Bejā svinēs dubultu jubileju

Jaunalūksnes pagasta Bejā 26.augustā uz Jubilejas svētkiem aicināti Bejas skolas absolventi, jo sirmā skola – Latvijā vienīgā skola koka ēkā, kurā vēl notiek mācības - svin 150. dzimšanas dienu. Šogad salidojums apvienots ar vēl vieniem nozīmīgiem svētkiem – Bejas novadpētniecības centra 30 gadu jubileju.
Abas jubilejas ir atšķirīgas, tomēr nesaraujami saistītas, jo Bejas novadpētniecības centrs laika gaitā radies un attīstījies uz kādreizējā Bejas skolas muzeja bāzes. Tādēļ nolemts šogad abas nozīmīgās jubilejas svinēt īpašos Jubilejas svētkos.

Kāda skola ir šodien?
Bejas pamatskolas direktore Silvija Aizupe uzsver, ka šoreiz salidojumā vēlas izstāstīt stāstu par to, kāda skola ir šodien. “Skolas vēsturi apkopojām pirms 145 gadu jubilejas, kad tika izdota arī grāmata par skolu. Mūsu skola ir jauka – tāda, kādu katrs no mums to veido. Ir prieks dzirdēt atsauksmes, no tiem, kuri pie mums viesojušies, ka Bejas skolā ir ļoti skaisti. Skola un muzejs – tas ir viens veselums, tādēļ kopīgas svinības,” saka S.Aizupe.
Svētku ieskaņas koncerts “Kur atmiņas un sapņi kopā vijas” sāksies pulksten 16.00 Bejas novadpētniecības centrā. “Šajā dienā arī prezentēsim novadpētniecības centra jauno elementu, ko mīļi varam dēvēt par muzeja gariņu – tas būs Arņa Koruļa darināts koka veidojums, ko viņš centram dāvinās jubilejā. Tas būs mūsu centra jaunais simbols, ko veidosim kā vietu, kur apmeklētājiem atstāt ziedojumus. Novadpētniecības centrā varēs aplūkot ekspozīcijas un arī materiālus, kas saistās ar skolu. Centra telpas apmeklētājiem būs atvērtas no pulksten 15.30 – no brīža, kad sāksies reģistrācija, līdz pat pulksten 22.00,” stāsta Bejas novadpētniecības centra pārzine Jolanta Baldiņa.

Skola kā poga
Svinīgs pasākums “Mana skola ir kā poga. Tā piepogā dvēseli pie varavīksnes loka.” Bejas pamatskolā sāksies pulksten 17.00. Scenāriju tam veido Bejas skolas absolvente Ieva Rakova (dz. Mellīte). Viņa kopā ar skolas absolventu Ivaru Zābaku būs arī pasākuma vadītāji. “Paldies ikvienam absolventam, kurš atsaucas un palīdz, lai svētki izdotos! Koncertā piedalīsies arī skolas šābrīža audzēkņi, iespējams, arī skolotāji. Kopā izstāstīsim stāstu par skolu un novadpētniecības centru. Noslēgumā taps īpašs foto ar visiem salidojuma viesiem, būs pusnakts pārsteigumi un balle līdz rīta gaismai,” stāsta S.Aizupe.
Pēc koncerta ikviens varēs ļauties atmiņu mirkļiem skolā un novadpētniecības centrā, kā arī ballēt kopā ar grupu “Otto”. “Ja kāds nevar atbraukt, bet vēlas sveicināt savus klasesbiedrus, skolotājus vai skolu, aicinām sūtīt savus apsveikumus jebkurā formātā uz e-pasta adresi “skola.beja@aluksne.lv” – tie izskanēs svētku pasākumā! Skolas telpās veidosim īpašu atmiņu stūrīti caur fotogrāfijām, sienasavīzēm un citām lietām, kas saistās ar skolu. Paldies atbalstītājiem un katram, kurš palīdz, lai svētki taptu!” saka S.Aizupe. J.Baldiņa piebilst, ka ļoti priecātos par kādu ar Bejas skolu saistītu priekšmetu, ko absolvents būtu vēlīgs dāvāt muzejam ekspozīcijas par skolu papildināšanai.


Citu datumu laikraksti

 • Aicina uz nakti ar (pie) ūdensrozēm

  Aicina uz nakti ar (pie) ūdensrozēm

  Sestdien, 29.jūlijā, Jaunlaicenē svinēs Muižas svētkus, kuriem šogad dots skanīgs nosaukums - “Nakts ar (pie) ūdensrozēm”. Grib atjaunot ūdensrožu...

 • Koncerts pilsētas cilvēka iekšējam “es”

  Alūksnes pilsētas svētku laikā - 5.augustā pulksten 14.00 - ikviens gaidīts Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē, lai klausītos komponista Uģa...

 • Mazdārziņu “universs” 6

  Mazdārziņu “universs”

  (Turpinās no 1.lappuses)Mazdārziņu teritorijas Alūksnes pilsētā un piepilsētā ir gluži kā savi “universi”, kuros dzīve rit īpašu  gaitu, daudz...