Bērnības sapnis – kļūt par Valsts prezidentu

Maija beigas ikvienam skolēnam liek izjust savādu nemieru. Dažiem tas saistās ar patīkamām izjūtām, jo kārtējais mācību gads atkal būs galā, tiks saņemtas liecības un sāksies tik ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks. 17. maijā Alūksnes novada skolās izskanēja pēdējais zvans tiem skolēniem, kuriem mācības būs beigušās, bet sāksies atbildīgākais – eksāmenu laiks. Šī diena bija priecīga satraukuma pilna un arī skumji saviļņojoša, jo ikkatrs 9. un 12. klases abiturients zina, ka vairs nekad nesēdēs savas skolas solā, ikdienā nebūs kopā ar ierastajiem klasesbiedriem, jo pēc vasaras brīvlaika katrs jau būs atradis savu tālāko ceļu dzīvē. Abiturienti Pēdējā zvana dienā ierasti saka paldies saviem skolotājiem par darbu, ko tie ir ieguldījuši viņu izglītībā, par pacietību un atbalstu visu aizvadīto gadu garumā, saņem apsveikumus un veiksmes vēlējumus eksāmenos no jaunākajiem skolēniem.
Redakcija

Izcīna godalgotas vietas olimpiādēs
Pēdējais zvans Strautiņu pamatskolā nu izskanējis arī 9. klases skolēnam Kristapam Āboliņam. Kristaps ir  puisis, ar kuru skola patiešām lepojas. Viņš šajā mācību gadā piedalījās Valsts Izglītības satura centra organizētajās olimpiādēs, iegūstot 2. vietu novadā bioloģijā, 2. vietu ķīmijā, pēc tam piedaloties arī valsts mēroga olimpiādē, 1. vietu vēsturē, latviešu valodā novadā un 3. vietu valsts olimpiādē latviešu valodā, matemātikā. Vēl Kristaps piedalījās Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādē novadā un praktiskajā posmā valstī, izcīnīja arī 3. vietu valsts atklātajā ķīmijas olimpiādē.

Lepojas ne tikai skola
Ar Kristapa panākumiem lepojas ne tikai skola. Gandarīta par dēla paveikto ir arī viņa mamma Jana Āboliņa. “Kristapa panākumu atslēga ir viņš pats, viņam ir izcilas prāta spējas un atmiņa. Dēls jau no mazotnes spēj visu izdarīt patstāvīgi. Viņam ir augsta atbildības sajūta par visu, ko dara,” atklāj mamma. Kristapam padodas ne tikai mācības, viņam ļoti patīk un izdodas arī ēst gatavošana. “Gribētos, lai Kristaps dzīvē sasniedz visu iecerēto, lai pietiek spēka un pacietības gan mācībās, gan ikdienā!” dēlam novēl mamma.

Atzinīgi vārdi arī no klases audzinātājām
Ligita Medisa, Kristapa pirmā audzinātāja Strautiņu pamatskolā, saka, ka Kristaps jau no sākumskolas laikiem esot pierādījis savas zināšanas. Piedalījies latviešu valodas olimpiādē, kā arī bija vienīgais zēns, kurš no klases uzstājās skatuves runas konkursā. “Kristaps vienmēr prata plānot laiku. Kad viņam bija garlaicīgi, aši devās uz bibliotēku rakstīt, rēķināt, minēt mīklas. Viņa bērnības sapnis bija kļūt par mūsu Valsts prezidentu. Zēns sākumskolā bija gudrs, zinātkārs, čakls, izpalīdzīgs, arī tagad Kristapam piemīt šīs īpašības,” saka L. Medisa.
Savukārt 9. klases audzinātāja, bioloģijas un ķīmijas skolotāja Līga Šteinere vērtē, ka Kristapa sasniegumu pamatā ir darbs. “Kristaps jau no mazām dienām ir strādājis, mācījies, viņam ir labas mācību darba iemaņas. Ticu, ka Kristapam mācīšanās daudz laika neaizņem, jo viņš prot savu darbu organizēt. Klasē Kristaps ir korekts, ieturēts, spēj pateikt arī savu viedokli pārējiem. Spilgtākais, kas palicis atmiņā, ir saistīts ar 5. klasi, kad es viņus iepazinu kā audzināmās klases skolēnus, lūdzu raksturot sevi un pārējos klases biedrus. Kristaps atzina, ka viņš ir gudrs, arī pārējie piekrita, ka tā tas tiešām arī ir!” saka klases audzinātāja.

