Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnudārzā pasakas - arī piena glāzē

Sešas Alūksnes rajona pirmsskolas izglītības iestādes, kas iesaistījušās Skolas piena programmā, dāvinājumā no akciju sabiedrības „Valmieras piens” ir saņēmušas grāmatu „Pasakas piena glāzē”.

Sešas Alūksnes rajona pirmsskolas izglītības iestādes (PII), kas iesaistījušās Skolas piena programmā, dāvinājumā no akciju sabiedrības "Valmieras piens" ir saņēmušas grāmatu "Pasakas piena glāzē".
Alūksnes rajonā šo interesanto un krāsaino pasaku grāmatu saņēma Strautiņu PII "Zemenīte", Gaujienas PII "Taurenītis", Apes PII "Vāverīte" un trīs Alūksnes PII – "Pienenīte", "Sprīdītis" un "Cālis". "Pasakas piena glāzē" ir daudzu Latvijas skolu bērnu veidota pasaku un ilustrāciju grāmata, kurā apkopotas 62 pasakas gan prozā, gan dzejā. Grāmata izdota sadarbībā ar biedrību "Siera klubs" un Mārketinga padomi, kā arī vairākiem citiem piena pārstrādes uzņēmumiem. Šis izdevums ir ekskluzīvs un pārdošanā nenonāks.
Strautiņu PII "Zemenīte" skolotāja Maija Mūrniece priecājas par saņemto dāvinājumu. "Tā ir skaista, ilustrēta grāmata, kurā ir ne tikai daudz dažādu pasaku par pienu, bet arī bērnu zīmējumi. Mums bija liels prieks, ka grāmatā atradām arī pasaku par princesi Zemenīti, jo šīs gardās ogas vārds dots arī mūsu bērnudārzam. Tā bija pirmā pasaka, ko kopā ar piecus un sešus gadus veco bērnu grupiņu izlasījām," stāsta M.Mūrniece.
PII "Zemenīte" vadītāja Guna Sakne atzīst, ka Strautiņu PII Skolas piena programmā ir iesaistījusies gadu. "Gandrīz visi bērni labprāt dzer pienu. Sākumā vecāki brīnījās, ka mājās bērni vakaros vairs neprasīja pienu vai piena putras, jo bija sākuši dzert pienu bērnudārzā. Skolas piena programmas laikā esam saņēmuši arī sienas kalendāru un darba burtnīcas," saka G.Sakne.
Viņa uzsver, ka "Zemenītē" atbalsta veselīgu dzīvesveidu, tādēļ bērniem dod dzert ne tikai pienu, bet arī citus vērtīgus produktus. "Vecāki bērnudārzam sarūpē ogas, dārzeņus, sulas no saviem dārziem, tādēļ ēdienreizes bērniem ir veselīgākas un arī izmaksas lētākas," saka "Zemenītes" vadītāja.
Šogad aprit trešais gads, kopš Strautiņu PII "Zemenīte" svin savu vārdadienu. Šāgada svinības bija pagājušajā nedēļā, kad pie mazajiem viesojās Strautiņu pamatskolas teātra grupiņa ar skolotāju Tiju Āboliņu, rādīja priekšnesumu un uzdāvināja kliņģeri.
"Tikai trim bērnudārziem Latvijā ir nosaukums "Zemenīte". Mūsu bērnudārzu atvēra 19.jūlijā – zemeņu laikā, tādēļ tam tika dots šīs gardās ogas nosaukums. Mums ir arī sava himna, ko svētkos vienmēr dziedam. Bet vārdadienu nolēmām svinēt pavasaros," norāda G.Sakne.

Citu datumu laikraksti

 • Lai sabiedrisko vietu sakopšana būtu droša!

  Aprīlis tradicionāli Latvijā ir Spodrības mēnesis, kad iedzīvotāji un skolēni dodas sakopt apkārtni un attīrīt to no atkritumiem.Aprīlis tradicionāli...

 • Aicinām ziedot patstāvīgas dzīves uzsākšanai!

  Labdarības portāls “Ziedot.lv” sadarbībā ar izdevniecību “Dienas Bizness” uzsācis ilgtermiņa labdarības projektu “Lielās dzīves skola”, kurā palīdzēs...

 • Tulko un uzvari!

  Eiropas Komisija rīko jaunu konkursu “Juvenes Translatores”, lai noskaidrotu, kuri ir Eiropas Savienības labākie jaunie tulkotāji.Eiropas Komisija...

 • Copes kalendārs no 24. līdz 30.aprīlim

  24. - 25.aprīlis. Naktīs par naktstārpiem iznteresi izrāda vēl vēdzeles, tiesa, laika apstākļiem paliekot siltākiem, tās makšķerniekiem piesakās...

 • Nedēļa līdz startam

  Vēl nedēļa līdz brīdim, kad spiningotāji varēs bez bažām doties pie ūdeņiem, lai ķertu līdakas un asarus. Vien zandarti pagaidām jāatstāj mierā, jo...

 • Piedalies starptautiskā konkursā!

  23.aprīlī sākās interneta konkurss skolēniem “Euro-scola 2007”, kurā viņi var pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību.23.aprīlī sākās...