Beidz smēķēt pēc vairāk nekā 30 gadiem

Alūksnietis Arturs Upīts nesmēķē jau četrus mēnešus. Viņš atmeta šo kaitīgo ieradumu, kad vairāk nekā 30 gadus diendienā bija smēķējis.

Alūksnietis Arturs Upīts nesmēķē jau četrus mēnešus. Viņš atmeta šo kaitīgo ieradumu, kad vairāk nekā 30 gadus diendienā bija smēķējis.
"Sākumā bija grūti, jo nav vienkārši atmest šādu ieradumu, taču es spēju savaldīties," laikrakstam stāsta Arturs Upīts.
Viņš uzskata, ka grūtākais periods ir aiz muguras. "Tie, kas atmet smēķēšanu, saka, ka pēc pusgada rodas vēlme uzsmēķēt. Man tagad nav šādas vēlēšanās," uzsver viņš. Vīrietis apzināti nav izmetis cigarešu paciņas.
A.Upīts no smēķēšanas atbrīvojies pats ar saviem spēkiem. Izmēģinājis tikai vienu adatu terapijas seansu. Atmest smēķēšanu Arturs gatavojies ilgi un vairākkārt, līdz nolēmis ieceri īstenot.
Arturs dienā esot izsmēķējis apmēram 30 cigaretes, vieglo "Bondu". Viņš atceras, ka pirmo reizi smēķējis 18 gadu vecumā. "Cītīgi nodarbojos ar sportu, tāpēc nesmēķēju, taču kādā treniņnometnē tas sākās kā blēņošanās," atzīst viņš. Arturs apstiprina, ka smēķēšana palīdzējusi nomierināt nervu sistēmu, taču, kļūstot vecākam, apzinājies iespējamās veselības problēmas.
"Tagad es saprotu nesmēķētājus. Atdzisušas tabakas dūmu smaka ir pretīga," secina vīrietis. Arturs labprāt aizstātu smēķēšanu ar saldumiem, taču jāuztraucas, lai līdz ar pārmaiņām organismā nepalielinātos svars. "Atmetiet smēķēšanu!" smēķētājus aicina Arturs.

Citu datumu laikraksti

  • Probācijas dienesta funkcijas

    Izvērtēšanas ziņojumu sniegšana par probācijas klientu.Izvērtēšanas ziņojumu sniegšana par probācijas klientu. Tā nepieciešama, kad lemj jautājumu...

  • Invalīdu biedrība svinēs Lieldienas

    Alūksnes rajona Invalīdu biedrība jau gatavojas Lieldienu pasākumam, kas 19.martā risināsies Alūksnes tautas namā.Alūksnes rajona Invalīdu biedrība...

  • Pieņem projektus mežaudžu atjaunošanai

    Vakar Lauku atbalsta dienests sāka pieņemt projektu pieteikumus jaunajā Eiropas Lauksaimniecības virzības un garantiju fondā mežsaimniecības...