Bērniem dāvina Ziemassvētku prieku

Liepnas internātpamatskolas un Gaujienas bērnunama 25 bērni vecumā no četriem līdz sešiem gadiem bija aicināti uz galvaspilsētu, kur TV3 raidījuma "Bērnu rīts" vadītājs Rolands Pētersons un žurnālisti organizēja pasākumu kafejnīcā "Vecmeita ar kaķi".

Liepnas internātpamatskolas un Gaujienas bērnunama 25 bērni vecumā no četriem līdz sešiem gadiem bija aicināti uz galvaspilsētu, kur TV3 raidījuma "Bērnu rīts" vadītājs Rolands Pētersons un žurnālisti organizēja pasākumu kafejnīcā "Vecmeita ar kaķi" netālu no Valsts prezidentes pils .
"Rolands atzīst, ka Ziemassvētkos katrs grib kaut ko dāvāt vai darīt labu. Viņš bija izdomājis iepriecināt internātskolas un bērnunama audzēkņus, un Bērnu fondā ieteica alūksniešus. Liepnas internātskolas bērni Rīgā bija pirmo reizi. Tikšanos viņi gaidīja kā lielāko pasaules brīnumu," stāsta Latvijas Bērnu fonda Alūksnes nodaļas vadītāja Inese Mollere.
Doma laukumā bērni apskatīja lielo svētku egli un Ziemassvētku tirdziņu. Kafejnīcā viņus gaidīja Rolands Pēterons. Leļļu teātra aktieris Pēteris Šogolovs parādīja izrādi "Sarkanie zābaciņi".
"Bērni bija sagatavojuši dzejoļus un dziesmas, stāstīja par sevi, un tas radīja īpašu tuvību un mīļumu," akcentē I.Mollere. Laukumā pie kafejnīcas bija rotaļas. Spēlēja Virsaitis (Uģis Dravnieks). Viņa mūzikas pavadījumā kājas pašas cilājās, tāpēc nevienam nebija auksti.
Pēc rotaļām un dejām aicināja pie svētku vakariņu galda. Katrs saņēma Bērnu fonda dāvanu - žurnālu "Donalds Daks" un "Zvaigznes ABC" grāmatas. Friziere Guna Stikāne meitenes iepriecināja ar matu sprādzēm, bet zēni saņēma atslēgu piekariņus. Serfijs jeb Edgars Lipers rosināja bērnus zīmēt un pēc tam stāstīt par to, kas ir attēlots.
"Dažs zīmēja savu māju, protams, bija arī eglītes ar un bez rotām. Sarunas raisījās brīvi, un bērniem bija daudz jautājumu," klāsta Gaujienas bērnunama audzinātāja Nastja Karlovska.
Liepnas internātpamatskolas direktorei Elīnai Knausai bērni nebeidz stāstīt par redzēto, dzirdēto un uzzināto galvaspilsētā. Viņa akcentē, ka starp audzēkņiem ir bērni, kuru vecākiem atņemtas vecāku tiesības, kā arī no mazturīgām ģimenēm. Šie bērni nekur nav bijuši, un brauciens uz Rīgu tiem bija vislabākā svētku dāvana.
25. un 26. decembrī TV3 programmā "Ziemassvētku bērnu rīts" varēs redzēt pasākuma ierakstu. "Liekas, ka skatītājiem patiks, jo bērni un arī mēs esam apmierināti. Šie mums ir pirmie Ziemassvētki," saka raidījuma "Bērnu rīts" producente Lauma Neimane.

Citu datumu laikraksti

 • Lietas dažādām situācijām

  Laukā pamazām kļūst aukstāks. Ziemelis kļuvis tik uzmācīgs, ka nekaunas līst aiz apkakles, liekot cilvēkam nepatikā drebināties un raudzīt pēc...

 • Konkurss noslēdzies

  Finišējis Gulbenes bērnu bibliotēkas konkurss "Ko sveiksim Zirga gadā?".Finišējis Gulbenes bērnu bibliotēkas konkurss "Ko sveiksim Zirga...

 • Celsim māju no pamatiem!

  Diemžēl tā jāsaka Cesvaines pils atjaunošanas sakarā, kaut uguns nopostījusi tikai pils jumtu.Diemžēl tā jāsaka Cesvaines pils atjaunošanas sakarā,...

 • Gatavošanās dziesmu svētkiem rit pilnā sparā

  Lai arī nākamo dziesmu svētku budžets nav apstiprināts un vēl nav zināms, ar kādiem finanšu līdzekļiem varēs rēķināties svētku organizatori, tomēr...

 • Automašīnas dekorēt nedrīkst

  Dekoratīvos nolūkos aprīkojot savu transportlīdzekli ar papildu lukturiem un citām gaismas ierīcēm dažādās krāsās, autovadītāji pārkāpj vairākus Ceļu...

 • Darbojas informatīvais tālrunis

  Līdz 2003.gada 1.janvārim darbosies Latvijas Pretvēža apvienības informatīvais tālrunis 8000099.Līdz 2003.gada 1.janvārim darbosies Latvijas Pretvēža...