Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērni ar īpašām vajadzībām darina lelles

Alūksnes rajona bērnu ar īpašām vajadzībām atbalsta centra "Saulstariņi" dalībniekiem bija logopēdijas nodarbība Alūksnes Skolu psiholoģiskās palīdzības centrā.

Alūksnes rajona bērnu ar īpašām vajadzībām atbalsta centra "Saulstariņi" dalībniekiem bija logopēdijas nodarbība Alūksnes Skolu psiholoģiskās palīdzības centrā.
Logopēdija, ārstnieciskās fizkultūras un psiholoģijas nodarbības ir Ziemeļvalstu Ministru padomes atbalstītā projekta pasākumi.
"Šajā nodarbībā bērni nav jādala vecuma grupās, jo lelli pagatavot vienam ir grūti. Tās izdevās vienkāršas, glītas un mīļas. Katram bērnam ir kāds sapnis, ko tas "ieliek" lelles galvā. Domas materializējas, tāpēc sapņi piepildās. Kad bērni stāstīja par savu lelli, viņi patiesībā runāja par sevi. Valoda ir cieši saistīta ar domu, kas ir iekšējā runa. Stāstot attīsta prasmi pārveidot iekšējo runu, tāpēc ir būtiski redzēt rezultātu – tas ir prieks un gandarījums par savu prasmi," pauž Alūksnes Skolu psiholoģiskās palīdzības centra logopēde Ziedīte Aigare.
Viņa uzsver, ka rotaļās bērni vislabāk spēj sevi izteikt. Lelles darināšana ir spēļu terapijas rotaļa, kas sekmē runas attīstību. Citās nodarbībās vingrina izrunu, lai novērstu runas defektus. "Viņi pat nemana, ka, pūšot kā vējam vai dūcot kā bitei, tiek vingrināti mēles muskuļi. Būtiski ir arī tas, ka bērni ir kolektīvā un nejūtas vieni. Var cits citam palīdzēt, un visi tiek galā ar uzdevumu," vērtē Z.Aigare. Protams, nevar cerēt, ka dažas nodarbības būtiski mainīs bērnu izrunu, bet iekšējā runa attīstās. Vakar bērniem ar īpašām vajadzībām bija kopā ar psihologu.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...