Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezdarbnieki apgūst konditora specialitāti

Pēdējās nodarbību dienas šonedēļ ir 14 Alūksnes rajona bezdarbnieku kursu dalībniekiem, kas apgūst konditoru iemaņas SIA "ALTA S" konditorejā, individuālajā uzņēmumā "Bērtiņš 2" un "Kārumiņš".

Pēdējās nodarbību dienas šonedēļ ir 14 Alūksnes rajona bezdarbnieku kursu dalībniekiem, kas apgūst konditoru iemaņas SIA "ALTA S" konditorejā, individuālajā uzņēmumā "Bērtiņš 2" un "Kārumiņš". 17.martā viņi komisijai apliecinās zināšanas un prasmi cept konditorejas izstrādājumus, par ko saņems mācību centra "Buts" apliecības.
"Protams, ir mazliet bail no eksāmena. Tomēr domājam, ka visu programmā paredzēto esam apguvušas. Kursi ir no 20.novembra, bet praksē esam no 3.februāra. Mīklu gatavot mācījāmies praktiskajās nodarbībās uzņēmumā "Bērtiņš 2", bet "ALTA S" konditorejā esam praksē. Tagad no mīklas veidojam cepumus, kliņģerus, smalkmaizītes, pīrādziņus, "riekstiņus" un garnējam tortes. Sevišķi daudz darba bija pirms Valentīna dienas un 8.marta, kad vajadzēja apmierināt lielāku pieprasījumu," stāsta bezdarbniece Dace Kļava.
Mācību centra "Buts" Alūksnes filiāles vadītāja Sandra Rumjanceva norāda, ka eksāmenā vajadzēs atbildēt uz testa 60 jautājumiem un cept torti, smalkmaizītes vai cepumus.
"Šajā bezdarbnieku grupā ir dažāda vecuma cilvēki, un visi cenšas apgūt specialitāti, kurā līdz šim nav strādājuši. Sevišķi uzņēmīga ir Rita Stepanova, kas saņēmusi uzaicinājumu strādāt uzņēmumā "Bērtiņš 2"," vērtē S.Rumjanceva.
Ar praksi "Kārumiņā" ir apmierināta Jolanta Medne. Tās laikā katrs var secināt, vai vēlas strādāt par konditoru. Apliecība par specialitātes apgūšanu dod labākas iespējas atrast darbu, bet Alūksnes rajonā šādu darbavietu nav daudz.
Dace Kļava un Līga Šubrovska atzīst, ka konditora darbs ir interesants, bet arī smags. "Šī specialitāte ir liels ieguvums katram, jo zināšanas un prakse vienmēr noder. Turklāt esam iepazinušas divu uzņēmumu darbu," akcentē L.Šubrovska.

Citu datumu laikraksti