Bērnudārzs “Sprīdītis” svin pilngadības svētkus

Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” šonedēļ svin pilngadības svētkus, jo bērnudārzam aprit 18 gadi. Par godu svētkiem bērnudārza darbinieki iestudē pasaku “Īkstīte”, ko izrādīs bērniem un vecākiem.

Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde "Sprīdītis" šonedēļ svin pilngadības svētkus, jo bērnudārzam aprit 18 gadi. Par godu svētkiem bērnudārza darbinieki iestudē pasaku "Īkstīte", ko izrādīs bērniem un vecākiem.
"Dzīvē nav tik daudz svētku mirkļu, kad var priecāties. Priecājamies, ka bērnudārza dzimšanas dienas svinības mums ir tradicionālas. Katru gadu uz svētkiem darbinieki iestudē kādu uzvedumu. Protams, nav viegli sarūpēt tērpus, dekorācijas un regulāri apmeklēt mēģinājumus, bet vēlme svinēt svētkus ir lielāka par grūtībām. Šis ir rakstnieka Hansa Kristiana Andersena jubilejas gads, tāpēc iestudējam pasaku "Īkstīte"," stāsta "Sprīdīša" vadītāja Modrīte Voska.
Trešdien un ceturtdien vecāki kopā ar bērniem aicināti vērot "Īkstītes" uzvedumu, bet piektdien būs bērnudārza darbinieku vakars, tad kopā ar ģimenēm un draugiem svinēs svētkus.
"Sprīdītī" ir apskatāma arī fotoizstāde. Tai darbinieki ir atnesuši fotogrāfijas, kurās paši redzami 18 gadu vecumā, un fotouzņēmumi, kas tapuši skaistākajos dzīves mirkļos. "Mūsu izrāde ir kā pateicība vecākiem par viņu sirsnību, atsaucību, ko viņi dāvā. Pēc izrādes noskatīšanās katra bērnudārza grupiņa varēs mieloties ar svētku kliņģeri," saka M.Voska.
Viņa uzsver, ka bērnudārzā ir atjaunota tradīcija katru mēnesi rīkot Vecāku dienas. Novembrī tās apvienos ar "Sprīdīša" dzimšanas dienu.
"Bērniem kopā ar vecākiem regulāri rīkojam izglītojošas ekskursijas. To laikā daudzi vecāki savus bērnus ierauga citādākus - saimnieciskākus, aktīvākus, egoistiskākus, nekā ikdienā. Tas nav mazsvarīgi," vērtē vadītāja.
"Sprīdīti" pašlaik apmeklē 166 bērni. M.Voska uzsver, ka rindas uz vietām bērnudārzā nav.
"Sabiedrībā valda ažiotāža, ka pilsētas bērnudārzos ir rindas. Rindas veidojas tādēļ, ka daudzi vecāki mazuli piesaka bērnudārzā jau neilgi pēc dzimšanas. Tādējādi viņi nodrošinās, ka tad, kad mazais būs sasniedzis bērnudārza vecumu, viņam vieta tajā būs garantēta. Piemēram, šogad uz 1.augustu mums nebija nokomplektētas visas grupas, bet nu jau tās ir pilnas. Ažiotāžu parasti rada vecāki, kas nokavējuši pieteikšanos," norāda M.Voska.
Viņa uzsver, ka bērnudārzā jau sen sapņo par plašākām telpām, jo bērnu ir daudz. Tad varētu atsevišķās telpās būt bērni, kas guļ diendusu un kas šajā laikā neguļ. Tāpat būtu vajadzīga sporta zāle.
Bērnudārzā ir nodibināta sabiedriskā organizācija, kas atbilstoši likumdošanai nu jau pārreģistrēta par biedrību. Tas ļauj iestādei piesaistīt dāvinājumus.
"Pērn par vecāku dāvinātajiem līdzekļiem iegādājāmies akvāriju ar zivtiņām. Arī šogad novembrī un decembrī līdz Ziemassvētkiem vecāki, kas vēlēsies, varēs piedalīties akcijā "Dāvātprieks". Par šiem līdzekļiem iestāde atkal varēs iegādāsies nepieciešamo," saka vadītāja.
Ar septembri "Sprīdītī" darbojas Bēbīšu skoliņa, kuru var apmeklēt 1,5 līdz 2,5 gadus veci mazuļi. Sākotnēji tajā bija viena mazuļu grupa, bet nu jau ir divas.
"Nāk vecāki un vecvecāki ar mazuļiem un labprāt pavada laiku kopā. Domāju, ka tā būs arī nākamajos gados, jo ir vajadzība pēc šādas skolas," uzskata M.Voska.
Viņa ir gandarīta, ka "Sprīdītī" ir labs darba kolektīvs, kur katrs zina, kas viņam jādara un cik daudz var izdarīt. "Darbs ir mīlestība, tikai viņa ir padarīta redzama. Ir svarīgi, ka uz darbu nāk ar prieku," ir pārliecināta M.Voska.

Citu datumu laikraksti

 • Politiskais pilnmēness aptumsums

  Balsojums par nākamā gada budžetu izrādījās liktenīgs Induļa Emša valdībai, tomēr valsts budžets nebija patiesais valdības klupšanas akmens.Balsojums...

 • Traucē bērni, kas diedelē saldumus

  Laikraksta “Alūksnes Ziņas” birojā vakar vērsās vairāki satraukti lasītāji un izteica sašutumu par nedēļas nogalē notikušajiem Helovīna svētkiem, kad...

 • Rādīs filmu par braukšanu dzērumā

  Drīzumā arī Alūksnes rajona vidējās izglītības iestādes saņems izglītojošu videofilmu “(Ne) metam un (ne) braucam!”, tā vērsta pret automašīnas...

 • Lāčplēša dienā būs lāpu gājiens

  Alūksnē 11.novembrī Lāčplēša dienas pasākumi sāksies pulksten 14.00 ar ziedu nolikšanu pie Mātes tēla.Alūksnē 11.novembrī Lāčplēša dienas pasākumi...

 • Viesojas somu jēgeru tradīciju kopēju grupa

  Šonedēļ Somu karavīru kapus Bejā apmeklēja somu jēgeru* tradīciju kopēju grupa četru cilvēku sastāvā.Šonedēļ Somu karavīru kapus Bejā apmeklēja somu...

 • Katrā pagastā būs konsultants

  Šāgada decembrī paredzēts izsludināt konkursu uz lauksaimniecības konsultantu amatiem.Šāgada decembrī paredzēts izsludināt konkursu uz...

 • Arnis

  Šis stāsts ir par cilvēku, kuru daudzi pilsētiņas iedzīvotāji uzskatīja par dīvaini, jo dzīvoja viņš viens, viņa uzskati un rīcība krasi izcēlās...

 • Negadījumā cieš motocikla vadītājs

  26.oktobrī Liepnā ceļu satiksmes negadījumā cietis motocikla “IŽ” vadītājs. Viņš ar kājas traumu nogādāts Alūksnes slimnīcā.26.oktobrī Liepnā ceļu...

 • Kaps jāizrok vismaz stundu pirms ceremonijas

  Ir veiktas izmaiņas Alūksnes pilsētas domes saistošajos noteikumos “Kapu izveidošanas un uzturēšanas noteikumi”.Ir veiktas izmaiņas Alūksnes pilsētas...