Biatlonisti gatavojas Latvijas čempionātam

Alūksnieši Kristaps Lībietis, Jānis Pleikšnis un Normunds Putns ar treneriem Intaru Berkuli un Daini Sakalauski atgriezušies no pasaules junioru un pirmā jauniešu čempionāta Itālijas kalnu pilsētā Ridnaudā.

Alūksnieši Kristaps Lībietis, Jānis Pleikšnis un Normunds Putns ar treneriem Intaru Berkuli un Daini Sakalauski atgriezušies no pasaules junioru un pirmā jauniešu čempionāta Itālijas kalnu pilsētā Ridnaudā. Tagad Mežinieku trasē viņi gatavojas Latvijas čempionātam, kas būs atlases sacensības Eiropas čempionātam.
"Eiropas čempionātā startēs apmēram tie paši sportisti, kas bija pasaules sacensībās. Alūksnes četriem junioriem ir iespēja tikt uz Somiju. Pasaules čempionātā divi nevarēja startēt, bet tagad ir jācīnās, lai komandā būtu vairāk alūksniešu. Arī Gints Rozenbergs un Oļegs Pidhačnijs var iekļūt izlasē. Vairāk jātrenējas šaušanā, jo tā rada laika zaudējumu trasē. Slēpošanā mūsu puiši ir līdzvērtīgi ar citiem," vērtē Latvijas junioru biatlona komandas treneris Intars Berkulis.
Divas nedēļas pirms pasaules junioru un jauniešu čempionāta dalībnieki trenējās Itālijas kalnos Antholcā, kas atrodas 1 600 metru virs jūras līmeņa. Puiši startēja arī pieaugušo biatlonistu vietā stafetes braucienā.
"Starptautiskajā kontroltreniņā pirms čempionāta Jānis Pleikšnis uzvarēja sprintā," stāsta I. Berkulis. Bija pamats cerēt, kā arī čempionātā jaunie biatlonisti gūs labus rezultātus.
Junioru čempionāta pirmajā dienā sprintā startēja divi alūksnieši un divi cēsnieki. "83 dalībniekus sadalīja četrās grupās. Kristaps slēpoja ar 25. numuru otrajā, Jānis ar 79. numuru ceturtajā grupā. Normunds bija jauniešu grupā," norāda I.Berkulis. K.Lībietis pieļāva kļūdu un palika divdesmitais. J.Pleikšnim atskrūvējās šautenes siksna, tā nokrita, un viņš zaudēja laiku. "Tas ietekmēja arī psiholoģiski, tāpēc Jānis dabūja divus sodus, šaujot guļus, un tikpat sodus stāvus. Tāpēc viņš varēja ierindoties tikai 69.vietā," komentē treneris.
Pirmie piecdesmit biatlonisti varēja startēt iedzīšanā otrajā dienā. Tā nebija veiksmīga K.Lībietim, jo viņš šautuvē kļūdījās piecas reizes un noslīdēja uz 30.vietu. "Kristaps nebija gatavs braukt trasē ar ātriem un ledainiem nobraucieniem. Vajadzēja sasprindzināties un riskēt, jo, ātrāk braucot no kalna, var tālāk aizslīdēt," atzīst I.Berkulis. Jānim Pleiksnim deva iespēju startēt biatlonā, kur viņš attaisnoja cerības – 10.vieta. Pēc trim šautuvēm viņš bija pirmajā trijniekā, bet ceturtajā minūti zaudēja konkurentiem, jo šāva lēni un uzmanīgi. Turklāt vienu reizi aizšāva garām.
Stafetē četrus etapus veica cēsnieks Jānis Bērziņš, Jānis Pleiksnis, cēsinieks Edgars Piksons un Kristaps Lībietis, kas nepiedalījās biatlonā un bija uzkrājis spēkus. "Jānis Bērziņš posmu veica labi. Arī Jānis Pleiksnis pirmo apli slēpoja ātri un bez kļūmēm, bet šautuvē izmantoja trīs papildpatronas, jo divi šāvieni netrāpīja mērķī. Edgars Piksons aizšāva garām ar visām papildpatronām un dabūja braukt soda apļus. Kristaps Lībietis izmantoja tikai vienu papildpatronu un darīja visu, ko varēja. Tomēr komanda palika 10.vietā," skaidro I.Berkulis. Tas nav slikts rezultāts 21 komandas konkurencē, bet pērn viņi bija 5.vietā. Aiz Latvijas palika Norvēģija, Somija un Ukraina, kas ir biatlona lielvalstis.
Jauniešu komanda stafetē ieguva 9.vietu. Sprintā Normunds Putns bija četrdesmitais un iedzīšanā - 37. Puišu rezultāti apmierina, jo "pērn Kristaps zaudēja uzvarētājam gandrīz četras minūtes, bet šogad tikai minūti un 20 sekundes". "Pārdzīvojam Jāņa neveiksmi, jo zinām, ka viņš ir labs sprinteris. Kļūdas gadās visiem, un arī konkurence ir spēcīga. No pirmās līdz piecdesmitajai vietai laika starpība bija divas minūtes, tātad rezultāti ir ļoti blīvi," uzsver I.Berkulis.

Citu datumu laikraksti

 • Aiz durvīm

  Tonakt daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus pamodināja sievietes kliedziens. "Atdod bērnu! Tas ir mans bērns!".Tonakt daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus...

 • Atbildam lasītājam

  Kur Alūksnes rajonā var saņemt palīdzību, ja dzīvoklī konstatēju gāzes noplūdi?Kur Alūksnes rajonā var saņemt palīdzību, ja dzīvoklī konstatēju gāzes...

 • Atklājumi vecās grāmatās

  Vakaros šad tad pāršķirstu vecas grāmatas. Ģimenē tās sen izlasītas, interesantākās dotas arī draugiem.Vakaros šad tad pāršķirstu vecas grāmatas....

 • Cepta zivs “Blondīne” itāļu gaumē

  Šoreiz ēdiena gatavošanai izmantosim svaigi saldētu makrarusa fileju.Šoreiz ēdiena gatavošanai izmantosim svaigi saldētu makrarusa fileju. Ģimenēs,...

 • Atver sveces uguns ziedu!

  Laikam gan neviens nezina, kam pirmajam ienāca prātā taukos vai eļļā ievietot dakti, lai šādi radītu gaismu.Laikam gan neviens nezina, kam pirmajam...

 • Vai frontes līnija tēva sētā?

  Šobrīd valstī kaislību centrā - iestāšanās Eiropas Savienībā. Diskutē žurnālisti, pārrunā ierēdņi, analizē biznesa cilvēki.Šobrīd valstī kaislību...