Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērni kārto ieskaites jaunajās mūzikas skolas telpās

Jaunannas mūzikas un mākslas skolas Alsviķu mācību punktā pagājušajā nedēļā audzēkņiem notika pirmās ieskaites jaunajās telpās.

Jaunannas mūzikas un mākslas skolas Alsviķu mācību punktā pagājušajā nedēļā audzēkņiem notika pirmās ieskaites jaunajās telpās. Skolotāja Liena Brutāne priecājas, ka visi audzēkņi tās veiksmīgi nokārtojuši.
"Vērtējot audzēkņu prasmes, pedagogiem ir jārēķinās, ka visiem bērniem mājās nav klavieres, lai trenētos spēlēt. Tas apgrūtina bērnu mācīšanu pēc profesionālās programmas. Par mūzikas skolas apmeklēšanu bērniem nav jāmaksā, jo to nodrošina Alsviķu pagasta padome. Pieļauju, ka tādēļ vecāki īpaši neuztraucas, kā bērns sagatavojas stundām, bet ieskaites visi audzēkņi nokārtoja labi," stāsta L.Brutāne.
Pašlaik Alsviķu mācību punktā mācās 20 bērni. Vairums no viņiem apgūst klavierspēli, viens audzēknis – vijoles spēli, bet divi – flautu. "Nodarbības apmeklē deviņi zēni un 11 meitenes, lepojamies, ka mūsu skolā mācās daudz puišu," saka L. Brutāne. Viņa atzīst, ka skolas jaunās telpas patīk gan bērniem, gan pedagogiem. "Domāju, ka tas ir stimuls apmeklēt skolu. Martā sešus bērnus uzņemsim sagatavošanas klasē, skolotājs būs mūziķis Arnis Grāps," klāsta L.Brutāne. Pašlaik Alsviķu mācību punktā strādā mūzikas pedagoģes Inguna Kurcens un L.Brutāne.
Strautiņu pamatskolas direktore Ilga Timofejeva lepojas, ka viņu skolas trešajā stāvā skolēniem iekārtota mūzikas skola. Tajā ir divas mācību klases un skolotāju istaba. Šim mērķim līdzekļus piešķīra Alsviķu pagasta padome. "Agrāk Alsviķu pagasta bērni muzikālo izglītību varēja iegūt Rezakas mūzikas skolā. Kad to likvidēja, mācības ritēja Alsviķu pagasta mūzikas skolā, bet no janvāra tas notiek Strautiņu pamatskolā – Alsviķu mācību punktā," akcentē I. Timofejeva. Viņa norāda, ka ieceres īstenošanā daudz darījušas Alsviķu pagasta padomes priekšsēdētāja Sandra Zeltiņa un Jaunannas mākslas un mūzikas skolas Alsviķu mācību punkta direktore Sarmīte Brīdaka.
"Domāju, ka Alsviķu pagasta padome ir vienīgā pašvaldība Latvijā, kas dotē bērnu mācības mūzikas skolā, jo par mākslas un mūzikas skolu apmeklēšanu vienmēr ir bijis jāmaksā. Ar jaunajām telpām esam apmierināti. Vēl jāiegādājas mēbeles gaitenim, veidosim arī nošu bibliotēku," uzsver S.Brīdaka.
Alsviķu pagasta padomes priekšsēdētāja Sandra Zeltiņa atzīst, ka ierīkot mācību punktu Strautiņu pamatskolā bija izdevīgi. Bērni pēc mācībām uzreiz var doties uz mūzikas skolu, jo abas izglītības iestādes atrodas vienā ēkā.
"Iegādājāmies mūzikas instrumentus – klavieres, vijoles, kā arī nošu pulti. Ikviena pašvaldība gādā, lai iedzīvotāji pēc iespējas vairāk varētu izglītoties uz vietas," saka S.Zeltiņa. Viņa pieļauj, ka nākamajā mācību gadā daļa maksas par bērnu izglītošanos mūzikas skolā būs jāsedz vecākiem.
Interesants fakts
Kādreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis piešķīra līdzekļus Strautiņu pamatskolas piebūves celtniecībai. Kad darbi bija pabeigti, izrādījās, ka nauda palikusi pāri. Pagasta priekšnieks rakstīja prezidentam vēstuli, kurā minēja, ka naudas iedots par daudz. K.Ulmanis vēstulē atbildēja: "Bet vai tad spāru svētkus jūs nemaz nesvinēsiet?"

Citu datumu laikraksti