Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bataljonā novērš higiēnas normu pārkāpumus

Pēc Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona vairāk nekā 100 karavīru inficēšanās ar mazpazīstamo Norvalkas vīrusu Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki atklāja būtiskus higiēnas normu pārkāpumus.

Pēc Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona vairāk nekā 100 karavīru inficēšanās ar mazpazīstamo Norvalkas vīrusu Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki atklāja būtiskus higiēnas normu pārkāpumus. 17.janvārī gandrīz visi trūkumi bija novērsti, tomēr Aizsardzības ministrija izveidoja pārbaudes grupu.
"Nav pamatota ziņu aģentūras LETA informācija par to, ka karavīri inficējušies, ēdot pusdienās zupu un biešu salātus. Šoreiz nav iespējams izdalīt vienu produktu, kas būtu vainojams slimības izraisīšanā. Veicot epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā iegūtās informācijas analīzi, noskaidrots, ka 8.janvārī, ēdot pusdienas bataljona ēdnīcā bija 19,5 reizes lielāka iespēja inficēties nekā citām personām. To apliecina karavīru saslimšana visās rotās," secina Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles epidemioloģe Zita Skulte.
Viņa ir aptaujājusi ģimenes ārstus, pediatrus un noskaidrojusi, ka līdz karavīru saslimšanai neviens pieaugušais nav sūdzējies par inficēšanos.
Palielinājusies ir bērnu saslimstība, tomēr nav iespējams konstatēt, vai kāds nav inficējies ar Norvalkas vīrusu. Z.Skulte norāda, ka tādu iespēju nevar izslēgt. Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes priekšnieks Marģers Kamerāds stāsta, ka 17.janvārī bataljona pārtikas blokā jau bija novērsti gandrīz visi higiēnas normu pārkāpumi.
"Ūdensvada un kanalizācijas sistēma darbojas. Piena un biezpiena produktus no ražotāja pieņem tikai oriģinālā iepakojumā un fasētus slēgtās plastmasas kastēs. Tās uzglabā aukstuma kameras plauktos. Visās darbavietās ir marķēti dezinfekcijas un mazgāšanas līdzekļi. Tagad ēdnīcā ir slēgti atkritumu konteineri," pauž M.Kamerāds.
Novērsta ir arī pārtikas produktu nesaderība uzglabāšanas telpās, tāpat ievēro normatīviem atbilstošu temperatūras režīmu. Administratīvi sodīta SIA "Adrem", kas karavīriem piegādā sauso produkciju.
M.Kamerāds norāda, ka vēl lielāka uzmanība jāpievērš paškontrolei. Nevar pieļaut, ka personāla ģērbtuvē netīrais speciālais apģērbs ir blakus tīrajam, ka to nemazgā centralizēti. Tāpat jārūpējas, lai pārtikas produktiem nepiekļūtu grauzēji un putni.

Citu datumu laikraksti

 • Horoskopi šodien

  Mežāzim nav jātiecas pēc taisnības.Mežāzim nav jātiecas pēc taisnības AUNS. Pieņemiet drauga piedāvājumu palīdzēt atrisināt kādu darba problēmu....

 • Palīdz kareivjiem būt soli tuvāk Dievam

  Augustā būs četri gadi, kopš Ilmārs Marhels ir Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona kapelāns.Augustā būs četri gadi, kopš Ilmārs Marhels ir Alūksnes...

 • Tavas saules un pērkonu krustīti, arī tālumā tevi paturam tuvu

  Cilvēka mūžu nevar ielikt gadu rāmjos. Tas mērāms atmiņu siekos. Tik ilgi, cik mēs kādu cilvēku atceramies, viņš dzīvo.Cilvēka mūžu nevar ielikt gadu...

 • Vai no Eiropas Savienības var izstāties?

  Jo tuvāk nāk brīdis, kad lemsim par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, jo biežāk uzdodam jautājumu, vai varēsim no tās arī izstāties?Jo tuvāk nāk...

 • Plānotais ir izpildīts

  VID Vidzemes reģionālās iestādes Alūksnes nodaļai 2002. gadā plānotais ir izpildīts. Kopbudžeta ieņēmumi palielinājušies par 289 510 latiem.VID...

 • Gūst medaļas Latvijas čempionātā slēpošanā

  Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi labi startējuši Latvijas čempionātā slēpošanā, kas notika 11. un 12.janvārī Madonā.Alūksnes Bērnu...