Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnudārzs “Pienenīte” šomēnes svin 25.dzimšanas dienu

Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde "Pienenīte" martā svinēs jubileju. "28.martā pulksten 16.30 bērnudārza audzēkņi un pedagogi sniegs koncertu, būs izrāde "Kazlēns, kurš mācēja skaitīt līdz desmit" un atcerēsimies savu "biogrāfiju".

Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde (PII) "Pienenīte" martā svinēs jubileju. "28.martā pulksten 16.30 bērnudārza audzēkņi un pedagogi sniegs koncertu, būs izrāde "Kazlēns, kurš mācēja skaitīt līdz desmit" un atcerēsimies savu "biogrāfiju". Muzicēt esam aicinājuši Daigu un Vilni Sliņķus. Vakarā bērnudārza darbinieki ir iecerējuši doties vakariņās un atpūsties ārpus darbavietas," stāsta Alūksnes PII "Pienenīte" vadītāja Ārija Driņina.
Gaidot jubileju, PII gaitenī ir izveidota izstāde "Mēs nākam no savas bērnības". "Tajā no papīra mākonīšiem caur sirsniņām lūkojas darbinieki bērnības fotogrāfijās, vecumā līdz skolas gaitu sākšanai. Tagad ir jāmin – kurš ir kurš," saka Ā. Driņina.
Viņa domā, ka 25 gadu dzimšanas diena būs īpaši svētki tiem, kas "Pienenītē" strādā no pirmās dienas – saimniecības daļas vadītājai Ausmai Briškai, skolotājām Rutai Turonokai un Dainai Ozoliņai. Vasarā būs 25 gadi, kopš bērnudārzā strādā arī vadītāja Ā. Driņina.
"Mūsu pirmsskolas izglītības iestādē vienmēr ir bijušas sešas grupas. Agrāk bija arī divas grupas krievu tautības bērniem, bet pamazām vecāki viņus iekārtoja latviešu plūsmas grupās. Pašlaik ir divas piecus un sešus gadus veco audzēkņu obligātās apmācības grupas, jaunākā, vidējā, vecākā un mazbērnu grupa," norāda Ā. Driņina.
Visus gadus PII ir atradusies vienā ēkā. Pirmsākumos tas bija rūpnīcas "VEF" Alūksnes filiāles 3. bērnudārzs. Pirms apmēram pieciem gadiem tas ieguva nosaukumu "Pienenīte", kas radās audzēkņu un darbinieku aptaujā.
"Visvairāk priekšlikumu bija par vārdu pienenīte. Bērnudārza mazuļiem izlaidums ir pavasarī, kad zied pienenes. Kad tās ir noziedējušas, paliek mazi "pūku lietussargi", kas aizlido plašajā pasaulē. Tā arī mēs audzēkņus palaižam pasaulē kā pieneņpūkas," saka Ā. Driņina.
Vadītāja ir priecīga, ka daudzas darbinieces pašlaik mācās, lai iegūtu augstāko izglītību.
"Manuprāt, visi pirmsskolas pedagogi un darbinieki ir radoši cilvēki! Šī nav iestāde, kur saka, ka kaut ko nevar vai neprot. Ja vajag, šujam, gleznojam, dziedam, dejojam, spēlējam teātri un gatavojam dekorācijas. Pašas meklējam un domājam, kā visu labāk izdarīt. Bērnu fantāzija un radošā iztēle ir plašāka nekā mums, tādēļ bieži vien mēs, pieaugušie, daudz mācāmies no viņiem," sajūsminās Ā. Driņina.
"25 gadu laikā esam rūpējušās un audzinājušas daudz bērnu. Ir patīkami, ka mūsu kādreizējie audzēkņi uz "Pienenīti" ved savus bērnus. Skolotājas ir tās pašas, tādēļ ir interesanti vērot un salīdzināt, kāda bija mamma vai tētis un kādi ir bērni. Ceru, ka mūsu bērnudārzs pastāvēs vēl ilgi. Galvenais, lai būtu mazuļi," vēlas Ā. Driņina.
PII jubilejā, 28.martā, viņa visus kādreizējos audzēkņus un pedagogus aicina uz Atvērto durvju dienu.
Fakti
Deviņdesmito gadu sākumā rūpnīcas "VEF" Alūksnes filiāles
3. bērnudārzu (tagadējo pirmsskolas izglītības iestādi "Pienenīte") savā pakļautībā pārņēma Alūksnes pilsēta
Pašlaik "Pienenītē" ir apmēram 125 audzēkņi un 33 darbinieki.

Citu datumu laikraksti