjonovs.

Citu datumu laikraksti