Bērni uzskata, ka Ziemassvētku vecīši mīl iedzert

Daudzi bērni uzskata, ka Ziemassvētku vecītis mīl iedzert, paziņoja Norvēģijas Ziemassvētku vecīšu eksperts Birgers Sīvertsens.

Daudzi bērni uzskata, ka Ziemassvētku vecītis mīl iedzert, paziņoja Norvēģijas Ziemassvētku vecīšu eksperts Birgers Sīvertsens.
"Bērni raksta un stāsta Ziemassvētku vecītim, ka viņi slepeni paņēmuši no saviem vecākiem kādu alkoholisko dzērienu, lai iedotu to Ziemassvētku vecītim. Viņi bieži vien nav pārliecināti, kas tieši vecītim labāk patiktu - viskijs vai vīns," stāstīja B.Sīvertsens, kurš pabeidzis grāmatu par bērnu vēstulēm Ziemassvētku vecītim.
Viņš izlasīja aptuveni 20 000 vēstules, kas nosūtītas uz Ziemassvētku vecīša oficiālo pasta adresi mazā Norvēģijas pilsētā Drēbakā. "Bērni bieži jautā, ko viņi var piedāvāt Ziemassvētku vecīša ziemeļbriedim, bieži vien izvēloties burkānus. Bērni arī daudz prāto, cik ātri ziemeļbrieža sarkanais deguns maina krāsu uz zilu, traucoties lielajā aukstumā," sacīja B.Sīvertsens.
Daži bērni nobažījušies par Ziemassvētku vecīša apaļajām formām un iesaka notievēt. Kāds puisēns uzrakstījis, ka viņš laukā atstājis trauku ar eļļu, iesakot vecītim iesmērēties ar eļļu, lai viņš vieglāk varētu tikt cauri skurstenim.
"Japānā skolotāji izmanto vēstules Ziemassvētku vecītim kā uzdevumu angļu valodas mācību stundās. Bērni vēstules raksta skolā, skolotāji bieži vien sūtījumam pievieno arī savu vēstuli," pavēstīja B.Sīvertsens.
Lielākā daļa vēstuļu norvēģu Ziemassvētku vecītim sūtītas no bērniem Japānā, ASV, Anglijā, Itālijā, Vācijā, Polijā, Krievijā un Norvēģijā. Daži bērni uzraksta vēstuli arī pēc Ziemassvētkiem, lai pateiktos Ziemassvētku vecītim par dāvanām, vai arī lai kritizētu viņu par saņemtajām dāvanām, kuras tiem nav patikušas.

Citu datumu laikraksti

  • Norvēģu jaunieši atved dāvanas

    Norvēģu un igauņu jauniešu grupa četras dienas - no 11. līdz 16.decembrim - iesaistījās kopējā projekta pasākumos Alūksnē.Norvēģu un igauņu jauniešu...

  • Palīdz viens otram

    Pededzes pagastā ceturto gadu rīko labdarības akciju “Palīdzēsim viens otram!”. Tās laikā pagasta iedzīvotāji ir aicināti ziedot mantas, apģērbus, ko...

  • Aicina uz tikšanos

    Katru gadu īsi pirms Ziemassvētkiem kādā rajona pirmsskolas izglītības iestādē tiekas pensionētie pirmsskolas iestāžu darbinieki.Katru gadu īsi pirms...