Līdz septembra beigām Alūksnes pilsētas bibliotēkā izstādē “Zīmēju dzejoli” apskatāmas Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darinātās grāmatiņas. Katra grāmatiņa ir oriģināldarbs, kas tapis kompozīcijas skolotāju Ritas Balanes, Elitas Salakas un Anitas Vēliņas vadībā. Savukārt Alūksnes mākslas skolā apskatāma izstāde par šo tēmu no visas Latvijas mākslas skolām.
Mācību gada tēma -
“Ilustrācija”
Katru gadu Latvijas Nacionālais kultūras centrs Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolās aktualizē kādu no šajās skolās apgūstamajām tēmām, organizējot konkursu skolu audzēkņiem. Šogad konkurss notiek sadarbībā ar bērnu grāmatu izdevniecību “Liels un mazs”, jo šī mācību gada tēma ir “Ilustrācija”. Skolēni iepazina Latvijas bērnu grāmatu krāsainību un daudzveidību, paši veidoja grāmatiņas un ilustrēja dzejoļus. “No katras skolas iespēja piedalīties valsts konkursa pēdējā posmā bija sešiem audzēkņiem vecuma grupās no 7 līdz 16 gadiem. Alūksnes mākslas skolu pārstāvēja skolotājas Elitas Salakas sagatavotie audzēkņi Marta Heidemane, Evelīna Kalēja, Ulrika Alksne un Reinis Ābeltiņš, kā arī skolotājas Ritas Balanes audzēkņi Annija Dārta Kampe un Dans Dinārs Aleksejevs. Dalībniekiem bija jāprezentē gan skolā darinātā grāmatiņa, gan patstāvīgi bez skolotāja klātbūtnes jāveido jauna,” par konkursu stāsta Anita Vēliņa.
Ceļojošajā izstādē - arī trīs alūksnieši
A.Vēliņa ļoti lepojas ar visiem audzēkņiem, kuri piedalījušies šajā konkursā. Evelīna Kalēja konkursā ieguva otro vietu savā vecuma posmā. “Pa visu valsti ceļojošajā izstādē, kurā tika eksponētas simts veiksmīgākās Latvijas mākslas skolās darinātās grāmatiņas, ir iekļauti arī trīs mūsu mākslas skolas audzēkņu – Evelīnas Kalējas, Martas Heidemanes un Reiņa Ābeltiņa - darbi. Konkurence bija sīva gan skolā, gan valstī, un neapskaužams bija vērtētāju darbs, jo tik daudz ir radošu un interesantu darbu, par ko skatītāji paši var pārliecināties,” stāsta A.Vēliņa.
Apmeklējot izstādi “Zīmēju dzejoli”, var redzēt, ka bērniem patiešām ir pavisam citādāks skatījums uz dzīvi. Šāda veida izstāde arī veicina skolēnu lasītprieku, jo, lai uzzīmētu dzejoli, tas vispirms jāizlasa un tajā jāiedziļinās. Šī ir iespēja vecākiem kopā ar savām atvasēm aiziet un smelties daudz ideju.
— Teksts un foto: Laura Felša