Bērnībā zināja, ka bez mūzikas dzīvot nevarēs

Alūksnieti Zigmāru Krūmiņu skolēni, kas ir draugos ar mūziku, pazīst kā skolotāju Alūksnes mūzikas skolā. Viņš māca trompetes spēli, bet pats to spēlē kopš desmit gadu vecuma.

Alūksnieti Zigmāru Krūmiņu skolēni, kas ir draugos ar mūziku, pazīst kā skolotāju Alūksnes mūzikas skolā. Viņš māca trompetes spēli, bet pats to spēlē kopš desmit gadu vecuma.
Tie, kas nedēļas nogalēs apmeklē atpūtas pasākumus, Zigmāru vērtē kā muzikantu, kas 11.gadu uzstājas kopā ar Andri Mičuli. Citreiz duetam piepulcējas Andris Amantovs vai Arnis Grāps.
Zigmāram mūzika ir gan darbs, gan vaļasprieks. Kad jautāju, vai viņš nekad nav vēlējies nodarboties ar ko citu, Zigmārs man atbild ar pretjautājumu: "Ar ko?". "Galvenokārt spēlējam šlāgerus publikai labākajos gados - no 18 gadiem un vecākiem. Spēlējam to, ko viņi vēlas. Jauniešiem mūsu repertuārs nav domāts," laikrakstam stāsta Zigmārs.
Viņš uzskata, ka, laikam ejot, publikas vēlmes mainās. "Tīņi, kas 15 un 16 gadu vecumā smīkņāja par šlāgeriem, tagad zina, ko dzīvē vēlas sasniegt, kļuvuši nopietnāki un klausās arī citādāku mūziku," uzsver Zigmārs. Viņš atceras, ka 16 gadu vecumā skolā kāpis uz skatuves un spēlējis ansamblī. Bijis orķestrants, dienot armijā Kaļiņingradas apgabalā. Sešus gadus strādājis par muzikālo audzinātāju pirmsskolas izglītības iestādē Jaunalūksnes pagastā.
Vecākiem ir jāpiespiež
"Man patīk, ja izaug kāds perspektīvs skolēns. Tā jau saka, ka dzīvē pēdas aiz sevis ir jāatstāj. Ja tā notiek, tad ir labi. No visiem jau neiznāk labi audzēkņi," uzskata Zigmārs. Viņš uzskata, ka bērni ir jāmudina mācīties, lai viņi neiznieko laiku un turpina iesāktās nodarbības kādā pulciņā. "Vecākiem jāpiespiež to darīt, jo šādā vecumā reti kurš vēlas mācīties. Tad, kad es gāju skolā, man bija jāmācās mūzikas skolā, jāspēlē orķestrī. Ja skolēns tiek šādā ritmā, tad viņam mainās uztvere," atzīst Zigmārs.
Viņš sevi sauc par pedantisku cilvēku - jābūt noteiktā laikā, ja ir norunāts, jāpabeidz iesāktais darbs. Nedrīkst cilvēku piekrāpt, ja viņam kaut kas ir apsolīts. "To es prasu no citiem. Esmu dzirdējis sev veltītus pārmetumus, taču svarīgi, lai otram cilvēkam varētu uzticēties, tāpēc es viņus pārbaudu. Man nepatīk, ja cilvēki nedomā, ko runā," bilst Zigmārs.
Ielu muzikants nebūtu
Zigmāra vecākais dēls jau ir beidzis mūzikas skolu, tagad tajā mācās otrreiz - apgūst saksofona spēli, piedalās dažādos konkursos. "Šādā vecumā grūti apzināties, kas dzīvē būs vajadzīgs. Esmu viņam mācījis, ka ar mūziku varēs nopelnīt arī tādā brīdī, kad varbūt citu iespēju nebūs," saka Zigmārs. Viņš lepojas, ka droši vien arī jaunākais dēls neies ar līkumu mūzikai. Arī dzīvesbiedrei ir muzikāla izglītība, Zigmāra vecākiem mūzika bija tuva.
Viņš neslēpj, ka reizumis atļaujas slinkot darbos, kas nav saistīti ar mūziku. "Mans darbs ir saistīts ar to. Mūzikai ir pakārtots viss pārējais. Katram ir jādara tas, ko viņš prot un var," spriež vīrietis. Zigmārs ir pārliecināts, ka nekad nekļūtu par ielu muzikantu. "Varbūt 18 gadu vecumā to vēl varētu darīt. Ir jābūt kaut kādam fīlingam, lai muzicētu uz ielas un pelnītu naudu," domā viņš.
Bez ģimenes nevar
"Visvairāk par visu cilvēkam ir vajadzīga laba veselība. Lai arī daži to noliedz, lai labi justos, ir vajadzīga nauda, tad būs veselīgs dzīvesveids un arī ģimenei klāsies labi," saka Zigmārs. Viņš uzskata, ka ģimene dod spēcīgu impulsu, lai cilvēks kaut ko darītu un domātu par nākotni. Kad Zigmārs bijis pusaudža vecumā, zaudējis mammu. Tas bijis smags periods. Tad iemācījies dzīvē cīnīties tikai saviem spēkiem. "Mēs bijām trīs brāļi, es - jaunākais. Katrs aizgājām uz savu skolu, es nevienam neprasīju, ko darīt," saka Zigmārs.
Viņš nespētu būt viens bez ģimenes - sievas Ineses, dēliem - astotklasnieka Edgara un Sanda, kuram nākamgad februārī paliks trīs gadi. Viens viņš nejustos laimīgs. Ja viņš nav darbā, tad allaž domas kavējas pie mīļiem un tuviem cilvēkiem. "Ar ģimeni vairāk gribētu būt kopā. Darba dēļ pret to esmu daudz grēkojis," atklāj mūziķis.
Viss ātri pāriet
Vai Zigmārs mēdz apvainoties uz dzīvi? "Esmu tāds, kas apvainojas. Daudz. Ātri aizsvilstos, bet man ātri pāriet," saka viņš. Zigmāram ikdiena ir saplānota, nedēļas nogalē parasti ir jāspēlē, notiek koncerti mūzikas skolā. Darbs dzen darbu. "Viss dzīvē ir cilvēka paša izvēlē. Viņš paņem sev to, kas ir vajadzīgs. Kad biju mazs puika, zināju, ka dzīvē man noteikti būs saistība ar mūziku," atklāj Zigmārs. Kā jau visiem zēniem, paticis spēlēt bumbu. Sportu viņš joprojām nav atstājis novārtā. Ir kaislīgs hokeja fans, patīk arī basketbols.
Zigmārs ir cilvēks ar daudzpusīgām interesēm. "Mani interesē politika. Cenšos visu redzēt un dzirdēt. Ar mani ir bīstami ielaisties diskusijās, citi to zina, jo tad es aizstāvu savu viedokli un to pierādu. Tā droši vien ir slikta īpašība, ka uztiepju savus uzskatus," apgalvo viņš.
Viņam neesot laika krist depresijā. "Dzīve rit uz priekšu, tajā ik pa laikam kaut kas mainās. Esmu vienā, tad atkal citā sabiedrībā," secina Zigmārs. Viņš stāsta, ka visu mūžu iznācis strādāt tikai sieviešu kolektīvā, un uzskata, ka prot veidot draudzīgas attiecības. "Sievietēm ir jāsaka komplimenti, taču vienmēr ir jāzina robeža, ko drīkst pārkāpt un ko ne, lai nerastos pārpratumi," secina Zigmārs Krūmiņš.

