Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Betlēmes zvaigzne” spīd bērniem un jauniešiem

Rīt no Alūksnes aizbrauks apmēram 40 Ziemassvētku kristīgās nometnes “Betlēmes zvaigzne” dalībnieki, kas nedēļu uzturējās Svētā Bonifācija katoļu baznīcā.

Rīt no Alūksnes aizbrauks apmēram 40 Ziemassvētku kristīgās nometnes "Betlēmes zvaigzne" dalībnieki, kas nedēļu uzturējās Svētā Bonifācija katoļu baznīcā. Rīdzinieki nometnei izvēlējās vietu, kur jau bija jūlijā.
Priesteris Andžejs Keziks prot strādāt ar bērniem, tāpēc viņiem gribējās atkal atgriezties Alūksnē. Tā ir iespēja tikties ar viņu ne tikai dievkalpojumos, bet arī būt tuviem un draudzīgiem sarunās, kopīgi meklējot atbildes.
Nometnes bērnu un jauniešu kori veido Sāpju dievmātes baznīcas un mūzikas skolas "Rīdze" dziedātāji. Viņi ir sagatavojuši Ziemassvētku koncertprogrammu, ko noklausījās Alūksnes un Gulbenes katoļu baznīcā. Paredzams brauciens arī uz Cēsīm.
"Esam iemācījušies misi latīņu valodā, kurā ir visas piecas tradicionālās daļas. Dziedājums ir vokāli sarežģīts, bet bērni to ir labi apguvuši. Protams, repertuārā ir populāras Ziemassvētku dziesmas - klasiskas un arī mūsdienīgas," stāsta nometnes vadītāja un kora diriģente Kristīne Banaškeviča.
Lielākā daļa koristu ir dažādu konfesiju ticīgie, kā arī neticīgie. Bet tas nav šķērslis, lai visi būtu kopā nometnē un iesaistītos kristīgās pārrunās.
Nodarbībās, ko vada māsas no Maltas un Beļģijas, bērni un jaunieši mācās labāk izprast Dievu. Diskutē, kas ir žēlsirdība, piedošana, savstarpēja mīlestība. Tās ir patiesības, uz kurām balstās morāles vērtības.
12 līdz 15 gadus vecie jaunieši katru vakaru piedalās svētajās misē, bet dienā strādā darba grupās un muzicē. Viņi nakšņo un ietur maltītes baznīcā.
Nometnes dalībnieki ekskursijā iepazina Alūksni un Gulbeni, šo pilsētu kultūru un vēsturi. Iespējams, ka viņi Alūksnē vēl atgriezīsies.

Citu datumu laikraksti

 • Pirms svētkiem augstskolā paplašina telpas

  Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Alūksnes studiju centram ir paplašinātas telpas, izveidojot lielāku biblitēku.Rīgas Pedagoģijas...

 • Aicina apvienoties bronhiālās astmas slimniekus

  Latvijas Astmas un alerģijas biedrība izteikusi priekšlikumu tās nodaļu veidot arī Alūksnē. Latvijā biedrība darbojas jau trīspadsmit gadus un tai ir...

 • Vanadzēni svinēs svētkus

  “Daugavas Vanagi Latvijā” Alūksnes nodaļa Alūksnes tautas namā 28.decembrī pulksten 10.00 vanadzēniem rīko svētku pasākumu."Daugavas Vanagi Latvijā"...

 • Velk bluķi un dedzina grēkus

  Mālupes pagastā kultūras darbinieki ceturtdien organizēja nebijušu pasākumu - bluķa vilkšanu pa pagasta iestādēm, lai aizdzītu visus ļaunos...

 • Skatlogus rotā savam un klientu priekam

  Iestājoties krēslai, pilsētas ielās iedegas laternas, arī veikalu skatlogos sāk mirdzēt sveču liesmiņas un daudzkrāsainas lampiņas.Iestājoties...

 • Iepazīst mazpulka radošo darbu

  Ziemeru 29.mazpulka dalībnieku projekti guvuši atzinību ne tikai Alūksnes rajonā, bet ir pazīstami arī valstī. Ar viņu veikumu pamatskolā un pagastā...