Bībeles svētkos meklē kopīgo konfesijām

Ceturtdien Alūksnē tradicionāli piekto reizi notika Bībeles svētki, kuros piedalījās vairāk nekā 150 skolēni, kas mācās kristīgo mācību.

Ceturtdien Alūksnē tradicionāli piekto reizi notika Bībeles svētki, kuros piedalījās vairāk nekā 150 skolēni, kas mācās kristīgo mācību. "Pasākuma tēma - baznīca, draudze, kā arī atrast dažādām konfesijām kopīgo," stāsta Alūksnes rajona skolu kristīgās ētikas metodiskās apvienības vadītāja Eva Kliesta.
Pasākumā bija pārstāvētas septiņas Alūksnes rajona skolas - pilsētas sākumskola, Liepnas vidusskola un internātpamatskola, Apes vidusskola, Strautiņu, Jaunlaicenes un Jaunannas pamatskola. "Vienmēr maijā notiek Glika dienas, taču tad radās ideja, lai arī bērniem, kas mācās kristīgo mācību un apmeklē svētdienas skolas nodarbības, būtu kādi svētki un viņi var kopīgi satikties," atklāj apvienības vadītāja.
Katru gadu Bībeles dienu pasākums bērniem ir atšķirīgs. Šogad skolēniem tika dots uzdevums, izmantojot Alūksnes karti, pilsētā nokļūt dažādās svētvietās, piemēram, Bībeles muzejā, katoļu baznīcā, evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kanceles kalniņā, pie pareizticīgo baznīcas un citviet. Arī dažās apmeklējuma vietās bija jāveic uzdevumi. Piemēram, pie Bībeles muzeja skolēni iestādīja zīles, lai izaugtu Glika ozolu stādi.
Pasākuma dalībnieki izvērtēja, kas kopīgs un atšķirīgs dažādām konfesijām. "Secinājām, ka kopīgā ir vairāk nekā atšķirīgā. Labi, ka pasākuma dalībniekiem šoreiz bija iespēja praktiski darboties un gūt jaunus iespaidus, īpaši bērniem no laukiem," spriež E.Kliesta.

Citu datumu laikraksti

  • Var pieteikt dziesmas

    Alūksnes rajona padome saņēmusi vēstuli no Latvijas Televīzijas Mūzikas redakcijas, kurā izteikta pateicība par ieguldīto darbu mazo vokālistu...

  • Konkursā gūst pieredzi

    Pagājušās nedēļas beigās Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas sporta dejotāji viesojās Igaunijā.Pagājušās nedēļas beigās Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas...

  • Ugunsdzēsējiem būs svētki

    Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde 13.maijā rīko ugunsdzēsēju depo atklāšanas pasākumu. Par to informē Alūksnes brigādes...