Citu datumu laikraksti

 • Nezina, pa kuru laiku aizskrējusi dzīve

  Veclaicenietis Viktors Plaums zina, kāda vērtība ir smagam un grūtam darbam, cik salda garša ir maizes kumosam.Veclaicenietis Viktors Plaums zina,...

 • Mudina bērnus lasīt grāmatas

  Lai veicinātu bērnu lasītprieku un vēlmi apmeklēt Jaunalūksnes pagasta Kolberģa bibliotēku, tajā rīko interesantus lasīšanas maratonus.Lai veicinātu...

 • Kaķi un suņi vairs nedrīkst ceļot bez pasēm

  Suņu un kaķu īpašniekiem, kas kopā ar mīluli uz kādu Eiropas Savienības dalībvalsti dosies pēc 1.oktobra, uz robežas vajadzēs uzrādīt ne tikai savu,...

 • Divas taisnības - viena vēsture

  Pagājušajā nedēļā bija vairāki politiski sabiedriski notikumi. Pēkšņās premjera Induļa Emša problēmas ar veselību neietekmēja Latvijas politikas...

 • Sāk ganīties pirmās gaļas šķirnes govis

  Gaujienas pagasta zemniekam Andrim Jegorovam atvestas gaļas šķirnes baltas, melnas un brūnas govis, kas turpmāk ganīsies Ziemeļgaujas ielejā un...

 • Rīko Rudens balli un savdabīgu loteriju

  Gandrīz 200 ilzeniešu sestdien tikās Rudens ballē, kur lustējās, saņēma pateicību no pagasta padomes un piedalījās loterijā, kurai laimestus bija...