Bez ticības labajam nevar doties uz priekšu

Viktors Litaunieks, Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs (partija “Jaunais laiks”): “Latvijā ir piemērs, kad partija “Jaunais laiks” un partija “Mūsu zeme” biedrojas, veidojot koalīciju un veiksmīgi darbojoties Jūrmalas pilsētas domē.

Viktors Litaunieks, Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs (partija "Jaunais laiks"):
"Latvijā ir piemērs, kad partija "Jaunais laiks" un partija "Mūsu zeme" biedrojas, veidojot koalīciju un veiksmīgi darbojoties Jūrmalas pilsētas domē. Tagad šo partiju pārstāvji kopā ar partijas "Tēvzemei un brīvībai/LNNK" un savienības "Latvijas ceļš" atbalstītājiem ir koalīcija arī Alūksnes pilsētas domē. Alūksnē šī vienošanās ir izveidojusies, jo Ainars Melders bija tas, kurš ar mums aktīvi un mērķtiecīgi veidoja sarunas. Agrākā domes koalīcija mūs atvirzīja, bet arī "Jaunajam laikam" ir liela vēlme iesaistīties Alūksnes pilsētas attīstībā.
Par A.Melderi sabiedrībā klīst negatīvas baumas. Pirms jaunās koalīcijas veidošanas mums ar viņu bija garas un ilgas sarunas. A.Melders man ir izstāstījis visu savu dzīvi. Viņš pats ļoti pārdzīvo to, ka par viņu sabiedrībā ir izveidojusies zagļa slava. Pats A.Melders man ir atzinis, ka deviņdesmito gadu sākums bija sarežģīts laiks, jo apkures sistēmas bijušas uz bankrota robežas, tādēļ viņš šajā laikā kopā ar Aleksandru Mitrofanovu ir aktīvi darbojies un meklējis iespējas, kur ņemt kredītu, lai varētu saglābt apkures sistēmu un lai pilsētai būtu tas, kas tai ir tagad. Kā tas ir izdevies, cik veiksmīgi vai neveiksmīgi ir ņemti kredīti, kādi ir bijuši nosacījumi kredīta ņemšanai, ir redzams. Sākotnēji kredīts tika solīts bez soda procentu uzrēķina un ar ilgu atmaksas termiņu, bet tagad šīs problēmas veļas pār nākamo sasaukumu pilsētas domēm.
Savulaik A.Melders tika attaisnots lietā par ar viņu saistītām firmām un nodokļu nemaksāšanu, bet vajadzēja iemaksāt drošības naudu. Tā izveidojās parāds Alūksnes pilsētas domei - 25 000 lati. Tā kā A.Melderi šajā lietā attaisnoja, valsts drošības naudu - 20 000 latu - atmaksāja Alūksnes pilsētas domes budžetā. Par atlikušajiem 5000 latu notika tiesvedības piedziņa no A.Meldera, un tagad viņš katru mēnesi no savas algas maksā noteiktu summu Alūksnes pilsētas domei. Cik man zināms, pašlaik viņš Alūksnes pilsētas domei 1000 latu jau ir nomaksājis. Pirms domes koalīcijas veidošanas man ar A.Melderi bija mutiska vienošanās, ka nav labi būt parādniekam, tādēļ A.Melders solīja arī atlikušo parādu īsā laikā pilsētas domei atmaksāt. Viņš solīja savu parādu ar Alūksnes pilsētas domi un pilsētas iedzīvotājiem nokārtot mēneša laikā - līdz novembra beigām.
Manuprāt, A.Melders ir aktīvs, spējīgs un darboties gribošs. Viņš vēlas darīt visu, lai zagļa ēna no viņa pazustu. Es ticu, ka viņš ar savu potenciālu sniegs pilsētai pozitīvu labumu, nevis, kā citi man ir draudējuši, izdarīs kaut ko sliktu man aizmuguriski. Protams, spēļu zāles nav pozitīvas, bet tajā pašā laikā Alūksnes kafejnīca "Marta" ir devusi lielu ieguldījumu pilsētai, apkalpojot pilsētas viesus un kafejnīcas apmeklētājus. Tādēļ strādāsim un ticēsim uz to labāko.
Kopā ar A.Melderi mēs gribam Alūksnes pilsētas siltumapgādes sistēmas sakārtošanai un uzlabošanai piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu. Jau pagājušajā piektdienā A.Melders bija Rīgā, jo jau gatavojam dokumentus projekta pieteikumam. Mēs gribam pierādīt, ka arī neliela Latvijas pilsēta - tāda kā Alūksne - var saņemt Eiropas finansējumu.
Mēs paši veidojam savas partijas "Jaunais laiks" tēlu. Mēs nevaram bēgt no sadarbības ar cilvēkiem, kuru pagātnē kaut kas ir bijis, jo tad jau mēs norobežosimies un ierausimies tikai savā čaulā. Ja mēs paši esam ar labām un gaišām domām, tad cilvēki mums apkārt arī tādi kļūst. Bez ticības nevar doties uz priekšu.

Citu datumu laikraksti

  • Četrdesmit gados jūtas kā īsta sieviete

    Varu iedomāties, ar kādu mīļumu apeniete Līvija Sekača vada stundas skolā, kā viņa skolēniem stāsta par pasauli, ko katrs mēģinām skatīt ar citādākām...

  • Modernizē bērnu literatūras nodaļu

    Lai uzlabotu informācijas ieguves iespējas bērniem, Alūksnes pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Alūksnes sākumskolas un vidusskolas bibliotēku īstenoja...

  • Pagasta centrā atjaunos apgaismojumu

    Malienas pagasta padomes sēdē deputāti apstiprināja pagasta teritoriālo plānojumu kā saistošos noteikumus.Malienas pagasta padomes sēdē deputāti...