Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērni priecājas par Meteņa atnākšanu

Alūksnes pirmsskolas bērnu izglītības iestādē "Pienenīte" Meteņus katru gadu svin īstajā dienā – septiņas nedēļas pirms Lieldienām.

Alūksnes pirmsskolas bērnu izglītības iestādē "Pienenīte" Meteņus katru gadu svin īstajā dienā – septiņas nedēļas pirms Lieldienām. Otrdiena bija saulaina, varēja sildīties saulē un gaidīt Meteni – pirmo pavasara vēstnesi.
"Bērni pulcējās pagalmā, lai redzētu atnākam Meteni. Viņš bija ģērbies mazliet neparasti - uz kažoka uzvilkts krekls. Tas nozīmē, ka drīz būs pavasaris. Metenis ziemu dzen projām ar kadiķa zarā iekārtu zvaniņu. Viņš bija gaidīts ciemiņš, tāpēc bērni dziedāja un skandēja tautas dziesmas. Ieradās arī jautrie ķekatnieki: kaza, lapsa, lācis," stāsta Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes muzikālā audzinātāja Dace Stopniece.
Metenis stāstīja bērniem, ka ragavās jābrauc no kalna un jālielās, lai augtu gari lini, lai būtu bagāts graudu birums, laba kartupeļu un dārzeņu raža. Lapsa atgādināja, ka Meteņos nedrīkst šūt, jo tad aug gari pirksti. Meteņdienā nevajadzētu iet uz mežu, lai mājās nenāktu čūskas.
"Pēc rotaļām ar ķekatniekiem Metenis bērniem piedāvāja zelta pogas. Visi tās, protams, vēlējās. Bet izrādījās, ka viņus izjoko, apšļakstot ar ūdeni," atklāj audzinātāja. Bērni vizinājās no kalna un vēla sniega bumbas, lai augtu lielas kāpostgalvas. Mazākie no sniega veidoja pīrāgus, bet lielākie Jāņkalniņā ugunskurā cepa desiņas. Pusdienām Metenis atsūtīja pīrāgus, jo to dēvē arī par pīrāgu dienu.
"Meteņdienu svinējām pa klašu grupām uz kalniņa pie skolas. Kopā ar mums tos atzīmēja arī pirmsskolas grupas bērni. Skolēni bija sagatavojuši stāstījumu par Meteni. Skolā uz stendiem ir izlikti materiāli par Meteņdienu, ticējumi, tautasdziesmas un paražas. Organizējām konkursu, lai pārbaudītu viņu zināšanas par šo dienu un to, cik vērīgi viņi ir lasījuši izliktos materiālus. Pēc tam vizinājāmies ar ragaviņām no kalna," stāsta Veclaicenes pamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Daina Šmite. Viņa norāda, ka bērniem patīk svinēt svētkus un piedalīties dažādās aktivitātēs.
"Meteņdienā ir jāveļ lielas sniega pikas, lai augtu lielas kāpostgalvas. Braucot ar ragaviņām no kalna, skaļi jākliedz, lai augtu gari lini un kaņepes. Ja Meteņdienā uz jumtiem ir daudz sniega, tad būs bagāts ogu un sēņu gads," atklāj D.Šmite.

Citu datumu laikraksti

  • Starp lietuviešiem un latviešiem vairāk ir līdzīgā

    Jau izsenis lietuviešu un latviešu tautas uzskatītas par ļoti tuvām - ar iespējām tās tuvināt, ar mēģinājumiem tās šķelt.Jau izsenis lietuviešu un...

  • Aicina fotografēt

    Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija rīko starptautisku fotokonkursu jauniešiem "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2002 - 2003".Valsts...

  • Atbild jurists

    - Esmu dzirdējis, ka tagad esot jāveic kaut kādas personu datu reģistrācijas darbības, ja mans uzņēmums nodarbina darbiniekus, - jautā lasītājs.-...