Lai nezūd vēlme mācīties!
Strautiņu pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Santa Masinga stāsta, ka Kristaps ir izaudzis, attīstot savas prasmes. Sākumā diktāta, tad lasītprasmes konkursi un nu jau otro gadu veiksmīgs starts olimpiādē. “Ar patiesu lepnumu varu teikt, ka skolēns ir pāraudzis skolotāju. Viņš noteikti zina daudz vairāk nekā es. Tas jau, manuprāt, ir liels skolotāja darba gandarījums. Arī es domāju, ka Kristapa sasniegumi ir regulāra darba rezultāts un gribētos, lai nezūd vēlme mācīties un izdodas atrast īsto vietu plašajā darba tirgū!” saka skolotāja.
Atzinīgus vārdus par Kristapu saka arī vēstures, ģeogrāfijas un mājturības skolotājs Agris Poišs.
“Kristaps vēstures olimpiādei gatavojās mācību stundās. Puisis ir attapīgs un apķērīgs, ir daudz priekšzināšanu. Kristaps vienmēr gatavojas mācību stundām. Vēsture puisim ļoti interesē, man vismaz tā šķiet. Viņš daudz lasa papildus un spēj saskatīt likumsakarības,” novērojis A. Poišs.

Vislielāko prieku sagādā vēstures stundas
Atbildot uz skolasbiedru jautājumiem par to, kura bija pirmā olimpiāde, kurā piedalījies, kā un kādēļ veicās, kura bija vieglākā no olimpiādēm, kādas grūtības bija jāpārvar, un citiem, Kristaps atbild, ka pirmā olimpiāde, kurā viņš piedalījās, bija jau 2. klasē. Tā bija novada skolu matemātikas olimpiāde, kurā viņš ieguva 1. vietu. “Veicās man varbūt tādēļ, ka agri sāku lasīt, tāpēc zinu vairāk nekā mani vienaudži. Mācos un pilnveidojos regulāri, nevis pēdējā brīdī. Manuprāt, vieglākā bija Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiāde ar netipiskiem jautājumiem, kas saistīti ar reālo dzīvi, piemēram, šogad – picu. Mājās daudz jādara papildus, īpaši, gatavojoties ķīmijas olimpiādei. Priecājos par to, ka gūstu zināšanas, labas balvas. Mīnuss varbūt ir tas, ka citām mācībām atliek mazāk laika, pašlaik šķiet “apdalīta” bioloģija. Reizēm arī apnīk dalība olimpiādēs garā ceļa dēļ, bet braucu, jo žēl ieguldītā darba,” atklāti saka puisis.

Galvenais – pareiza
attieksme
Vislielāko prieku no mācību priekšmetiem Kristapam sagādā vēstures stundas, jo tajās viņš uzzina daudz jauna par pagātni.
 Kristaps domā, ka  ikvienam skolotājam jāpārzina savs priekšmets, kuru viņš pasniedz, jābūt gan laipnam un izpalīdzīgam, gan stingram. Taču viņš arī atzīst, ka ne visi mācību priekšmeti padodas. “Sports - vienkārši nav un viss, bet es eju un daru, galvenais ir pareiza attieksme. Brīvajā laikā man patīk pavadīt laiku ārā ar draugiem, pastaigāties ar suņiem, spēlēt datorspēles,” atklāj Kristaps.
Taujāts par savu nākotnes profesiju, zēns atbild, ka pašlaik domā par jurista profesiju, jo, viņaprāt, tā piedāvā plašas iespējas.

Materiālu sagatavojušas Strautiņu pamatskolas žurnālistikas pulciņa dalībnieces – Agnese Veignere, Laila Ludviga, Paula Upmane, Renāte Nikolajenko un Simona Sindija Šuksta

Citu datumu laikraksti

 • “Mums jābūt universāliem!” 2

  “Mums jābūt universāliem!”

  Šoreiz uzrunājām 23 gadus veco ugunsdzēsēju Nikolaju Illarionovu, kurš pirmo gadu saņēma  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pateicību Valsts...

 • Izstādē atspoguļo radošās domas

  Izstādē atspoguļo radošās domas

  Alūksnes muzejā skatāma gadskārtējā Alūksnes mākslinieku darbu izstāde “Dvēseles spogulis”.  Tajā piedalās 16 mākslinieki un radošās personības ar 29...

 • Prāta spēles kļūst arvien populārākas

  Prāta spēles kļūst arvien populārākas

  Sestdien, 11. maijā, Alūksnes Invalīdu biedrība Kolberģa tautas namā rīkoja erudīcijas konkursu “Prāta spēles”. Tajā piedalījās Medņevas, Balvu,...

 • Gaidām Nacionālo teātri!

  Gaidām Nacionālo teātri!

  Svētdien, 19. maijā, Alūksnes Kultūras centrā pirmo reizi ar viesizrādi – dramaturga Jāņa Baloža un režisora Valtera Sīļa kopdarbu – izrādi...

 • Ķēķa stāsti 3

  Ķēķa stāsti

  Gardas un sulīgas kotletes “Nostalģija”     Maltajai gaļai pievienoju sasmalcinātu sīpolu un rīvētus nevārītus kartupeļus, olu, piekaisīju piparus un...

 • 2019. gada dziedošie “Cāļi” saskaitīti!

  2019. gada dziedošie “Cāļi” saskaitīti!

  Sestdien, 11. maijā,  Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē norisinājās mazo Alūksnes pilsētas vokālistu konkurss “Cālis 2019”. Konkursā uzstājās...