Bērniem draudzīgās skolas tiekas konferencē

Alūksnes vidusskolā 7.novembrī risinājās Alūksnes rajona projekta “Bērniem draudzīga skola” izvērtējuma konference, kurā savu vērtējumu par draudzīgu skolu deva 13 skolas.

Alūksnes vidusskolā 7.novembrī risinājās Alūksnes rajona projekta "Bērniem draudzīga skola" izvērtējuma konference, kurā savu vērtējumu par draudzīgu skolu deva 13 skolas.
Iespēja piedalīties izvērtēšanā bija visiem skolēniem, aizpildot anketas. Taču galavārdu teica žūrijas komisija - Alūksnes rajona padomes Izglītības pārvaldes metodiķe Gunta Kupša; Alūksnes rajona padomes Izglītības pārvaldes vadītājas pienākumu izpildītāja Vera Zučika; Alūksnes vidusskolas direktore Vija Puzule;
es - Alūksnes vidusskolas skolēnu domes pārstāve Agita Auziņa; Ziemeru pamatskolas vecāku pārstāve Iveta Rutka.
Katra skola prezentēja savu draudzīgās skolas modeli un tās galvenos kritērijus. Alūksnes vidusskolas skolēnu prezentācija atšķīrās no citām ar to, ka tika stāstīts par jau paveikto un izdarīto draudzīgās skolas labā.
Trapenes pamatskolas komandas priekšrocība bija izmantotās modernās tehnoloģijas, kas ļāva precīzāk saprast izstrādātos kritērijus, kā arī jāuzslavē pārliecinātie stāstītāji, kas ar balss intonāciju pievērsa katra klausītāja uzmanību.
Bejas pamatskolas skolēni īpaši šim pasākumam bija sagatavojusi īsu, kodolīgu skeču.
Ziemeru pamatskola konferences dalībniekus pārsteidza ar mozaīku. Kritēriju izstrādāšanā bija iesaistīti arī pagasta iedzīvotāji.
Sikšņu pamatskolas komanda izteica daudz labu priekšlikumu, kurus var realizēt katrā rajona skolā. Tie bija vienkārši un viegli saprotami.
D.Ozoliņa Apes vidusskolas skolēni konferences dalībniekus sveica ar muzikālu priekšnesumu. Skolēni galvenokārt izteica problēmas.
O.Vācieša Gaujienas vidusskolas komanda bija izstrādājusi ļoti pārdomātus un vērtīgus kritērijus, kas noteikti būtu jāievieš katrā skolā.
Malienas pamatskolas komanda paveikto prezentēja paštaisītas filmas fragmentu veidā, tas ļāva stāstīto uztvert labāk.
Veclaicenes pamatskola bija izveidojusi draudzīgās skolas puķi, kur uz katras ziedlapiņas bija izteikta kāda vērtīga doma.
Ilzenes pamatskola galveno uzsvaru lika uz veselīgu dzīvesveidu, kas nepārprotami uzlabotu skolēnu veselību, kā arī attieksmi pret mācībām un apkārtējiem skolā.
Annas pamatskola draudzīgās skolas kritērijus izspēlēja teatralizētā priekšnesumā. Tajā tika atainoti pašreizējo skolu plusi un mīnusi.
Jaunlaicenes pamatskola ar savu skatījumu uz draudzīgo skolu iepazīstināja, atainojot fragmentu no grāmatas "Pepija Garzeķe".
Apkopojot visas iesniegtās anketas, žūrijas komisija nolēma piešķirt divas 1.vietas - Bejas pamatskolai un Trapenes pamatskolai. "Šo skolu draudzīgās skolas modelis un kritēriji bija visaptverošākie un vispiemērotākie rajona skolām," saka V.Zučika. Šīs skolas ieguva arī tiesības braukt uz valsts konferenci 1. un 2.decembrī Rīgā.
Vēl uz valsts konferenci tika deleģēti: Bejas pamatskolas skolēni Sabīne Līce, Madara Keiva, Oskars Steberis, Nauris Bojs un skolas direktore Silvija Aizupe, Trapenes pamatskolas skolēni Nauris Gailītis, Alija Sotņikova, Liene Andersone un skolas direktora vietniece Inese Lipstoka. Līdzi dosies arī Alūksnes vidusskolas direktore Vija Puzule.

Citu datumu laikraksti

 • Uz semināru aicina naktsmītņu īpašniekus

  Asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu Latvijas reģionos rīkos seminārus “Labas higiēnas prakses vadlīniju...

 • Balso arī par Alūksnes šoferiem

  Satiksmes ministrijas rīkotajā akcijā “Draudzīgākais autobusa šoferis” pasažieri varēja balsot par tālsatiksmes autobusu vadītājiem vairākās...

 • Sieviešu klubiņš rīko tikšanos

  Kā jau iepriekšējā reizē tika norunāts, Alūksnes rajona sieviešu klubu pārstāves šoreiz tiksies nevis trešdien, bet ceturtdien, 24.novembrī, pulksten...

 • Politiķi izprot, bet nesola

  Spilgta Alūksnes 4. Grāmatu svētku epizode bija sociālajiem jautājumiem veltītā diskusija, kurā piedalījās pieci Latvijā pazīstami politiķi.Spilgta...

 • Latvijā ir melno stārķu populācijas centrs

  Alūksnes Dabas muzejā “Vides labirints” izveidota jauna izstāde, kas stāsta par mūsu spārnoto draugu tālajiem ceļojumiem.Alūksnes Dabas muzejā "Vides...

 • Dibina jaunu asociāciju

  Ceturtdien, 17.novembrī, Rīgā, viesnīcā “Rīga”, paredzēta Latvijas Augļu un dārzeņu importētāju un vairumtirgotāju asociācijas dibināšana.Ceturtdien,...